Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Дългът" – Гери Йо EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Дългът" – Гери Йо EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Дългът" – Гери Йо EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Дългът" – Гери Йо EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Дългът" – Гери Йо EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Дългът" – Гери Йо EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Дългът" – Гери Йо EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Дългът" – Гери Йо EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Дългът" – Гери Йо EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Дългът" – Гери Йо EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 11 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 11 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
Raven (3268)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
djenitoo (2868)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
Alex (2308)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
Topcho (2189)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
Zhu (1253)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
krasy (1195)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
PlamS (1162)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
gabolinno (977)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 
Ellendary (951)
"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10"Дългът" – Гери Йо Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Дългът" – Гери Йо

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1"Дългът" – Гери Йо Empty "Дългът" – Гери Йо Пон Яну 20, 2020 9:03 pm

kostilka

kostilka
Творец на форума
Творец на форума

"Дългът" – Гери Йо /кн. 2 от кралицата на здрача/
Ревю
Преди няколко години прочетох „Наследницата” – първата книга от поредицата и бях впечатлена. Много исках да продължа четенето на следващите и миналата година се свързах с авторката поради пост във страницата ѝ, че раздава безплатни книги. Ако не го бях видяла, щях да си ги поръчам от друг сайт, бях вече отворила такъв на момента. Изпратих ѝ първо мои снимки с книгите ѝ и обещах да изкажа мнение след като ги прочета. Е, дойде им редът с Книжното предсказание от форум "Муза" с карта за ревю. Не исках да се връщам към първата книга и директно продължих с втората „Дългът” . Е, някои дребни моменти и герои ми се губеха и ми се искаше да преговоря, но устоях и не беше болка за умиране. Може и така да се чете.
Любимец си ми остава Стивън. Още повече ми легна на сърце щом научих историята му – лоялен, добър, боец. Много се кефех как се дразнеха със Симона. Специално от тази книга и Имела ми беше много забавна, реакциите ѝ, как се изпуска пред неправилните хора. По красота Наташа ми е любимка и аз се разхождам чорлава вкъщи… но тя е толкова секси. Героите са оригинални, всеки има собствен глас, собствена история и още повече се привързваш към тях. Но не ми допадна толкова, че всеки се оказва с дете или бивш на врага, толкова много двойки върколаци с ловци, вампири с ловци и тн, оплетох се при толкова много такива кой с кого е и с кого е бил. Като похвала мога да кажа, че вампирите са си вампири, върколаците върколаци, държат се всички автентично и готик, а не както в „Анита Блейк” любимата ми поредица вампирите станаха просто хора със зъбки и загубиха излъчването си.
Не ми хареса, което е сериозно, как връщането на Мелиса бе основна тема на разговор и повтарят едно и също изречение и реакции всичките герои, ако има десет герои, всеки поотделно научава новината, да странно е дух да се върне, но ми писна, това е повече от половината книга, мисля, че трябваше да разнообрази диалога и да добави повече действие и план да правят. Русалките в цялата книга ми бяха почти излишни, нищо не правеха, е една се върдаляше със Симона…но все пак. Елена се промени, може би заради любовта, но ме изкефи как дори да губи и да е отчаяна опитва пак в битка.
Препратките и историческите в миналото на героите ми харесаха много, всичко беше достоверно и откъм история и откъм география, с множество пътувания до Египет, Близкия Изток, Балканите.
Тази книга е за хора, които носят воина в себе си, но не са го разкрили, за хора, които не се предават пред трудностите и водят ако не истински, то житейски битки, както и за честта на Близкия Изток, нещо рядко срещано и тачено у нас. Не бих я определила само с етикет романтика и леко четиво, това си е ърбън фентъзи. Романтика даже почти не видях.
Имаше много сюжетни обрати, които и през ум не ми минаха, както и нов герой и неща загатнати за следващата книга.
Отново авторката пише стегнато и казва много с малко думи. Много рязко и сменя камерата/фокуса от един герой скача на друг като във филм, ще го сметна за плюс. Чете се бързо и неусетно напредваш. Искам още! 4 от 5, заради диалога.

2"Дългът" – Гери Йо Empty Re: "Дългът" – Гери Йо Пон Яну 20, 2020 9:50 pm

NightEyes

NightEyes
Новороден
Новороден

хаха! Абе ти знаеш ли че тая книга я имам. Чудех се дали да я чета и въобще не знам от къде е изпаднала и как се е озовала при мен.
Май ще ѝ дам шанс.

http://yana-mitseva.com/blog/

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес