Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10Томбола - "Принцеса с часовников механизъм" - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Томбола - "Принцеса с часовников механизъм"

+20
silvara
vile70o0o0_13
Luxuria
trotinetka
adora
TrueBloodCheers
swetim
nadiiia98
neko
lady_z
Nuriko
krasy
Lady_Delish
desi_98
nikityy333
LoveBell
s_mikova
zori_stz
Bubole4eKle4e
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

adora

adora
Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
-Адски устройства" e една от любимите ми поредици! Касандра Клеър определено знае как да грабне вниманието на читателите със страхотно описаните персонажи и завладяващи истории. Книгите и успяват да те изведат от реалността и да те пренесат в нов свят.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
-Моят любим герой е Уил - най-вече заради силата на характера му. Той е преживял нещо ужасно като дете и заради това в момента страда, мислейки че ще нарани хората, който обича. Той силно обича Теса и все пак заради нейната безопасност той я отблъсква...

trotinetka

trotinetka
Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?

Много са обсебващи и аз самата не знам защо. Някак си, когато започнеш да четеш и просто всичко около теб изчезва, а ти се пренасяш в един друг, адски привлекателен свят, от който трудно се излиза. Рядко се случва да попаднеш на книга, която така да те увлича, че да четеш по нощите с фенерче в ръка, само и само да видиш какво става по-натам. Касандра Клеър е от онези писатели, които те правят ненаситен и нетърпелив, умопобъркан и пристрастен.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?

Най-ми е присърце Джем, защото.. Ами и аз не съм много сигурна защо. Той горкият с неговата болест, с която се бори така упорито, и все пак помага и на всички останали и е една такава добра душичка - как да не го заобичаш?

И аз съм го споделила във фейсбук :) https://www.facebook.com/profile.php?id=1760124449

http://the-uni.eu

Luxuria

Luxuria
Глобален Модератор
Глобален Модератор

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?

Обичам всичко, написано от Касандра, понеже тя наистина е майстор - успява да ни плени още от първите изречения, заплита историята изкусно и увлекателно, държи ни в напрежение и знае как да напише разтърсваща сцена. Изчетох първите три книги от поредицата на един дъх и тя веднага се превърна в една от любимите ми.
Обожавам хумора в книгите, как може да създаде толкова култов герой като Магнус Бейн. Че и Саймън - постоянно ръси бисери.
Дори не мога да започна с любовните триъгълници - по-специално Теса, Уил и Джем, понеже те са ми налегнали на сърцето и нарочно все още не съм изчета точно тази книга, за да видя каква е развръзката. Знам само, че в Принцът.... ми разбиха сърцето. Нямам търпение да видя какво ще излезе от цялата ситуация.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Това определено е Уил - слабо място са ми герои като него - прикрит, шеговит, прави се на студенокръвен, но всъщност е най-добрият и стойностен герой от всички. С голям ентусиазъм подходих към тази поредица, понеже я следя откакто Каси обяви, че изобщо има такава идея, и най-вече към идеята за Уил. Изчетох и A Tale of Two Cities специално заради това (Устройствата е вдъхновена от една страна от тази история) и също мога да кажа, че Сидни ми е по-симпатичен като герой. Само се надявам тази история да не завърши като произведението на Дикенс....
Но ще видим. Пък и предстоят още книги от поредицата за Ловците на Сенки - ако не самите герои, поне наследството им остава.

Споделено в Туитър :)
Twitter

http://vampirediaries.superbgfans.com/

vile70o0o0_13

vile70o0o0_13
Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър? Перфектното представяне на всяка част от характерите на героите.Дълбоката представа на всеки момент наситен с много чувства. Тя е страхотна писателна със собствен почерк. Всичко ми харесва в всичките и поредици.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо? -УИЛ- След края на реликвите започнах да чета адските устроиства и това бе образа които ме валнува най много ощ ев началото. Когато един герой ти е интересен още в началото значи ти е станал любимец. Характера му е вграден във всяка дума която го описва е има моменти които ме дразнят но това го прави толкова реален образа защото реално никой не е перфектен.

silvara


Сричащ
Сричащ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър? Най-вече ми харесва стила й на писане, който веднага успява да те пренесе в нейния свят и ти позволява да се потопиш изцяло в него. Харесват ми и героите и техните приключения, начина по който Клеър успява да ни накара да им съчувстваме и да се чувстваме съпричастни към всички трагедии и радости, които преживяват. От ,,Адските устройства" ми харесва изключително много описанията на Лондон и живота през този период и отново ме накара да си мечтая да имам възможността поне за момент да видя живота тогава.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Уил Херондейл, определено той. Харесвам го най-вече заради неговата лоялност към Джем и заради дълбочината на чувствата му към Теса и неговата жертвоготовност. Не се среща често човек, който е готов да се откаже от собственото си щастие в полза на най-добрия си приятел и да гледа жената, която обича с друг.

JoInT{}MaNia4ka

JoInT{}MaNia4ka
Прохождащ
Прохождащ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър? - Рядко попадам на автори, които така добре умеят да съчетаят свръхестественото с историята като цяло. Много ми допада това у Клеър. Това е един от любимите ми автори. Влюбена съм в творчеството й.
2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо? - Не съм много сигурна. По принцип всичките са ми любими, но може би ще заложа на Джем. Много ми допада този персонаж и е на първо място сред любимците ми.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=677665335580945&id=100000124534223



Последната промяна е направена от JoInT{}MaNia4ka на Вто Юли 30, 2013 12:23 am; мнението е било променяно общо 1 път

stasi

stasi
Сричащ
Сричащ

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?
Обожавам авторката и стила й на писане. Нейните книги са толкова увлекателни и зашеметяващи. Докато чета образите оживяват пред очите ми. Любимото ми в "Адските устройства" е това, че времето в което се развива дайствието е Викторианска Англия. Обожавам този период и още от първата страница на се влюбих във нея.
2. Кой е любимият ви герой от "Адските устройства"? Защо?
Нямам определен любимец, обожавам всички. Те са толкова колоритни, забавни и борбени. Карат те да ги заобичаш още от самото начало. И се надявам вече в третата книга Уил и Теса да се съберат, защото те са любимата ми двойка. Създадени са един за друг.

Дийдра


Админ
Админ

Скъпи ентусиасти, май пропускате второто условие на конкурса:

За да участвате в томболата е нужно да отговорите на два въпроса и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

swetim

swetim
Сричащ
Сричащ

Аз се отказвам от играта, спечелих от друго място. Успех на всички!

pesho21


Новороден
Новороден

1. Какво ви харесва в поредиците на Касандра Клеър?

Вярвам, че най – видната причина, поради която поредицата на Касандра Клеър силно прикова вниманието ми, е способността и да изобразява чувствата и емоциите на героите си по толкова реалистичен и достоверен начин, по който те мигновено рефлектират върху читателя и му предоставят възможността да се потопи изцяло в сюжета карайки го да въздиша, да се смее, да плаче и с всяка прочетена дума да се влюбва все повече в сложните и загадъчни личности създадени от авторката.

2. Кой е любимият ви герой от "Адски устройства"? Защо?
Не мисля, че бих могъл да посоча само един персонаж за любим, поради простия факт, че във всеки един от героите, аз намирам качества достойни за възхищение, добродетели, които ме вдъхновяват да оценявам истински предоставените ми нематериални ценности и които ми дават смелостта да отворя сърцето си за хората, които обичам. Видни примери ще бъдат непоклатимата лоялност и непоколебима борбеност на Джем, безграничната смелост и жертвоготовност на Уил, чистосърдечността на Теса и способността и да намира доброто във всеки, скромността на Софи , устремеността и съпричастността на Шарлот.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес