Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот! - Page 15 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с "Фор" от Вероника Рот!

+23
nikityy333
Izida
stasi
Rosali
krasy
vacilando
Daniela_Ilieva
malkata20
[Broken]
perla333
Evitta
sisitoo
TrueBloodCheers
incheto05
KaPaMeJI
krissi4
Alex17
Villy.Petroff
silvara
Cassey
penka1234
ninaralenekova
Raven
27 posters

Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Go down  Съобщение [Страница 15 от 17]

KaPaMeJI


Прохождащ
Прохождащ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Виенското колело, където Фор преодолява единия от страховете си и един от любимите ми моменти. Толкова е хубаво като виждаш как се заражда любовта :)

silvara


Сричащ
Сричащ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?
Виенското колело от първата книга.

krasy

krasy
Четец-маниак
Четец-маниак

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?
- Момента с Виенското колело е епичен в "Дивергенти". Тобиас има четири страха, като единият от тях е страх от височини. Когато решава да последва Трис на Виенското колело, показва колко много държи на нея - повече от собствения си живот. Любовта им, връзката помежду им е много силна. И смятам че авторката затова е одобрила корица с изобразеното Виенско колело. А и надписът над него е показателен. "Един избор ще го освободи" - предполагам това го освобождава от неговия си страх и засилва желанието му да закриля Трис още повече.

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Това е момент от първата книга "Дивергенти" в който Фор се преборва със страха си към високото заради Трие.

stasi

stasi
Сричащ
Сричащ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Аз мисля, че изобразява момента в който Фор се справи с един от страховете си от високо.

malkata20


Новочетящ
Новочетящ

дата :29.09.2014 г.отговорът ми е:момента когато Фор благодарение на Трие се качва на колелото и преодолява страха си от високо!

Alex17

Alex17
Преводач
Преводач

29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Това е един от важните моменти в "Дивергенти". Въпреки, че Тобиас има страх от височини, той решава да се качи на виенското колело с Трис за да може да я защитава. По този начин той показва, че държи на нея и е готов да се изправи и пред най-големите си страхове заради нея.

http://readndwatch.blogspot.com/

krissi4

krissi4
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Това в Виенското колело върху, което се катерят Трис и Фор, за да Търсят противниковия отбор в една от игрите.

penka1234

penka1234
Новочетящ
Новочетящ

29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Момента с виенското колело където Тобиас побеждава страха си от височини.

Rally90

Rally90
Новороден
Новороден

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Корицата представя според мен сцената с колелото от филма, където Фор преодолява страха си от височини заради Трис, а огънят може би представя кастата на Безстрашните (както знаем тя е огън).

Мис Претенция

Мис Претенция
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?
Според мен Виенското колело на корицата на книгата "Фор" символизира пътя, по който е минал Тобиас. Когато той навършва 16 години пристъпва от сигурната земя, кастата на Аскетите, в несигурната кабинка, кастата на Безстрашните. Докато новия живот на Тобиас, вече нарекъл се Фор, го носи стремително нагоре, към опасни височини, се случва миналото да го застигне. Това предизвиква порой от искри, които оставят черни точки след себе си, страхове.
Когато Трис се появява, Фор вече е на върха на колелото, на най-високата точка при страховете си. Но нейното присъствие започва лека полека да го смъква надолу и да възражда миналото. Един скок в дъното на пропаст, една промяна. Трис кара Фор да иска отново да иска да го наричат Тобиас. Заради нея накрая всички зная кой е бил, кое е и кой ще бъде.
Тобиас започва като Аскет, после е Фор- Безстрашен и накрая е просто Тобиас- себе си. Виенското колело символизира пътя на Тобиас и това че той се връща от там от където е тръгнал.

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?
На корицата е показано Виенското колело, на което се покачва Тобиас, въпреки страха си.

ninaralenekova

ninaralenekova
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 29.09. Какво според вас представя корицата на „Фор” от Вероника Рот?

Повечето съфорумци са изказали определено мнение свързано с първатна книга от поредицата. Не съм чела съответната книга. Да, на корицата е изобразено горящо виенско колело а с какво е свързано ще разбера когато прочета книгите.

ninaralenekova

ninaralenekova
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 30.09. Имали ли сте късмета да спечелите книга от конкурс, предизвикателство или някакъв друг вид игра?

Да, печелила съм и радостта е несравнима, особено когато настроението ми има нужда от положителна енергия...

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 30.09. Имали ли сте късмета да спечелите книга от конкурс, предизвикателство или някакъв друг вид игра?
- Да, имала съм. Първият път когато спечелих, беше през 2009 от издателство „ИБИС” книга 1 от „Дневниците на вампира”. От тогава съм спечелила още няколко пъти от такива конкурси. :)

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 15 от 17]

Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес