Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
Raven (3268)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
djenitoo (2868)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
Alex (2308)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
Topcho (2189)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
Zhu (1253)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
krasy (1195)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
PlamS (1162)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
gabolinno (977)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 
Ellendary (951)
"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Аз преди теб" - Джоджо Мойс

+4
rosi_rosi
Topcho
Paris_love
nikityy333
8 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1"Аз преди теб" - Джоджо Мойс Empty "Аз преди теб" - Джоджо Мойс Пет Юни 17, 2016 11:08 pm

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

"Аз преди теб"
Джоджо Мойс
 
Издателство: Хермес
Автор: Джоджо Мойс
Страници: 408
Оценка в Goodreads: 4,3/5
 
    "Аз преди теб" е книга, която те пренася в един свят, който е същевременно чужд, но и близък до всеки един човек. Всички сме чували или виждали хора, които са загубили способността си да се движат и сигурно сме си помисляли " Горкия човек", "Колко ли му е тежко ?","Сигурно е много трудно за хората покрай него, да го гледат така.". И наистина е така, животът на квадриплегиците и параплегиците е изключително тежък, а тази книга е за точно такъв човек. Човек,  който не може да движи крайниците си, но сърцето и умът му работят на пълни обороти. 
  Уил Трейнър ( главният герой) е бил активен през целия си живот - в работата си, във връзките си, в хобитата си, затова е и толкова тежко за него, когато губи двигателната си активност. Луйза Кларк , от друга страна, обича своята рутина- да живее с родителите си ,да работи близо до дома си и да се вижда с дългогодишния си приятел, нищо различно, нищо изкарващо те от равновесие. Но когато двамата се срещат, те са научават да живеят по-друг начин и да се наслаждават на живота. Взаимоотношенията им започват лошо, защото Уил не може да понесе някой да го съжалява и да се грижи за него, той отказва да повярва, че се намира в подобно положение, докато Луйза просто се нуждае от работа, защото е уволнена от предишната и тя за първи път през целия си живот се сблъсква с някакво препятствие. Но скоро те започват да свикват един с друг. Уил се нуждае точно от човек, като Луйза, който е открит, забавен, шантав, но и такъв човек, който се нуждае от стимул, за да открие собствения си потенциал. Уил Трейнър е всичко, за което Луйза е мечтала без да знае, защото той е широко скроен, борбен, умен и саркастичен. Той е нейният водач в живота, а тя неговата упора в последните му дни. 
 
***Следващите редове съдържат спойлери от книгата***
 
  Почти всяка глава от книгата ме спечелваше с нещо и ме караше да се замисля за нещата, които приемаме за даденост в живота си. Имаше такива моменти в книгата, в които започвах да се смея от сърце (Когато Уил подари на Луйза, чорапогащник на черни и бели райета, защото е бил любимият и като дете; Или когато двамата си направиха татуировки.), други моменти ме караха да се удивлявам на човешките емоции (когато Луйза и Уил се целунаха за първи път; когато Лу се гмуркаше и осъзна колко всъщност богат е света и че тя не е видяла дори малка част от него; когато с Уил говореха на плажа за това, че колкото и да го обича Луйза, той все още иска да сложи край на живота си) и най-вече, тази книга ми предостави много възможности да разкъсам сърцето си от мъка и безсилие (когато Луйза разбра, че Уил иска да умре; Когато Уил и каза, че колкото и Луйза да го обича, това не е достатъчно, за да се примири да живее, като инвалид; последният им миг заедно преди смъртта му; писмото, което Уил оставя на Луйза, за да може тя да го прочете, когато той вече не е между живите). До последно се надявах, че Уил ще поиска да живее, че когато види Луйза да стой до него, обичаща и приемаща го, той ще се разколебае и ще остане, но това така и не се сллучи. Последните страници от книгата буквално ми взеха дъха, а когато книгата свърши, стоях и гледах последното изречение с минути. 
 
"Не мисли за мен твърде често. Не искам да тъжиш. Просто живей добре. Просто живей. С обич - Уил"
 
 В тези думи се съдържа толкова много от мислите на Уил  и неговата любов към Луйза. Той иска тя да живее добре, да живее и заради него, но да не мисли за това, което е извършил, защото от самото начало, Уил вярва в нейния потенциал и знае, че тя може много повече от това да се грижи за един човек без бъдеще, за какъвто той се смята. 
***
Всеки един от героите в книгата се отличава със собствен характер и преценка за живота. 
Уил Трейнър е твърдоглав и саркастичен, знаещ какво иска и какво е най-добре за него. Той е реалист и борбен, въпреки нещата, които е преживял. 
Луйза Кларк е уникална, както Уил я нарича. С цветните си и шантави дрехи, тя никога не остава незабелязана. Шегите и и откритото и лице я правят човек, с когато можеш спокойно да общуваш. Тя е умна и изобретателна, притежаваща много потенциал, но криеща се зад рутината, защото я е страх да извади на показ това, което умее. Докато не среща Уил...
Катрин Кларк, сестрата на Луйаза, е умна и държаща всичко под контрол. Тя е по-малка от Луйза, но всички я мислят за по-отговорната, интелигентната и борбената. Тя е тази, която има амбиции и се стреми към по-високи върхове, но към края на книгата , самата тя се убеждава, че сестра и също притежава тези качества, въпреки несигурността си.
Патрик е бившето гадже на Луйза, (много се радвам, че скъсаха). Изключително посредствен и дразнещ персонаж. Разбирах защо Луйза имаше връзка с него, но нямаше как да не изпитвам ненавист към него и към начина, по който не оценява Луйза и мисли единствено за себе си и своите интереси. 
Г-на и г-жа Трейнър- макар големите си различия, и двамата се тревожат за Уил и искат той да се чувства добре, да се радва на живота. Бащата на Уил го подкрепя във всяко негово решение, защото е наясно, че Уил иска да умее да контролира живота си , когато не може да контролира нищо друго. Докато г-жа Трейнър иска просто синът и да остане жив, без да се замисля колко му е тежко и през какви неща преминава. 
Нейтън, е болногледачът на Уил. Но според мен, той е и нещо повече- негов приятел. Без Нейтън и Луйза, Уил нямаше да може да се наслади на последните си месеци живот и да забрави поне за миг за количката, в която стой постоянно, за нуждите ,от които се нуждае и за краят, който наближава. 





В края на този месец ще излезе филм по тази книга, затова и бързах да я прочета. Останах изключително доволна и я препоръчвам на всеки, който иска истински трогващо четиво, което може да разшири светогледа и да те накара да се замислиш за живота и всички негови аспекти. 

http://nheartbooks.blogspot.com/

Paris_love

Paris_love
Редовно четящ
Редовно четящ

Написала си страхотно ревю :)Аз също много харесах книгата и очаквам с нетърпение филма,но съм с малко смесени чувства относно продължението на книгата което излезе на скоро.Някой има ли вече впечатления от "След теб"

http://booumouse.blogspot.bg/

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Благодаря!  plqskane Радвам се, че ревюто ти е харесало. Аз също изпитвам смесени чувства към продължението и дори повече към предстоящата адаптация на книгата. Надявам се и двете да бъдат сполучливи, за да имаме повече материал, на който да можем да fangirl-ваме. Смятам скоро да си взема продължението, защото наистина ми е любопитно какво ще се случи с Лу. Имам няколко предположения, та да видим дали ще се окажат верни.  laughting hand

http://nheartbooks.blogspot.com/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Благодаря за ревюто! Още преди (вече май стана доста) време, когато книгата излезе, я избягвах старателно. От една страна заради шума около нея, от друга, защото знаех, че ще има драма, а не мислех, че ще е от типа, който ще ми допадне. Нямах намерение да я чета, докато наскоро не гледах трейлъра към филма. Той обаче толкова ме разчувства, разсмя и разплака, че преразгледах намеренията си. Определено вече е в списъка ми!

Ще чакам да прочетеш и да споделиш мнение и за продължението! Very Happy

http://topchochanbooks.blogspot.com/

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Да, обещавам, когато прочета книгата, да споделя мнението си и за нея. Наистина ти препоръчвам да прочетеш книгата. Увлекателна е и както каза за трейлъра- наистина те кара да се смееш, плачеш и замислиш.

http://nheartbooks.blogspot.com/

rosi_rosi

rosi_rosi
Сричащ
Сричащ

Страхотно ревю!

Четох книгата преди доста време и буквално останах разбита след края й. Може би защото се надявах, че Уил ще промени решението си, макар все пак да знаех, че това няма как да се случи. Може би е единствената книга, на която съм плакала. Страхотна е.

За продължението обаче доста се колебая. Някак красотата и емоцията на първата книга беше във връзката на Уил и Лу, а след като Уил го няма, някак не откривам какво повече може да бъде казано без да се прецака историята като цяло. Хубаво ще е и Лу да получи своя
щастлив край, но някак си не мога да приема, че Уил няма да е част от него. Не съм сигурна дали ще си взема продължението... Предпочитам да остана с емоцията от първата книга без да си развалям "вкуса", ако втората не струва. :)

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Радвам се, че ти е харесало ревюто и те разбирам, Роси. И аз останах без думи, когато след всичко, което Лу направи за Уил, той така е не промени решението си. 
Spoiler:
Мислех си, че Лу може да реши да гледа и друг квадриплегиг, но ако втората книга повтаря донякъде историята, както каза, ще развали всичко. Но все пак съм любопитна какво ще стане и затова ще я прочета, а после ще споделя мнение, тъкмо за тези от вас, които се колебаят дали си струва, или не.

http://nheartbooks.blogspot.com/

radost123

radost123
Творец на форума
Творец на форума

Току-що я приключих и оставам със смесени чувства. Да, това е единствената книга, която успя толкова да ме трогне до сълзи, историята сама по себе си е тежка и в същото време привличаща. Само че има нещо, което малко ми липсваше. Не знам какво. Може би защото знаех как свършва всичко и не успях да изпитам чувствата, които бих изпитала, ако всъщност не знаех. 
Мисля да дам шанс на филма, той е първото нещо, което ме привлече - трейлърът наистина ме грабна. Ще дам шанс и на втората част. Може пък там да намеря липсващата брънка, кой знае...

http://joyslittlepleasures.blogspot.com/

gery777


Новороден
Новороден

Страхотно ревю-благодаря, книгата е хубава но и доста тежка емоционално.

mmxp


Новороден
Новороден

Дълго време не исках да чета книгата, защото знаех че има тъжен финал, но все пак го направих и много ми хареса. Личното ми мнение е че авторката обаче не трябваше да пише двете продължения, защото обезсмисля връзката на Лу и Уил.

MiglenaTerzieva


Новороден
Новороден

Харесва ми!Страхотно ревю!

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес