Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
Raven (3268)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
djenitoo (2868)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
Alex (2308)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
Topcho (2189)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
Zhu (1253)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
krasy (1195)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
PlamS (1162)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
gabolinno (977)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 
Ellendary (951)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 5 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги

+15
Катя Петкова
tanqn19
dindiiv
mi6ok123
mockingjay
Izida
ninaralenekova
perla333
Дийдра
Topcho
krissi4
Evitta
nikityy333
PlamS
Raven
19 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Съобщение [Страница 5 от 7]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Topcho, то и аз обичам спойлерите, но понякога и при мен има изключения.

Дойде време за нова порция от клипове и едно ревю. Все още публикувам нещата от декември 2014. Направих грешката да чета по-бързо, отколкото мога да снимам, пиша ревюта и редактирам клипове. Вече си научих урока... или не съвсем.  453
На всичкото отгоре се заех и да правя персонализирани изображения за клиповете, че ми излизат едни, на които приличам на тра-ла-ла. 050

Обещаният клип за "Феноменът". Толкова съжалявам, че не успявам да си изпълня плановете точно, когато аз искам. Ох, и "Героят" излиза на 13.03.2015 г. и аз буквално нямам търпение.  065



Ревю - "Лесна" - http://www.muse-bg.net/t3267-topic

Ето и клипчето за "Лесна". "Уязвим" излиза март месец и аз много искам да се добера до нея, но... 447



Другата порция клипове нямам идея кога ще имам възможност да я пусна. Вярвайте ми, работя усилено, за да си наваксам.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Не ми харесва да правя двойни постове, но...
Порцията клипове и ревюта е тук! Този път обсъждам малко по-романтични книги.

Иска ми се отново да ги прочета, но няма да е много продуктивно. hihi

Ревю - "Ще те чакам" - http://www.muse-bg.net/t3298-topic



Ревю - "Бъди с мен" - http://www.muse-bg.net/t3303-topic



Редактиране на 25.03.2015 г.
За да не пиша нов пост добавям още един клип в този.
Ревюто ще добавя по-късно, защото все още не съм го довършила.



Второ редактиране на 25.03.2015 г.
Добавям още един клип и ревю. 050
Ревю - "Основа" - http://www.muse-bg.net/t3306-topic

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Пфю, най-накрая съм в ареала на нормален интернет и успях да изгледам спокойно клипчетата!
Е, досадно е така с двойните постове, но предишните дискусии - като за "Лесна" например, се бяха изместили под писменото ревю, и затова се получи така. Но и клипчетата не са за изпускане! 050

Особено когато са с лайтмотив "сладко" 453

От нещата, които представи този път, най-много ме привлече "Бъди с мен". Наистина са "различни", както си озаглавила и самото ревю. На базата на това, което прочетох от авоторката, мисля, че и първата книга ще ми хареса, но втората наистина бяга от клишето и много ме заинтригува.
А от ревюто за "Основа".... аз ли съм от хората, които се радват на разгадаването на заглавията, или има и други? 453 Spoiler monsters, UNITE! 453 А най-много ме зарадва, че изглежда, че тук нещата не са така черно-бели, разделени на добри и лоши, както в първата книга (което бе основната причина да намаля оценката ѝ).

П.П. Смяната на фона беше весела laughting hand А косата ти на последните клипчета е толкова пухкаваааа, че ме разсейваше laughting hand Тя по принцип си е хубава, но този път беше различно хубава 050

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Радвам се за теб. Знам какво е да сърфираш с кофти интернет.
Ами то изглежда дискутираме, където ни хареса. 050

И двете книги са много хубави, но наистина "Бъди с мен" ми бе по-различна от нещата, които бях чела от този жанр.

Може да се каже, че ти си "виновна" да отделя време да поясня заглавията. 124  Имаше някои други, които просто искаха да пусна клиповете за последните две книги от "Лукс".

Аз заради това все повтарям, че тази поредица става по-добра с всяка следваща.

Да, фонът се сменя, защото снова от място на място. 050 Беше адски забавно да снимам в тази студена стая на село. Някои от следващите клипове отново са снимани в нея.

Благодаря! Реших да се направя на пуделче. 453

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

И отново двоен пост, но няма значение.

Добре! Спирам да рекламирам Дженифър Л. Арментраут. Поне за момента. 050
Писменото ревю няма да го пускам все още, защото нещо все не ми допада. Ще го преработя, за да ми хареса най-после.



Редактиране на 09.04:
Дойде ред и за малко магия. Този път реших да не добавям интрото си. Може би ще измисля ново или въобще ще спра да го слагам. Не съм решила все още.
Писменото ревю ще го добавя, когато е готово.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

453 453 453 Хахах, ако някоя поредица все пак те накара да стигнеш до аутодафе и да танцуващ хула, искам това непременно да бъде отразено в клипа! 453

Една колежка прочете Магистериум миналата година, веднага след като излезе, и оттогава не е спряла да мрънка за следващата laughting hand А аз все ѝ обяснявам, че тя на английски още не е излязла. (Или май излезе съвсем наскоро? Имаше някакви корици) И аз съм ѝ хвърлила око, сигурно ще я взема от нея - но първо трябва да прочета една друга, че съм ѝ обещала да ѝ кажа дали е интересна, и ме е срам да си прося преди това Very Happy

А по принцип е хубаво сякаш да има интро, защото създава нещо повтарящо се и запомнящо се, което човек веднага свързва с рубриката. Но настоящето ти - не знам, може да е само при мен - тръгва винаги с много по-силен звук в сравнение с останалата част от клипа и се почва едното настройване . laughting hand

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Topcho, ако нещо беше станало трябваше да танцувам хула на гробът им или хула с някоя базука. Защо не се сетих да го кажа тогава? 453 Определено ще отразя такива изцепки от моя страна.
Втората книга от "Магистериум" излиза на 01.09.2015 г. в САЩ, а при нас на 12.09.2015 г. Е, може и да има промяна с нашата дата, но това е, което намирам като информация. Наистина първата книга е интересна. Нямам търпение за втората. reading
С интрото се получава така, защото музиката е в изчистен вид, а на самото видео се чуват всички странични шумове. Знам, че е хубаво да има интро, но искам да си направя някое нестандартно. Още го мисля, така че го очаквай.

И следва новата вълна от пускане на клипове. Заета съм, но намирам време и да редактирам. Имам доста клипове, които нямам търпение да публикувам, но все още има доста работа по тях. Писмените ревюта са малко, така че ще пусна тези, които са готови, когато им дойде реда.
Ако все още съм с отворени очи (станах много рано), по-късно може да пусна още един клип.

Дойде ред да се изложа с обсъждането на "Създадена от дим и кост" от Лейни Тейлър. 050 Клипът е от зимата и в стаята бе кучешки студ. Не знам как съм успяла да говоря. 453

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Ив, как е ръчичката? Още откакто видях във фб исках да питам, но не се наканих.

А пък "Създадена от дим и кост" от години ми е в купчинката. И то подарък от блог другарче от Англия, която ми я прати като изненада. Супер много ме е срам, че още не съм я прочела, въпреки че и аз само хубави неща чувам.

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Topcho, ами ръката ми се възстановява около 3 дни. Сега е добре и мога да върша повечко работа. Благодаря, че попита. 028
Определено трябва да я прочетеш. Лейни Тейлър има супер готин стил. Все някога трябва да я започнеш.

Време за малко стар книжен улов. 050

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

И след кратка почивка дойде ред да пусна нов клип. Той е малко по-кратък и няма секция със спойлери.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Дийдра


Админ
Админ

ох, Ив, вече втори път ти пиша дълъг коментар по клиповете, които изгубвам, заради скапващата се мишка
ще трябва да си взема нова frown emoticon
може би трябва тук да ти пиша и после само да го копирам във форума grin emoticon

честити подаръци - и колието, и книгата
носиш ли го?

и ще направиш ли ревюто на англ книга на английски? Very Happy

ще ми е интересно и да чуя как четеш цитати или по-дълги откъси от някоя книга, аз подслаждане на някое ревю Very Happy

но как можа да кажеш да не четат фен-преводи, когато ние имаме сто, чувствам се предадена Very Happy
просто тр да си ги свалят или четат през нета на четец, както аз правя с творчеството във форума
сериозно, вс човек на планетата трябва да има четец! Very Happy
аз трябва да се сдобия с любимите ми книги на хартия, но всички останали имат нужда от четци Very Happy

явно са решили да вложат по-малко пари в продълженията на Делириум, дано не се разпаднат в ръцете ти, още преди да си ги прочела...
по-евтини ли са?
мнее, даже са по-скъпи
да не би пък да са от по-тънка, но по-качествена хартия?

Заинтригува ме с О като оргазъм, най-вече с начина, по който се хили почти през целия клип Very Happy
и хумора, и котката!
такива книжки наистина са добра идея по време на сесия, дори за такива като мен Very Happy

такаа, какво друго съм гледала, а не съм коментирала...
а, Лейни Тейлър
всички я хвалят
само аз май не съм абсолютно влюбена

E, чух малко спойлери за Железният изпит, ама какво да се прави Very Happy Eстееествено, че има куп тайни, които да създават драма, защото на кого му трябват зрели, мъдри герои, пф. Е, спрях някъде по средата на спойлерите и въпреки оплаквания и негативни коментари, виждам че повечето читатели, като теб, я оценяват високо като цяло, а и е на Холи Блек.. та, сигурно ще стигна до нея някога, затова не слушах всички спойлери.
А след като хареса тази книга на Холи Блек, смяташ да пробваш и нещо друго от нея?

виж Лукс няма шанс да прочета, така че за нея изслушах всичко и само още повече ме убеди, че не тр да чета grin emoticon точа лиги по кориците, още откакто видях една от тях за първи път, ама ще преживея липсата им. виж може да гледам филма... но ако разделят последната книга на два, може и тях да зарежа Very Happy всъщност има ли инфо дали ще е филм или сериал? иначе никаква гаранция не е, че някой е купил правата, повечето проекти май умират на тази фаза..


____________


Копирани от чата, по споменати в началото на поста причини Very Happy

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Катя Петкова

Катя Петкова
Новороден
Новороден

Много ми хареса този начин за презентиране на книга. Поздравления и продължавай!

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Хахах, и моята реакция относно преводите бе подобна на тази на Дийдра, но това е въпрос за обсъждане другаде Very Happy На мен лично ми е по-леко на очите да чета нещо от екрана, отколкото ситния шрифт на "Преобразена" - единствената причина, поради която не съм я прочела още. Но, скоро!

Мисля, че трябва да правиш по-често клипчета за книжните улови, защото вдигането на тези купчини изглежда все по-непосилно Very Happy

И на мен английската книга ми привлече вниманието, не я бях чувала досега, така че когато я прочетеш да споделиш впечатления laughting hand

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Благодаря ти за втория дълъг коментар, Дийдра. Много обичам такива. Много е гадно мишката ти да ти прави номера. Моята, когато правеше така я смених. Сега само трябва да следя за батерията.
Мерси. Още не съм го носила, защото нямаше подходящ момент.
Ами може би ще направя ревю на английската книга, но не знам кога.
Е, аз казах да не се чете фен превод от компютър, а не въобще да спрат да четат фен преводи. Това е добра идея. Може да го добавя някъде.
Книгите не се разпадат, спокойно. Ох, не знам за четенето… Прочетох “Делириум”, ама с “Пандемониум” не може да се разберем вече няколко месеца.
Забавно се получава с цените и хартията на тези книги. Ами доколкото мога да преценя по-скоро хартията лесно ще се скъса в ръцете ти на втора и трета. Е, поне не е като хартията на “Друговремец”. Направо ме е страх да пипна листите.
“О като оргазъм” си е доста смешничка. Да се поизложиш тук и там. И тези намеци. Ама все пак мисля, че май трябваше да я пробвам на английски да видя как е.
О, мен направо ме е страх да ти препоръчвам книги. Ти направо ме плашиш с отрицателните мнения, че предпочитам да не препоръчвам нищо.
Винаги казвам, че всички хора са различни читатели. Има много неща, които влияят на предпочитанията. Аз си харесвам определени книги и автори, а ти Скълди и Илона Андрюс.
Ах, ти как си се спойлнала нарочно. Е, да трябва да има малко моменти заради, които ти идва да си пооскубеш косата. Пък и те са деца. Не мисля, че на тази възраст са особено мъдри. Умни – да, ама мъдри… То дори и порасналите хора не са особено мъдри.
Ами пожелавам ти да стигнеш някога до нея.
Нали знаеш, че е писана от Холи Блек и Касандра Клеър? Обмислям да прочета и други книги на Холи Блек. Трябва обаче да помисля с коя да започна и кога.
Отдавна ми стана ясно нежеланието ти да прочетеш поредицата. Предложих ти да си изкараш кориците на "Луск", ама ти не желаеш.
Филм ще е. Уж са закупени правата, но няма друга информация.

Благодаря, Катя! Ще се постарая да продължа. 028

Topcho, аз не съм казала да спрат напълно. Сега трябва задължително да го изясня в някой клип, че не искам да стават недоразумения. Просто на компютър наистина не е добре да се чете. Виж на други устройства (лаптоп, телефон, четец, таблет и т.н.) е друго нещо.
Майка ми прочете "Преобразена" нищо, че първата книга бе със супер малък шрифт. То и аз й се каня, ама имам други книги за ревюта.
Хахаха, нали! 050 Имам още един, които се нуждае от сериозно редактиране и един, които трябва да снимам. Само ще кажа, че при тях работата е двойно по-сериозна.
Ще споделя впечатления за английската книга, но трябва да стигна до нея.

И дойде ред на клипчето с обсъждането на втора книга от "Създадена от дим и кост" - "Дни на кръв и звездна светлина".

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Дийдра


Админ
Админ

Може и ти да харесаш Илона и Скълдъгъри, още не си ги пробвала! И аз може да харесам всяка книга, която ти е допаднала, пък ако не, няма да е фатално, просто може да се позабавляваме с мъничък спор laughting hand

Демоните в поредицата The Hollows имат един закон срещу "uncommon stupidity". Това е една от идеите, които много харесвам и общо взето по него можеш да прецениш дали има шанс да харесам някоя книга - ако сюжетът и героите и́ нарушават този закон, вероятно ще се надявам повече на смъртта, отколкото на успехите им.

Като за Железният изпит - не ми е проблемът с децата, а с възрастните, пазещи тайни, които вредят и пречат на най-близките им, дори когато вече би трябвало да им е ясно, че тайните така и така ще излязат наяве. Кажи ми, че не правят така и ще започна да чета още утре.

Знам за Холи и Касандра, но Холи е причината да възнамерявам да дам шанс на книгата. А откъде ти да започнеш - любимата ми нейна поредица засега е Curse Workers. Даже не прочетох третата, заедно с останалите, защото исках не да свършва. По-кратък вариант е The Coldest Girl in Coldtown - разказа, книгата не съм чела.

Ако си дам парите за принтиране на тия корици, вместо за диня и сайдер, ще трябва да осъдя самата себе си за uncommon stupidity 453 Мога да си гледам картинките на компютъра.



Дни на кръв и звездна светлина
.
Мда, втората книга често служи само за преход и първа и трета с твърде малко вълнение.
И дотам изслушах, защото не искам спойлери. Чувала съм, че в нея има повече война и по-малко романтика, което ме радва. Надявам се и няма връщане към минали моменти насред най-голямото вълнение, което ме издразни в първата.
Между другото, много ми е странно, като кажеш Ка́ру. Аз го чета Кару́. Трябва да издиря информация кой е правилният вариант. "Хърмаяни" беше изписано с ударение първия път във всяка книга, жалко, че не правят така с повече необичайни имена.
Между другото, не са ли тези корици прекрасни?

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 5 от 7]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес