Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
Raven (3268)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
djenitoo (2868)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
Alex (2308)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
Topcho (2189)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
Zhu (1253)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
krasy (1195)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
PlamS (1162)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
gabolinno (977)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 
Ellendary (951)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Томбола - "Принцеса с часовников механизъм"

+20
silvara
vile70o0o0_13
Luxuria
trotinetka
adora
TrueBloodCheers
swetim
nadiiia98
neko
lady_z
Nuriko
krasy
Lady_Delish
desi_98
nikityy333
LoveBell
s_mikova
zori_stz
Bubole4eKle4e
Raven
24 posters

Иди на страница : 1, 2  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" 5j5x

Опасности и предателства, тайни и магии, любов и тъга се преплитат в секващия дъха финал на трилогията „Адски устройства”.

АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЕ ЗНАЯТ МИЛОСТ.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЕ ЗНАЯТ ПОЩАДА.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЯМАТ ЧЕТ.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НИКОГА НЯМА ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПРИИЖДАТ.

Теса Грей би трябвало да е щастлива – нали всички младоженки са такива? Но по време на подготовката за сватбата й с Джем Карстерс, огромна опасност надвисва над ловците на сенки в Института в Лондон. Магистърът, Алекс Мортмейн, се появява отново и планира да използва армията си от безмилостни автоматони, адските устройства, за да погуби нефилимите. В своята жестока игра той се нуждае само от една последна пионка, за да нанесе унищожителния си удар – необходима му е единствено Теса.
И докато тези, които обичат Теса, правят и невъзможното, за да я намерят и спасят от Магистъра, тя започва да разбира, че е много по-силна, отколкото някога си е представяла. Но може ли само едно момиче, дори и да притежава могъща сила, да се изправи срещу цяла армия демони?

„Завладяваща книга. Най-добрата от всички, писани досега от Клеър.“
ЕНТЪРТЕЙМЪНТ УИКЛИ

„Необичаен финал, удовлетворяващ очакванията на феновете.“
КЪРКЪС РИВЮС

____________________________________________

Спечелете две безплатни бройки от предстоящото издание на книгата – „Принцеса с часовников механизъм” благодарение на Издателство "Ибис".

За да участвате в томболата е нужно да
отговорите на два въпроса и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Въпросите (Нека отговорите ви да съдържат поне 3 изречения.):

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?

Вашите отговори и линкове публикувайте в тази тема като мнение.

На лотариен принцип ще бъдат избрани двама победители.
Ще бъде качено видео с тегленето.

Краен срок за участие — 30.07.2013 г. до 12:00 ч. на обяд!
Победителите ще бъдат обявени на същият ден!

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Bubole4eKle4e

Bubole4eKle4e
Новочетящ
Новочетящ

Явно аз ще съм първа :)

1. Очарована съм от стила на писане на Касандра Клеър. Харесва ми мястото, където се развива историята - Викторианска Англия. Героите й са борбени и забавни.
2. Любимият ми герой е Уил. Той, мислейки си, че е под проклятие, се опитваше всячески да отблъсне хората, да ги накара да го мразят, а всъщност отвътре през цялото време е умирал. Възхищавам се на борбата му с това, но идва време, когато просто трябва да се предаде на чувствата и се надявам да видя това в третата книга. :)

zori_stz


Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
- Всичко в поредиците на Касандра Клеър ми допада. Но онова, което ме грабна, бе увлекателният й стил на писане, който ме държи в напрежение до последната страница от книгата. Разбира се хронотопа на историята и описанията на героите не са за изпускане.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
- Нямам любим герой от "Адски устройства". Всички са много борбени личности и със силни характери. Итересно ми е да разбера какво ще се случи с тях в трета книга.

s_mikova


Новороден
Новороден

1.За мен Касандра Клеар много умело разказва историята, като до последно ни държи в напрежение.Вълнуващото е ,че историята може да се сметне за достоверна заради много от героите които присъстват в библията и те кара да се замисляш.Силата , която лъха от всеки един герой го прави уникален по свой собствен начин....
2.Аз харесвам Джем, той е силен, бори се, не се предава пред болеста и не се страхува да се изправи пред смъртта.Въпреки , че го описва по-слаб физически ,той никога не се отказва от битка .Старае се, да не е в тежест въпреки слабоста си и страха си от мечти, които може би никога няма да сбъдне...

LoveBell

LoveBell
Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Първото нещо, което ме грабна, беше стилът на писане на авторката. За съжаление, днес жанрът се е напълнил с автори с необработен, твърде опростен и общо взето слаб стил на писане. Касандра Клеър напротив, има изключително обработен стил; умее да използва богатия си речник, без да доскучава на читателя. Освен това наративът е иновативен, лек за четене, увлекателен, без да му липсват остроумие и чар. Добър пример за съвременните автори :)))
Освен това обожавам героите й - много добре изградени, разнообразни - личи си, че отделя внимание на всеки от тях, независимо дали те попадат сред главните, второстепенните или епизодичните герои.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Бих казала Магнус, но това няма да е честно, тъй като той като цяло е любимият ми герой от цялостното творчество на Каси. Харесва ми колко многопластов е - той е стар, видял е много, но въпреки това не е изгубил - поради липсата на по-точна дума - човечността си. В същото време, макар и да е преживял и видял много, той е запазил чувството си за хумор, лекия си подход към живота.
Друг герой, който направо обожавам, е Хенри. Харесва ми неговата причудливост. Той наистина е отдаден на изобретенията си, но никога, никога не забравя Шарлот и колко много я обича.

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Касандра Клеър успява да създаде един различен свят, в който съществуват човешки чуства, като гняв, завист, любов, но те сякаш са прикрити и смесени с по-велики чувства и дела. Геройте от поредиците се сблъскват с много трудности и се изправят пред много изпитания, но те имат време да изпитат и любовта, което ги свързва и с обикновенния свят и "мунданите". Касандра Клеър пише увлекателно, тя може с всяка страница да те пренесе на различно място и да те сблъска с нова ситуация, поради което не можеш да оставиш книгата, докато не я прочетеш. Света, който е създала, света на ловците на сенки/нефилимите може да те държи буден цяла нощ, само и само, да разбереш какво ще стане в следващата глава на книгата, защото всички поредици на Касандра Клеър са невероятни и неповторими, изпълнени с много напрежение, динамика, но и развлекателност.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Няма как да кажа, че имам любим герой, поради факта, че всички герой имат свой качества и всички са се изправили пред някое предизвикателство, чрез което са показали своите качества. И въпреки това харесвам два персонажа, който ме впечатляват и ми доставя удоволствие да чета още за тях. Единия е Магнус, тъй като той участва и в другата поредица на Касандра Клеър -" Реликвите на смърните" и в двете поредици показва част от себе си: в "Адски устройства" показва своята отминала страна, живяла в викториански Лондон. Докато страната му, която се представя в "Реликвите на смъртните" е по-различна, тя е по-модерна и по-чувствителна. В "Реликвите на смъртните", Магнус намира своята сродна душа, и показва, колко може да бъде добър и отзивчив с приятелите си. Втория персонаж, който ми харесва е Теса. В началото изглежда плаха, но в нея се крие огромна сила, която според мен самата тя не знае и не разбира. Затова нямам търпение да прочета трета книга, за да видя как ще израстне нейната геройня и дали ще успее да покаже на какво всъщност е способна.

http://nheartbooks.blogspot.com/

desi_98


Новороден
Новороден

1.Обожавам книгите на Касандра Клеър.В средата на първата книга съм,но тя просто ме грабна.Стилът,по който описва и представя старовремска Англия е много интересен и те кара да изядеш книгата.Всичко ми харесва в книгите.Дарбата на Теса е необичайна,но в същото време и много опасна.Ловците на сенки са просто уникални персонажи.
2.Харесвам всички герои.Всеки си има собствен нрав и начин на общуване.Ако трябва да избера един герой,то той ще е Джем.Той е много силен и мил към Теса и всички останали,но за съжаление е болен.Джем е много красив и дружелюбен.
Късмет на всички участници :)

Lady_Delish

Lady_Delish
Сричащ
Сричащ

1.Засега не съм чела много от книгите й, но от това, което видях, пише доста увлекателно. Харесва ми това, че историите са доста по-различни от всичко останало (поне на мен така ми се струва), разнообразни и има съвсем нови идеи. Четивото е леко, но за сметка на това обемно - любимата ми комбинация!
2.Все още не съм започнала да чета "Адските устройства", но съм чела от "Реликвите на смъртните". Тъй като Магнус участва и в двете, предполагам, че пак ще ми привлече вниманието. От него съм останала с впечатлението, че е леко очарователно отвеян, което пък много ми допадаVery Happy 

krasy

krasy
Четец-маниак
Четец-маниак

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Всичко. :) Имам предвид, че те са едни от любимите ми фентъзи поредици. Начинът, динамиката, страстта с която Касандра Клеър е написала "Реликвите на смъртните" са перфектни. И точно това харесвам в тази поредица. Има много действие, изненади, приятелство, отговорности, саможертва, любов. Това е един прекрасен, за мен, измислен свят на нефилими и други свръх същества. Още по-любима ми е поредицата "Адски устройства". Бях изумена и впечатлена от дарбата на Теса. Харесва ми времето в което е създадена историята, главните персонажи са много интересни характери и личности. И въобще целият този магнетичен свят ме привлича силно.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Любим герой нямах до края на втора книга, защото както посочих в първия отговор, главните персонажи ме удивляват всеки със своята личност. Любим ми стана Уил, след като разбрах мотивите му да се държи неадекватно и на моменти отблъскващо с Теса. Преживял е емоционално нещо много тежко и травмиращо и съм впечатлена от силата на характера му. Това как е решил да се справя със ситуацията си е негов избор, то добър или лош, правото си е негово. Смятам че има право и се надявам да бъде щастлив.

Конкурса съм споделила и съм тагнала Форума на страницата ми във Фейсбук:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003901356238&ref=tn_tnmn

Nuriko

Nuriko
Творец на форума
Творец на форума

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Стилът като начало. Лек, интересен и завладяващ. От друга страна са самите истории. В Реликвите на смъртните се дава една доста добра и най-вече реалистична представа за това как трябва да изглежда един модерен свят, в който да миа демони, вампири, феи и нас разбира се. Нефилимите също са добре интерпретирани, макар че в библията ги показват като огромни гиганти.
Адските устройства пък от своя страна разкриват един от най-любимите ми периоди в по-съвременната история - Англия края на 19 началото на 20 век. Харесва ми как авторката съумява да сложи на едно място лекотата на съвременния език и типичните маниери от тази епоха. Етикетът особено, мака ри понякога не толкова да се вижда, той е на лице. От друга страна пък е съпоставката, която е характерна за този период - края на един стар свят и началото на един нов, подчинен на технологиите. Ще успее ли старото да оцелее или ще бъде разрушено от ерата на машините - едва в тази книга ще разберем истината.


2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Харесвам способностите на Тес, но често се откривам да бъда дразнена от собствения й характер. Трябва да е малко по-уверена в себе си. В това, което може и да го използва. Колко пъти само съм си помисляла, трябва само да се промени и ще се получи. Но тя дори не се замисля за това. Отчасти е сладко, отчасти е много дразнещо.
Повече ме харесва Джем. Спокоен, уверен, силен и слаб едновременно. Малко напомня на спасителен пояс за останалите, особено за Уил,които от едната стойност на нестабилност преминава в друга. Мисля,ч е голяма част от този характер се държи на пристрастяването му, но не ми се вярва чак толкова. За жалост имам лошото предчувствие, че може и да не оцелее. Не мога да си го обясня, но е така. Ще видим, надявам се края да бъде по-щастлив.

lady_z


Новороден
Новороден

Здравейте!
1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Харесва ми увлекателният й стил на писане, невероятните обрати в нейните поредици. Също така ми допаднаха двете главни героини - Теса и Клеъри, които имат сходна съдба - и двете се опитват да намерят себе си, след като светът, който познават, се разпада.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
По-скоро имам любима двойка - Теса и Уил, и се надявам нещата между тях да се получат, а Джем да се влюби в друго момиче. И двамата са силни характери, има магия помежду им - създадени са един за друг. inlove 

neko

neko
Сричащ
Сричащ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?

Каси Клеър е страхотен разказвач. Пише много интересно, увлекателно и приятно. И двете поредици, които са преведени у нас- „Реликвите на смъртните“ и „Адските устройства“, са наситени с много драматизъм и напрежение. Във всеки момент може да се появи някоя изненада, никога не си сигурен, докато четеш някоя от поредиците, защото винаги в историята се появява нещо ново, атрактивно, неочаквано. Бил той герой, събитие, история.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?

Харесвам Теса. Чела съм до момента първата част на „Адските устройства“ и тя много ми хареса, като голяма заслуга за това имаше самата Теса. Възхищавам се на смелостта й, на вътрешната й сила, както и на добродетелността й. В същото време, много ми е симпатичен и Джем. Не е типичен мъжкар, ала е изключителен литературен герой.

nadiiia98


Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Книгите на Касандра Клеър са една смесица от реалното и фантастичното , тя успява да привлече читателите и да ги накара да потънат в един фантастичен свят.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Любимият ми герой е Уил . Той пази в себе си толкова любов, толкова щастие ,но за жалост не можеше да ги сподели ,той прави саможертва за да бъдат другите добре.Впреки че харесвам всичките герои Уил ще си остане моя любимец

swetim

swetim
Сричащ
Сричащ

1.Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?

Героите, света на ловците на сенки, стила на писане на авторката. Касандра Клеър определено знае как да грабне интереса на читателите си, особено женската част, с тези страхотни мъжки персонажи. Чела съм и двете поредици на авторката издадени до момента, и смятам да прочета предстоящата The Dark Artifaces, въпреки че ми идва малко в повече още една сага за ловците на сенки. Надявам се и тя да си струва, и да ми стане любима като останалите две.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Много труден въпрос, не мога да избера само един любимец. Харесвам много главното трио Уил, Теса и Джем, както и Софи от второстепенните герои. Все пак може би симпатизирам малко повече на Джем, защото е много добър и мил с всички, просто е душичка. Освен това той се бори със своята болест, което не е никак задача. От друга страна Уил е имал тежко детство и също е преживял много. Обичам и двамата, и не знам как бих се чувствала на мястото на Теса, защото избора не е лесен.

https://twitter.com/swetim/status/359773188655300608

TrueBloodCheers

TrueBloodCheers
Новочетящ
Новочетящ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Честно казано, харесвам Адските устройства повече от поредицата за Ловците на сенки. Прочетох първо Ангел и Принц с часовников механизъм, преди да се заема с по-старата поредица. Много съм доволна от стила на авторката. Влюбих се в някои от героите й, които си имат своите добри и лоши черти. Най-много ми допадна точно това - героите й не са перфектни. Външно може да са описани красиви, но после Клеър описва всички техни душевни травми.
Друга нещо, което ми направи хубаво впечатление е как Касандра описва времената, в които живеят героите. Според мен се е спарвила успешно с пресъздаването на обстановката в книгите от Адските устройства.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Магнус Бейн определено води класациите ми за най-колоритна личност в поредиците на Клеър. Просто имам слабост към магьосниците, пък и той и Алек ми напомнят малко на Куин и Блей (БЧК), които са ми любимци от поредицата на Уорд.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 2]

Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес