Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
Raven (3268)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
Alex (2308)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
krasy (1195)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

NightEyes

NightEyes
Новороден
Новороден

След като прочетох книгата два пъти за много кратък период от време няма как да не я споделя с вас.  stary eyed monkey

Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю) 41633797._SX318_

Отгледана като воин, седемнайсетгодишната Ийлин се бие заедно с останалите от клана аска в отколешна война с клана рики. Животът й е суров, но простичък: битки и оцеляване. До деня, в който вижда на бойното поле невъзможното – своя брат, биещ се редом с врага… Брата, който преди пет години е умрял пред очите й.
Изправена пред неговата измяна и взета в плен от враговете си, тя трябва да оцелее цяла зима в село, където всеки е враг и всеки белег от битка може би е оставен от нея. Ала когато родното й село и това на риките са нападнати от воини на безмилостен клан, смятан за легенда, Ийлин става още по-решена да се върне при обичното си семейство.
Не й остава друг избор, освен да се довери на Фиск, приятеля на брат й, който гледа на нея като на заплаха. Те трябва да направят невъзможното: да обединят клановете и да се бият заедно, ако не искат да бъдат избити до крак. Тласкана от обичта към своя клан, както и от зараждащата се любов към Фиск, Ийлин трябва да реши какво означават за нея лоялността и семейството и да се довери на хората, които е мразила цял живот…

„Вълнуваща и трогателна сага за съзряването. Съвършена за онези, които обичат истории за дивата природа и свободния народ отвъд Вала в „Песен за огън и лед“, за силни героини и драматични битки.“ – КЪРКЪС РИВЮС

ИК Ибис // 2018
Превод: Вера Паунова

Ревю:

На пръв поглед "Небе в дълбините" е съвсем типична тийн история.
Нетипично ми легна на сърцето.

Историята е стара като света - отгледана като воин, седемнайсетгодишната Ийлин се бие заедно с останалите от клана аска в отколешна война с клана рики. Война, която се води от поколения, превърнала се в смъртоносна традиция.

Очакването ми беше за поредната супер sassy героиня-войн с всичките клишета влачещи се подир това, както и за безкрайна върволица от кървави битки. Еми не познах! :) И това ме радва.

Историята всъщност е много мила и сърдечна. Има я войната и нейната жестокост, но много повече е обърнато внимание на взаимоотношенията - на приятелството, верността към семейството, любовта, честта.

Ийлин в никакъв случай не е типичния хладнокръвен войн, който има камък вместо сърце. Макар да е безстрашна в битката и да убива враговете си без да ѝ мигне окото, тя не е изгубила човешкото в себе си. Същото важи и за останалите герои - Ири, Фиск, Мюра, баща ѝ Аги. Всички са войни, но и хора, които ценят семейството, които са готови на практика на всичко за да защитят близките си и да се погрижат за тях.

Например баща ѝ, най-свирепия войн в селото, беше много загрижен за нея след битката, в която тя е ранена. Също надмогна гордостта си за да обедини отново семейството.

Любовната нишка в историята също ми беше супер приятна за четене. Не обичам slow burning romance - подлудява ме по принцип. Като започнах да се тюхта искам го не го искам и пощръклявам, но тук четях с кеф. Нещата се случваха толкова плавно, готино и естествено, че нямах време да се подразня, защо НАЙ-ПОСЛЕ не се целунат да ум се невиди. :)

Накратко - влюбена съм в тази книга!

Реалната ми оценка е по-скоро 3.5 зваздички и то най-вече заради някои стилови недоразумения и дупки в сюжета, които обаче не бяха чак толкова дразнещи, че да зарежа книгата или да ме ядосат. Забелязвах ги, но просто продължавах нататък, без да ми развалят удоволствието от четенето.


Update 8.03.2020: Влюбена съм още повече в тази книга след второто прочитане. Този път давам твърдо 4*. Ако я прочета още веднъж, може и пет да станат. Very Happy

http://yana-mitseva.com/blog/

Дийдра


Админ
Админ

Хахах, след шестото прочитане, може да влезе в списъка на съвършените книги Very Happy

Ако не ми беше говорила за тази книга, никога нямаше да посегна към нея - типичната тийн история, както казваш - но сега ми звучи като идеалното четиво с гарантиран щастлив край, което ми трябва понякога между иначе великолепните епични драми, които толкова обичам. Нали има щастлив край, @mitseva?

А ти знаеш ли, че има втора книга - The Girl the Sea Gave Back ? За някакъв страничен герой, 10 години по-късно, доколкото разбирам. Кой знае дали ще я преведат, но като виждам колко се радваш на "Небе в дълбините", може да си струва четенето на чужд език :)

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

NightEyes

NightEyes
Новороден
Новороден

О, да, краят е щастлив!
И о, да, знам втората част. Чакам ред да стигна до нея да я прочета. :)

http://yana-mitseva.com/blog/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес