Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 9 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 9 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас - Page 19 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с награди - "Изборът", "Елитът", "Единствената" на Кийра Кас

+20
KaPaMeJI
penka1234
lusi_2799
dina_ml
silvara
[Broken]
krasy
Chairman Meow.
liusi
sisitoo
neko
Thэ Dark Girl
imm0rtal
perla333
darina112
Bubole4eKle4e
Evitta
nikityy333
krissi4
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Go down  Съобщение [Страница 19 от 20]

krasy

krasy
Четец-маниак
Четец-маниак

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
- О, да, чета. :) Обичам да чета фен-преводи и съм изключително доволна че ги има. Не владея английски на такова ниво, че да чета свободно книга в оригинал. Обикновено е леко мъчение като го правя, но пък има книги които много искам да прочета и си заслужава усилието. Та затова съм признателна, когато мога да прочета интересна книга, благодарение на дадена личност, която се е заела да зарадва нас читателите. Разбира се, оценям труда й и отделеното време.
Чета фен-преводите тук и мнохо ми харесват. Допада ми изборът на книги, даже доста. Всеки път се вълнувам като има преведена нова глава. Благодаря, момичета, за предоставеното удоволствие! :)

silvara


Сричащ
Сричащ

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Не, не чета фен преводи. Предпочитам да чета в оригинал, но смятам, че са добра идея, за онези читатели, които не могат да по някаква причина да се насладят на книгата в оригинал или да си я купят.

Thэ Dark Girl

Thэ Dark Girl
Сричащ
Сричащ

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Ооо, чета, разбира се. Добре, че ги има тези преводи. Засега от форума съм прочела само "Хрониките на Магнус Бейн", но съм си харесала още няколко, които ще прочета, когато ми остане време.

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Дата: 14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?

Чета ,и то доста.С английския съм на вие за това изпитвам голям респект, и благодарност към всички които се ангажират с даден фен превод.Това е доста трудно начинание отнемащо много от свободното време както на преводачите така и на редакторите.
В момента чета "Фамилията" от категорията фикове и романи,и направо не мога да се отлепя от компа...много се зарибих пък нямам време ,и ме е яд ,че не мога да го дочета.
Определено мога да си причисля към категория луд фен на фен преводи,благодаря ви че ни радвате с тях! plqskane

MaLKoTo_MaRTiNi

MaLKoTo_MaRTiNi
Прохождащ
Прохождащ

14.09 Преди четях много фен преводи включително и на този форум *които са на добро ниво за разлика от някъде другаде*, но от известно време се замислям, за всички поредици които са спрени или въобще не биват преведени именно заради фен преводите и затова предпочитам да стимулирам издателствата като си купувам книгите.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

14.09. Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?

Да чета поради причината че не съм много на ти с английския,а има доста хубави книги,които искам да прочета.Преводите във форума са едни от най-добрите,които съм чела и съм много благодарна че си правите труда да ги превеждате.

neko

neko
Сричащ
Сричащ

Въпросът от 14.09 е: "Четете ли фен-преводи? А какво смятате за тези на форума?"

Преди изключително четях фен-преводи, просто не можех да се откъсна от някоя поредица и фен-преводите ми даваха това, което търся- още от поредицата. Но след определено време започнах да търся и други книги, освен тези, които следях, един вид старите спряха да ме интересуват и прекратих и четенето на фен-преводи.
В повечето случаи съм попадала на лоши преводи, дори съм се дразнила и съм поправяла стилистични грешки от нечий превод. В крайна сметка реших, че е хубаво да се стимулират и хората, чиято заплата идва от превод, да си вършат работата, затова и спрях с този вид четива.
Не мога да кажа нищо за преводите тук, във форума, защото не съм ги чела.

krissi4

krissi4
Редовно четящ
Редовно четящ

Въпросът от 14.09 е: "Четете ли фен-преводи? А какво смятате за тези на форума?"


Нямам навика да чета фен преводи. Ако някоя книга ми хареса и тя не е преведена, тогава просто я чета в оригинала или на някой друг език.

Chairman Meow.

Chairman Meow.
Новороден
Новороден

14.09.

Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Meh, преди много време. Дори имаше период, в който самата аз участвах в превеждане на разни YA книги. Преводите на този форум все още не са ми попадали, не съм кандидатствала в съответните групи, но поздравявам преводачите и въобще целия екип за работата - наясно съм с трудностите и ви свалям шапка за упоритостта и положения труд. ^^

lusi_2799


Прохождащ
Прохождащ

14.09.Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Няколко пъти съм чела фен-преводи.Във форума не съм,но обмислям да започна,когато ми остане свободно време.

dina_ml

dina_ml
Сричащ
Сричащ

Дата: 14.09
Да,чета фен преводи и ги намирам за полезни. От тези на форума съм чела за Магнус и нямам търпение последните няколко да излязат.

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

14.09.Четете ли фен — преводи? А какво смятате за тези на форума?
Рядко чета фен преводи. В повечето случаи просто чакам докато книгата излезе на български и прибягвам към фен-преводите, когато наистина много искам да прочета книгата. Но от този сайт все още не съм чела от преводите.

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 15.09. Бихте ли се включили и в други подобни конкурси? Имате ли препоръки?
О, много харесвам конкурсите, а тези във форума са просто прекрасни. Нямам препоръки, освен да не спирате да ги правите, а аз ще продължавам да участвам и дано има повече хора.

http://nheartbooks.blogspot.com/

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 15.09. Бихте ли се включили и в други подобни конкурси? Имате ли препоръки?
- Определено бих се включила. Обичам да участвам в конкурси, дори и да не печеля. Но в момента не се сещам какви препоръки бих могла да дам :) Просто винаги измисляте нещо интересно и оригинално :)

malkata20


Новочетящ
Новочетящ

Дат:15.09.2014 г.Да с удоволствие бих се включила отнво !Страхотбо е нямам какво да кажа за препръка нямям оплаквания.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 19 от 20]

Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес