Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 11 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас

+20
KaPaMeJI
penka1234
lusi_2799
dina_ml
silvara
[Broken]
krasy
Chairman Meow.
liusi
sisitoo
neko
Thэ Dark Girl
imm0rtal
perla333
darina112
Bubole4eKle4e
Evitta
nikityy333
krissi4
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Go down  Съобщение [Страница 11 от 20]

silvara


Сричащ
Сричащ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Да, чела съм -Дивергенти, Делириум и Игрите на глада. Това, което най-вече ме привлича в жанра е да вида как авторите си представят по-различен начин бъдещето или миналото на света ни.

lusi_2799


Прохождащ
Прохождащ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Чела съм "Игрите на глада" и "Дивергенти". Харесва ми това,че са по-близки до нашия свят.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

"Дивергенти"
"Игрите на глада"

Харесава ми това че тези книги представят света по един съвсев различен,но и много реалистичен начин.

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Чела съм "Игрите на глада" и "Диверенти". В антиутопиите ми харесват тези ново и интересни светове, които се създават.

Chairman Meow.

Chairman Meow.
Новороден
Новороден

06.09.

Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Хм. При мен всичко се почна с "1984" на Оруел, после "Ферма за животни", "451 по Фаренхайт" на Бредбъри... и някак това ме отведе до поредици като "Игрите на глада", "Дивергенти", "Лабиринтът" (Дашнър) и др. Не мога да кажа с точност какво ме привлича... може би тази идея за алтернативна реалност, за нещо чуждо на нашето общество.

swetim

swetim
Сричащ
Сричащ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Чела съм Дивергенти, Игрите на глада, Делириум, поредицата Shatter me (която скоро ще се преведе от Егмонт) и други. Антиутопиите представят света в една друга светлина, авторите могат да развият въображението си на максимум, нямат никакви ограничения и точно това ми харесва най-много. Пресъздават света така както искат. Винаги ми е било интересно да чета така да се каже различни теории за бъдещето на човечеството.

neko

neko
Сричащ
Сричащ

Въпросът за 6.09. е: Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

Да, чела съм доста книги от този жанр. Бих могла да изброя много заглавия- „ "Дивергенти", "Делириум", "Игрите на глада", "Прекрасният нов свят", "451 градуса по Фаренхайт", "Генезис" и др.
Обичам книгите от този жанр, защото предоставят алтернативна на нашата реалност, поставят читателя в ситуации, в които са и героите, като той съпреживява историите им. Дават му страхотен поглед над проблеми, които тепърва назряват в нашето общество или с които читателя може би никога няма да се сблъска.

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
Чела съм "Игрите на глада" и "Дивергенти". Харесва ми това,че представят как може да се развият нещата и колко ще се промени света на всички.

http://nheartbooks.blogspot.com/

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?

Да ,чела съм "Игрите на глада" и "Дивергенти" само двете книги обаче ,третата нещо не мога да я почна като знам ,че края е лош ми умря мерака.Също съм си купила двете излязли книжки от поредицата "Подборът",но още не съм ги изчела/чакам третата книга ....ако въобще я издадат де No /Честно казано не съм сигурна какво ме грабва в този тип книги по-принцип съм си заклета романтичка и не обичам книги с лош край!Може би ми харесва да чета за евентуалното бъдеще на човечеството знам ли ..не мога да определя. 530909

krasy

krasy
Четец-маниак
Четец-маниак

Дата: 06.09. Чели ли сте и други антиутопии? Какво ви привлича към този жанр?
- Да, чела съм. Едни от любимите ми поредици в този жанр са "Дивергенти", "Пепел", "Игрите на глада", "Изборът ", "Подборът".
Харесва ми да чета антиутопии и то много. Привлечена съм от идеите на различните автори, които представят бъдещето в един мрачен и сложен нюанс. Бъдеще, в което обществото живее в ограничения и норми, с установен диктатурен ред. Харесвам да проследявам историята на различните персонажи и начините, по които се борят и се справят с трудностите и лишенията. Доволна съм, когато винаги намират път и изход от наложените порядки. Хубаво е да се види, че не трябва да се отчайваме и че решение има, само трябва да се пребориш за него.

krissi4

krissi4
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 07.09. Какво ви привлече да започнете (или да пожелаете да започнете) поредицата „Изборът“?

Книгата първо ме привлече с красивата корица. Има много книги, които просто ги подминавам, но при таз веднага получих желанието да разбера, за какво се разказва в нея. Второто нещо, което ме привлече в книгата беше историята. Като прочетох описанието и разбрах за принца, двореца, Америка и бунтовниците просто реших, че трябва да прочета тази книга.

dina_ml

dina_ml
Сричащ
Сричащ

Дата: 07.09. Какво ви привлече да започнете (или да пожелаете да започнете) поредицата „Изборът“?

Добрите отзиви за нея, корицата и главно това, че в един момент goodreads ми я препоръча.

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 07.09. Какво ви привлече да започнете (или да пожелаете да започнете) поредицата „Изборът“?
Аз също бях привлечена най-вече от добрите отзиви. Тя ми беше препоръчвана, толкова много, че просто нямаше как да не започна тази поредица.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

07.09. Какво ви привлече да започнете (или да пожелаете да започнете) поредицата „Изборът“?

Видях книгата в интернет и корицата ми привлече вниманието.Прочетох отзад на корицата анотацията и мога да кажа че ми се видя доста интересна темата.Така че реших да я прочета и след като ми допадна естествено ще я прочета до край.

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 07.09. Какво ви привлече да започнете (или да пожелаете да започнете) поредицата „Изборът“?
- С ръка на сърцето и без бой си признавам, че първо корицата ме грабна. И как няма?! Та тя е приказна. Прочетох резюмето и реших, че 1-та книга задължително ще прочета. Когато излезе си я купих и за няколко часа я прочетох. А след като прочетох и последното изречение..ами започнах я отначало, като прескачах някои моменти. После цяла седмица само „Изборът” ми беше в главата. Което си беше напълно нормално, защото историята страшно много ми хареса. И разбира се нямах търпение да разбера какво става по-нататък. Едва дочаках "Елитът". Помня, че се ядосах, че в никой форум нямаше тема за "Изборът", а ако имаше никой не я беше коментирал..и ми беше много зле, че няма с кой да споделя ентусиазма си от страхотната книга. Чак месец или два след това се появиха кратки дискусии из форумите.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 11 от 20]

Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес