Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 10 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас

+20
KaPaMeJI
penka1234
lusi_2799
dina_ml
silvara
[Broken]
krasy
Chairman Meow.
liusi
sisitoo
neko
Thэ Dark Girl
imm0rtal
perla333
darina112
Bubole4eKle4e
Evitta
nikityy333
krissi4
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Go down  Съобщение [Страница 10 от 20]

lusi_2799


Прохождащ
Прохождащ

Дата: 05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?

Харесвам и двете.В поредиците има повече подробности и винаги завършват така,че да нямаш търпение за следващата,но докато излезе минава доста време и това е,което не харесвам в поредиците.Напоследък започнах да чета повече самостоятелни книги.

krasy

krasy
Четец-маниак
Четец-маниак

Дата: 05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
- Предпочитам поредиците. Но не прекалено дългите, защото не ми е приятно да се разтакава дадена история. Изключение правят тези по-дълги поредици, в които се набляга на отделен персонаж във всяка една книга. Тогава ми е интересно да ги чета и разбирам, и опознавам много повече дадената личност. Не че няма стойностни и не харесвам единични книги, напротив. Но когато се влюбя в дадена история или персонаж ми се иска да го видя по-разгърнат и проследя повече време. Смятам че това идеално се получава в трилогиите. Там авторът има достатъчно време да ни представи своята идея и да покаже персонажите в един цялостен и завършен вид. Така че, за мен трилогията е перфектен и предпочитан вариант.

neko

neko
Сричащ
Сричащ

Въпросът от 05.09 е: "Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?"

Зависи, понякога ми допадат повече поредици, защото героите се развиват във всяка следваща книга. Но има случаи в които и самостоятелна книга ми е харесала. Избирам книгите по-скоро според сюжет, а не по това дали имат продължения.

Thэ Dark Girl

Thэ Dark Girl
Сричащ
Сричащ

Дата: 05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
- Предпочитам по - скоро трилогии. Има достатъчно време, за да се развият героите и в същото време няма разтягане на историята. Разбира се, има и самостоятелни книги, които са ми харесали и ми се е искало да имат продължения, както и поредици, които спокойно можеха да приключат с 3/4 книги, вместо с... 8, например. От друга страна, има поредици, в които се набляга на отделен персонаж с всяка следваща книга, като същевременно и героите от предходните биват развити. Тях също ги харесвам. Но макар да избирам какво да чета според сюжета, а не според дължината, за мен трилогиите за мен са идеалният вариант.

silvara


Сричащ
Сричащ

05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
Предпочитам поредиците, тъй като така авторът може да развие максимално света си и характера на героите, а и не се опитва да набута всичко в една книга и да претрупа нещата. Има го и другото, че някои автори не знаят кога да спрат и продължават дадена поредица, дори когато вече напълно са се изчерпили.

malkata20


Новочетящ
Новочетящ

Днес е 05.09.2014 г. Отговрът ми е: поредиците ,но само по три или четири книги.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?

Предпочитам както поредици така и самостоятелни книги.От една страна харесвам самостоятелната книга защото си има начало и край и не трябва да чакам до следващата за да разбера какво ще стане с героите ако ми е прекалено интересно.
От друга страна пък поредиците ги очаквам защото просто искам някой истории да нямат край и да чета за любимите си герои постоянно,а и напоследък чета все поредици така че....май ги предпочитам пред самостоятелните ама съвсеммм малко повече. :) :)

MaLKoTo_MaRTiNi

MaLKoTo_MaRTiNi
Прохождащ
Прохождащ

05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
Предпочитам самостоятелни книги пред поредици по две причини:
1.В стремежа си да изкарат повече пари авторите разводняват историите, в повечето случаи абсолютно безмислено.
2.Понякога издателствата спират поредицата след като са издали 2или3 книги и читателя остава по средата. Пример за поредицата за Чарли Дейвидсън, Анита Блейк, и тн

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Дата: 05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
Обичам и двата вида книги.Но ако трябва да съм честна при поредиците гледам ако са повече от три книги да не се захващам да ги чета много е изнервящо цялото това чакане,пък не винаги е сигурно ,че дадената поредица ще се издаде до край.Затова предпочитам сякаш трилогии и самостоятелни книги.Колкото до тези поредици които са многооо обемни изчаквам да ги издадат всички и така започвам тяхното четене. 124

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 05.09. Поредици ли предпочитате или самостоятелни книги?
Мисля, че предпочитам самостоятелните книги, защото последно време много ми омръзна от тези поредици, които като че ли нямат край.

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
- Чела съм 1-ва книга от „Игрите на глада” и 1-вата от „Дивергенти”. (в най-скоро време мисля да прочета и следващите книги) Привлича ме това, че авторките успяват да покажат един свят, който може да ни застигне в един момент. В този свят ги има същите проблеми, които имаме и сега, просто се набляга на тях. Или по-точно се набляга как едно обикновено момиче се опитва да ги преодолее. Предполагам малко или много всички се оприличаваме на тези момичета, защото ние също си имаме проблеми срещу които да се изправим. Просто света не е изчезнал...все още..

krissi4

krissi4
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

Да, чела съм и други антиутопии като "Дивергенти", "Пепел", "Чисти", "Игрите на глада" и т.н. Този  жанр ме привлича с това, че историите не са просто фантастични измислици, а са много добре пригодени към нашия свят. В тях не се разказва за магия и чудати същества, а за нормални хора, които трябва да се борят за оцеляване в един подобен на нашия свят. Освен това ми харесва, че повечето антиутопии са така изградени, че представляват една реална перспектива на нашето бъдеще. Според мен светът ни ще бъде такъв, какъвто ние се го изградим.

dina_ml

dina_ml
Сричащ
Сричащ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

Да май даже доста - Игрите на глада, Дивергенти, Делириум, Подборът, През вселената ... Започнала съм и още няколко. Харесва ми това, че се пренасям в различна и до някъде възможна реалност. И в някои моменти се радвам, че е само на книга.

malkata20


Новочетящ
Новочетящ

Днес е:06.09.2014г.Отговорът ми е :поредиците Подбрът ;Дивергенти ;Игрите на глада и Чисти( сам парвата книги).

MaLKoTo_MaRTiNi

MaLKoTo_MaRTiNi
Прохождащ
Прохождащ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

Подборът (не ми хареса много)
Дивергенти (само първата книга ми хареса)
Игрите на глада (inlove love3 )

Какво ми харесва в тях - това че са различни и ти представят един съвсем нов свят/.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 10 от 20]

Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес