Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги

+15
Катя Петкова
tanqn19
dindiiv
mi6ok123
mockingjay
Izida
ninaralenekova
perla333
Дийдра
Topcho
krissi4
Evitta
nikityy333
PlamS
Raven
19 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Съобщение [Страница 2 от 7]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Асе, радвам се, че реши да гледаш. 028
Държа да кажа, че поредицата става по-добра с всяка следваща книга. Поне за мен бе така. (Възможно е да се повтарям вече. Не помня. 050 )
Не определям Деймън като лошо момче. Използвам думата гадняр, защото чрез това си поведение иска да отдалечи Кейти. Не краде, не се бие, не държи оръжие, не се занимава да влиза разправии и такива неща. Просто гледа сърдито, не говори много, държи се грубо в някои сцени и заради това го наричам гадняр. Имаше си причина. Изглежда съм се изразила грешно. Деймън е по-скоро мрачен и затворен тип, защото е бил наранен. И идва някакъв човек, които може да го нарани отново, и това определено не му харесва. Поне аз така виждам нещата. Във всяка следваща книга се виждат други много добри части от характера му.
Не е хубаво хората да приемат буквално написаното в книгите. Те са плод на въображението на автора. Книгите са, за да се разсееш, да научиш нещо полезно, да се забавляваш и да се откъснеш за известно време от проблемите.
На Кейти не й отнема години, за да разбере какво не е наред с него. Не казвам, че е супер умна, но героинята много израства във всяка следваща книга. Тя не беше сигурна какво точно да си мисли, защото не всеки ден някой се нанася до съседи като Деймън и Ди.
Не правя видеата, за да накарам някой да чете определена книга. Приятен бонус е, ако някой го направи. Всеки има избор. Аз правя тази рубрика за забавление. Опитвам се да споделя мнението си, без да го налагам.
Може би трябва да спреш за известно време с този жанр? На мен не ми се е случвало.
Радвам се, че следиш и ми гледаш шантавите видеа. 050
Мда, кориците са супер. Може да си ги принтираш някъде като плакати, например.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Дийдра


Админ
Админ

Определено ще си дам почивка от тинейджърите, след като изпълня back to school предизвикателството.

По принцип си права за лошите момчета, ама ми се струва, че в последните години определението малко се измени. Даже когато срещна някой, който върши незаконни работи или нещо такова, е по-вероятно той да е добро хлапе, което се перчи само пред очите на пазителите на несправедливите закони. Примерно. Лошите момчета са се превърнали в надути тъпанари, които я имат, я нямат полу-логична причина да се държат с ужасно с главните героини, които ги търпят, защото са тооолкова секси. Ъгх. По същата причина се отвращавам и от голяма част от любовните романи.

Честита втора страница на рубриката! Колко е максимумът, позволен от форума? laughting hand

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Определено си почини щом в момента не ти харесва.
Да, донякъде съм съгласна с теб. Определено има промяна. Все пак мисля, че трябва да се направят различни категории лоши момчета. 050 Да не го мислим много, че със сигурност имаме много по-добри неща да обмисляме.
Благодаря! Не знам какъв е максимумът. Обикновено държим страниците до 50, защото после започва да забива.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

perla333


Новочетящ
Новочетящ

Здравей :)
Поздравявам те за смелостта да се покажеш в интернет - аз все още събирам смелост и се изявявам само в блога си (от време на време)
По принцип рядко гледам ревюта на книги (главно ги чета), но ми стана интересно. А и май си първата българка, която прави видео блог за книги. (подчертавам книги :) ) Продължавай в същия дух, а ако споделиш и кои други книги са в списъка ти :)

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Благодаря! Все още се притеснявам, но с времето вярвам, че ще мине.
Възможно е да съм първата, която се занимава с това. Поне, когато търсех не успях да намеря.
Книгите си остават тайна, защото все още не е готово всичко. Някои трябва да прочета, а други да си припомня. Нужно ми е време. Надявам се да успея да осъществя идеите си.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

ninaralenekova

ninaralenekova
Новочетящ
Новочетящ

Еее, аз както винаи най-бавно загрялата и последна разбрала, добре е видях цветето над темичката. Ив страшни клипчета, през цялото време се усмихвах докато гледам, но спрях на спойлерите, че току виж тотално съм омотала реда на прочит. Харесва ми идеята ти, но имам една малка забележка, или по скоро предложение, но не целя да те обидя а напротив. Много ми харесва начина ти на изразяване, интонациите и всички ефекти които добавяш.

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Благодаря ти, че гледаш. Добре, че си спряла, когато споменах за спойлерите. Не виждам каква е забележката ти. Да не си пропуснала да ми обясниш в мнението си? Аз ли не разбрах нещо?
Радвам се, че ти харесва. Аз имам много неща да изглаждам, но в момента е добре.

За жалост няма да качвам клипове известно време. Имам няколко подготвени, но нямам време да ги редактирам. В момента една колежка ми е на гости, а и скоро трябва да тръгваме за Велико Търново, че втората година в университета започва. Ще пиша тук, когато съм готова с някой от клиповете.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Izida

Izida
Новочетящ
Новочетящ

PlamS написа:Хехе сладурана! plqskane Радвам се, че си се престрашила да се занимаваш с подобно нещо, че имаш какво да кажеш и не се притесняваш да го направиш... или поне ако има притеснение, го преодоляваш. Видеото и обработката са доста добре като за начало, ще задобрееш с времето... а и далеч не е толкова дразнещо, колкото го изкарваш.
Абе изобщо много готино, да продължаваш в тоя дух.. аз поне ще гледам! sun

nod  Дам, дам. Смятам, че трябва още малко да се поуспокоиш и всичко ще е супер. Естествено, че не става с магическа пръчка, така че няма проблем, аз например не бих се престрашила да направя такова нещо Very Happy (но пък ще ти помагам ако има с какво Razz).
Поздравления handshake и дерзай, haters always gonna hate Very Happy

https://www.goodreads.com/user/show/3486583-izida

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Благодаря, Боби! sun С времето ще стане по-добре. Естествено ще се възползвам от помощта ти.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

mockingjay

mockingjay
Преводач
Преводач

Жестока си, просто не мога да ти се нарадвам. Ето така трябва да се представят книги. С чувство за хумор(ако книгата позволява) и позитивно настроение. Много ми хареса как изразяваш мнението си за героите и как ги представяш. Много се смях на всички видеа за поредицата "Лукс". Чела съм ги и емоциите и при мен бяха такива. Само като прочетох, че Кейти има блог и направо си викам "Ето, това е моята сродна читателска душа. И тя има блог за книги като мен. И тя чете до пръсване, като мен fly monkey angel ". Продължавай в същия дух. Успех

http://scileshobbyzone.blogspot.bg/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Много благодаря! Радвам се, че си се забавлявала. Все още се притеснявам пред камера, но с времето ще намеря правилния ритъм.
За съжаление по график имах да кача още няколко клипа, но нещата не се развиха според плана ми. Прибирам се супер уморена от лекции. Днес ще редактирам и се надявам да пусна някой клип. Стискайте ми палци да успея. 028

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

С огромно закъснение при вас пристига клипчето за "Опал" + нов облик на интрото ми. Извинявам се, че се забавих толкова. Честно казано не смятах, че ще се случи така. Лекциите и другите неща, с които се захванах определено много ми пречат.  dizzy
Изглежда много обичам да казвам арумийци, а не арумианци. Причината е, че срещнах и двете думи в превода на книгите, и си харесах първата повече. 050



Исках да ви попитам дали ви пречи това, че клиповете ми са по-дълги от 10 минути? Старая се да не са много дълги, но просто има какво да се каже.

СЪОБЩЕНИЕ!
Имам заснети 7 клипа, които трябва да редактирам и да пусна заедно с писмените ревюта. Доста работа е, но се надявам до края на тази седмица да ви зарадвам с още един клип. Той е наполовина готов и е много по-дълъг. Наистина искам да успея да вляза в график. 422469

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Мразя да правя двойни постове, но... Малко си говоря сама тук.
Ето и обещаното видео. Това е първото ми книжно турне. Снимано е през септември. Тук липсват повече от 10 книги. Тях ще ги видите в следващите клипове, които съм подготвила.

Страницата ми във Facebook е вече готова. Страхотният дизайн на корицата и аватара дължа на Izida. Много благодаря. plqskane
Ето я и нея - https://www.facebook.com/IvShadowBooks

Клип - Книжно турне

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Дийдра


Админ
Админ

Хаха, постоянно ги преподреждаш, нямаш си друга работа, а laughting hand Но това е приятно занимание, така че те разбирам. Представи си какво би било да работиш в книжарница или библиотека! От друга страна, тогава ще се сблъскваш с хора, които изобщо не ценят книгите толкова, колкото ти, така че... Е, ти ще ги възпиташ, нали?

Може би трябваше да започнеш с книгите, които си чела. Или целта е да коментираме и да те изпълним с ентусиазъм или да ти кажем коя да разкараш, та да освободиш място за нови?

Кеф ти, че имаш толкова много. Ама и явно имаш доста място. Аз вече започнах да си пазя само най-най-любимите, защото имам една-единствена лавичка, ако събера повече, трябва да ги оставя да тънат в прах на открито или да им търся място между старите книги на предните поколения...

За Град от кости - защо не си принтираш оригиналната корица и да си я залепиш отгоре? Хем ще подсилиш корицата, след като я четеш толкова, хем ще ти е хубава.

Забравих да броя, колко книги си спечелила от конкурси? Голяма си късметлийка! Нищо чудно да имаш някоя нова от правенето на клипа до сега 453

Напълно те разбирам за дефектната корица! Ужасно е!

Искаш ли да четем Брандън Сандърсън заедно? А защо си си взела цели три книги? Чела ли си нещо друго на Сандърсън? Надявам се преводът е толкова добър, колко са на преведените от Артлайн.

За съжаление вече знаем, че превод на повече книги за Морганвил няма да има. Може би се намират поне на английски.

Добре че ме подсети за филма по Рубиненочервено! Останах разочарована от книгите, но може би филмът се е съсредоточил върху интересните елементи.

Абсолютно те мисля за луда, че не си прочела Игрите на глада! Ама на български, ъгх... В момента не мога да се сетя на какви абсурдни неща се смяхме с Лорето, ама ужасно се радвам, че ми я подариха в оригинал. Знам обаче, че ти обичаш да четеш на български... Ами, явно си по-търпелива от мен, така че може и да не се дразниш толкова.

Леко те игнорирах, когато започна с Нора Робъртс...

Виж каквото съм чела на Линда Хауърд все е било хубаво. Има още поне една нейна преведена от Тиара Букс, не се сещам сега коя, ама ти я препоръчвам, сигурно ще ти хареса. Има и разни по-стари май.

Ще се радвам да чуя мнението ти за Есперанса, когато стигнеш до нея. Бях я започнала един ден в кафето на Ориндж, ама от тогава не съм се сещала за нея.

Бека Фицпатрик - честито, ще можеш да прочетеш останалите две книги във форума, пък ние ще си имаме администраторка за читателка sun Ще четеш, нали?

Що се отнася до Анита Блейк - останалите не ти и трябват, става все по-зле и по-зле. Според мен издателството направи добре, че я спря, докато все още ставаше за нещо. Имам всички преведени книги и мога да ти ги пратя, ако не си ги чела.

Радвам се да видя поне една българска книга, отбелязах си я за четене, мерси (въпреки че авторът сам си е дал оценка в Goodreads, което не одобрявам).

Пфю, едва успявах да пиша достатъчно бързо, че да не изоставам, докато говориш! Голяма тренировка ми направи 453

За 2-3 месеца си събрала още поне от десет нови книги? Ти ядеш ли? Сериозно, браво на теб! Кой не иска такава голяма колекция? Чакам следващото книжно турне! 601448

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Леле! Какъв коментар само. Благодаря, че си отделила толкова време да гледаш и да коментираш подробно.

Когато ходя в книжарницата подреждам някои от книгите им, че има купувачи, които ги разбъркват. Много ме е яд, когато не внимават как ги слагат и прегъват краищата и после корицата на книгата прилича на баница. Ще ги възпитам с някоя дебела книга по главата. 453

Нарочно вървях, както съм ги подредила. Много работа щях да си отворя, ако трябваше да ги отделям. Да, няма да откажа някой да ме подтикне да си наваксам. laughting hand

Имам място - друг път. В стаята ми вече всичко е заето и трябва да правя място в хола. Там ще "изгоня" някои от моята стая. 050

Идеята ти за "Град от кости" може и да я изпълня.

Мисля, че съм спечелила общо 9 книги. От 2011 г. не съм печелила нито една. 050

Е, то не беше баш дефект. Просто някой е бил толкова невнимателен, че я е скъсал.

От доста време съм хвърлила око на Сандърсън, но все не се намирам в подходящото настроение. Просто трябва да хвана негова книга и да се настроя, без да се оправдавам. Не съм запозната с преводите на Артлайн, но едва ли ще е толкова добър.

От "Ибис" казаха, че ще продължат с издаването на "Вампирите от Морганвил". Въпросът е дали ще го направят скоро...

Не смея да ти кажа дали ще ти хареса. "Рубиненочервено" слива в себе си неща от първа и втора книга. Вторият филм пък от втора и трета книга. Според мен действието се развива малко по-бързо.

Просто така се получи с "Игрите на глада". Ще я прочета, спокойно. И аз се дразня на някои преводи, но съм се научила да ги игнорирам. Освен това може да си извадиш поука от кофти преводи.

Ах, тази Нора Робъртс. Не е проблем, знам, че не я харесваш.

Сигурно говориш за "Перфектният мъж" от Линда Хауърд. Колко време я зяпах по книжарниците и си мечтаех да си я купя. monkey in love  Уви, бедният студент в мен се обади и не ми разреши.

"Есперанса" може да я чета някоя ваканция. Дълго време стои по рафтовете и просто трябва да я прочета. Мразя да оставам непрочетени книги.

Вероятно ще чета превода на трета и четвърта книга, въпреки че ми се искаше да си имам физическите копия.

Нямам особено добро мнение за "Анита Блейк". Явно е била готина поредица в началото, но после е станала доста водниста. Искам да се съсредоточа върху това, което имам по рафтовете. Има доста за четене, а времето не ми стига. reading

Познавам този български автор. Колежката ми каза, че има интересни идеи, но му трябва повече практика.
Щеше ми се да имам повече книги от български автори, които да покажа. Надявам се по-нататък да мога да го направя.

Гледах да не отегча хората, които гледат. Заради това съм отрязала доста.

Книгите, които не участват в този клип май с около 20. Насъбраха ми се от средата на септември до сега. Някои издателства харесаха идеята за рубриката и ме подкрепиха, за което съм страшно благодарна. С клиповете и нещата, които правя във форума, им се отплащам. Успях да улуча много хубави сделки и си взех доста книги на много ниски цени. Така се получи през този период да се съберат толкова книги. Едва ли друг път ще се случи.

Колекцията даже е малка, но засега е достатъчна. Трябва да поспра за малко, че да мога да ги прочета и тогава да започна наново. laughting hand

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 7]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес