Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 18 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас

+20
KaPaMeJI
penka1234
lusi_2799
dina_ml
silvara
[Broken]
krasy
Chairman Meow.
liusi
sisitoo
neko
Thэ Dark Girl
imm0rtal
perla333
darina112
Bubole4eKle4e
Evitta
nikityy333
krissi4
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Go down  Съобщение [Страница 18 от 20]

[Broken]

[Broken]
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?

Като че ли предпочитам оригиналната корица, тъй като вярвам, че тя принадлежи към автентичния екземпляр, част е от неповторимата идентичност на книгата.

silvara


Сричащ
Сричащ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?
Зависи от това каква е оригиналната корица, ако тя много ми харесва, предпочитам да се запази, но ми харесва да видя и оригиналните идеи на нашите издателства.

lusi_2799


Прохождащ
Прохождащ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?

По принцип предпочитам оригиналните корици,но също така ми е интересно да видя какво са измислили българите.

Chairman Meow.

Chairman Meow.
Новороден
Новороден

13.09.

Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?
Зависи от корицата - ако тя е хубава, би ми се искало да я запазят, но пък има достатъчно талантливи дизайнери, които вършат чудеса с някои наистина скучни корици.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?

Много зависи какъв е вида на оригиналната корица.Има такива които много ми допадат,но има и такива които въоще не ми харесват,така че остава да се надявам на българските корици.За тях мога да кажа че има много добри попадения.

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?

Много зависи от самата корица.Понякога е по-добре да си остане оригиналната корица макар ,че е имало случаи в които нашите издателства просто надминават себе си.Лично на мен винаги ми е интересно да видя нещо ново и интересно откъм корици,така ,че съм 50 на 50 относно този въпрос.

MaLKoTo_MaRTiNi

MaLKoTo_MaRTiNi
Прохождащ
Прохождащ

13.09
Като цяло харесвам добре направените корици, а понякога българските издателства се излагат, и в доста случаи би било по-добре да останат оригиналите.

Thэ Dark Girl

Thэ Dark Girl
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?
Зависи от оригиналните корици. Някои от оригиналните(да не кажа едно 75%) от тези, които съм виждала, са ужасни. Имат "наслагвания" на огромни надписи, които почти скриват самата корица и я загрозяват. Има обаче и такива, които са много красиви и би било по - добре да останат. Но в доста случаи българските корици са ми харесвали повече.

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?
Предпочитам оригиналните корици. Вярно, че има случаи, когато българските корици биват по-добри от оригиналните, но сякаш аз съм срещала много малко от тях, така че си държа на оригиналното.

http://nheartbooks.blogspot.com/

swetim

swetim
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?

Много зависи от самите корици. На поредицата на Кийра Кас са направили разкошни корици и не мога да се представя по-хубави, но на други книги съм виждала покъртително ужасни корици. Колкото и да си казваме, че външният вид не е от значение, това е лъжа. Винаги първото впечатление се добива от външния вид, не можеш да опознаеш цялото съдържание на книгата по този начин, но е достатъчно да ти грабне окото. Има много хубаво български корици, просто зависи от самата книга и как предпочитат издателите да я представят на читателите.

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 13.09. Когато дадена книга предстои да бъде издадена на български език предпочитате ли да бъде запазена оригиналната корица или се вълнувате каква би била българската?
За мен няма голямо значение кой е създал корицата, а просто дали е красива. Според мен всяка корица трябва да показва част от историята и да бъде добре обмислена. Ако това е така при оригиналната, тогава е и правилно тя да се запази.

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
- Преди четях супер много фен преводи. Сега – не чак толкова. Просто вече не мога да чакам неопределен период от време за да си дочета някоя книга. Предпочитам да си знам, че мога за няколко часа да се насладя на цялата история. От вашия форум следя „Тъмният елит”. Чудя се и за още една-две, но като цяло нямам много време за книги.

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Чела съм само 1-2 фен превода, но смятам, че те са много полезни, когато искаш да прочетеш някоя книга, но нямаш представа, кога ще излезе тя преведена. Относно фен преводите във форума, още не съм чела нито един, но съм си харесала един, ще видя, когато имам време ще го прочета.

http://nheartbooks.blogspot.com/

malkata20


Новочетящ
Новочетящ

Днес е :14.0.2014 г.Отговорът ми е :Да чета фен преводи ,напоследък преводите са все на книги неиздадени у нас и това ми допада,а ако някоя ссобено ме впечатли си я купувам.Тези на вашия сайт ми харесват много,чета ги с удоволствие.Продължавайте все ака дани радвате!

[Broken]

[Broken]
Сричащ
Сричащ

Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?

Не съм имала удоволствието да чета фен-преводи специално в този форум, тъй като съм по-старомодна и откровено не си падам особено по online вариантите на книгите. Въпреки това обаче, действително съм чела преводи на няколко пъти и освен, че се оказа полезно, самият факт, че хората са се постарали за нечие чуждо удоволствие, заслужава уважение.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 18 от 20]

Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес