Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида" - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида"

+20
Teia
nedialka
radysan
mimi132
bambina_
petq6663
mirka
ultraviolet
dideto_4
cold_lady_
gabolinno
Rosali
stasungera
Lollipop17
tteta
swetim
JoInT{}MaNia4ka
MaLKoTo_MaRTiNi
Kalinko
djenitoo
24 posters

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

bambina_

bambina_
Прохождащ
Прохождащ

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
Още когато бях ученичка митологията ми стана огромна слабост и най-вече древногръцката митология.Тя е била отговор за всичко неизвестно във времена на битки, господство и крепостничество.Боговете,музите и всички митологични същества са били отговор на всички техни надежди, мечти и въпроси. Митологията е била стълб на вярата им а вярата е сила и се е превърнала в един кръговрат в техния живот
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
Не не съм я чела но чакам с нетърпение да я прочета.Изглежда много интересна и нямам търпение да я прочета.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
За жалост не. "Възраждането на Атлантида" е книгата която ме запозна с поредицата и с авторката. И двете изглежа да доста обещаващи

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000117972458

mimi132


Новороден
Новороден

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000781382088#!/profile.php?id=100000693211840
1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
Може да се каже не че ми допада а че ми е любима. Аз съм фен на книги свързани с митология. Много исках да прочета някоя книга в която митичното е смесено с новото. С нетърпение ще чакам книгата да излезе.
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
Не съм я чела все още но смятам скоро да поправя тази грешка. Оаквам книгата да ме плени като никоя друга заради частта с гръцката митплогия. Но даже и да не беше свързана с митологията щом има митични същества и готини мъже книгата е интересна.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
Не, не съм чела Великолепно. Прочетох анитацията й и нещо не ми допадна. Попринцип чета хорър фентази книги сигурно затова не ми хареса.

radysan

radysan
Новороден
Новороден

FaceBook
1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
О, аз обичам книги с подобен сюжет. Голям фен съм на гръцката митология. Митовете за Херколес, за Тезей и минотавъра, за Орфей за Язон и златното руно, за подземното царство и за боговете на Олимп са едни от любимите ми. Всичко свързано с гръцката митология ми се струва толкова очарователно и запленяващо. Не знам по колко пъти съм гледала сериалите "Херкулес" и "Зина" и още са ми интересни.
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
Аз съм прочела почти цялата поредица и мога да ви кажа само едно подгответе си за една невероятна история. Авторката се е справила страшно добре с преплитането на романтика, хумор и екшън. Книгите се четат на един дъх, толкова са запленяващи. всяка следваща история е още по-хубава. Опознаваш постепенно героите и те ти стават близки, радваш се и плачеш с тях. Моят личен фаворит е Аларик- просто искам да го изям с парцалките, тооолкова е сладък. Просто умирам от нетърпение да излезе неговата книга.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
Мда, прочетох я. Страшно много ми хареса книжката. То си имаше хас и да не ми хареса, все пак е Джулия Куин. Тази жена пише просто невероятно, толкова пленително. не те оставя да станеш от книгата докато не я прочетеш от край до край. Нямам търпение да излезе втората за Бел!
Успех на всички! kiss

nedialka

nedialka
Прохождащ
Прохождащ

https://www.facebook.com/profile.php?id=1526197119

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
определено това е нещо ,което още повече ми привлече към историята.
Обожавам митовете,а Боговете на Олимп са просто страхотни и изненадващи.
Напълно доволна съм от разнообразието което предвкусвам.
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
не съм чела книгата и съм в трепетно очакване!
очаквам да се потопя в свят на невъзможното....
предчуствам силни страсти,заплетени ситуации и се надявам на доза хумор,
за да остане историята в ума ми за дъъълго - много дъъълго време..........
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
Мдааа,купих си и прочетох "Великолепно"-много сладка книга.
Чете се на един дъх,забавна с интересни главни герои.
НО честно си казвам ,че Възраждането я очаквам с повече трепет и нетърпение!



Последната промяна е направена от nedialka на Съб Ное 26, 2011 3:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Teia

Teia
Новороден
Новороден

Линк към конкурса: https://twitter.com/#!/Doro7eia

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?

Да, митологията за древните гърци несъмнено ми допада, въпреки измъчването с нея в училище Very Happy. Всъщност това е една от най-добре запазените и пълни митологични системи, които винаги са представлявали интерес на изследване за науките и литературата, както и на обикновения читател. В съвременната литература, особено нашумялата в последно време, служеща си с по-фантастични сюжети несъмнено има място и за гръцката митология, дори от нея биха могли да се родят и се раждат много интересни сюжети.

2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?

Не, не съм я прочела все още, понеже искам да я чета на български език. Очакванията ми, при все нашумялата реклама, запленяващите корица и резюме и доброто ми вътрешно чувство са големи. Очаквам нещо запомнящо се и интересно, което несъмнено да накара читателя да следи поредицата.

3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?

Издателството е още съвсем ново, но стартира неочаквано добре като за българския пазар, който, за нае всеобщо съжаление е далече от европейските, да не говорим за американските стандарти на книгоиздаването. Не казвам, че издателствата са виновни, те дори се справят много добре като за кризата, в която се намираме. Просто тук нямаме особено добри условия като цяло, затова мога само да поздравя издателства като Тиара Букс, който водят началото си толкова добре. В крайна сметка те вече са доста популярни в интернет пространството.
Колкото до "Великолепно", не не съм я чела. Хареса ми формата на книгата, обичам книги в такъв формат, но просто не съм по този тип жанрове, изключително рядко чета подобни, дори да не кажа въобще. Просто не са ми по вкуса и предпочитанията.

Lady Infernaliia

Lady Infernaliia
Прохождащ
Прохождащ

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=189695414452634&id=100001031114515¬if_t=like


1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви? - По принцип гръцката митология бих я описала като един безкраен лабиринт - всичко е навързано до такава степен, че колкото повече се опитваш да разбереш връзките между боговете и свръхчовеците, толкова повече се оплиташ в техните сложни взаимоотношения.И това я прави толкова интересна.Въобще обичам всякакъв тип митология.От гръцката, през скандинавската, през египетската, че дори и изучаването на Библията от гледна точка на митологията.
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече? - Не, не съм я чела.Сюжетът силно ме заинтригува.Това, че частично е засегната гръцката митология, най-напред.И чувам доста добри отзиви за нея.Имам големи очаквания за тази книга и се надявам, да не остана разочарована.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин? - За съжаление все още не съм чела "Великолепно".Най-напред се колебаех относно нея, но когато я издадоха много мои приятели се изказаха положително, и това ме навежда на мисълта, че ще си заслужава да я прочета.И ще го направя при първа възможност.Още повече, че при положение че ще издават "Възраждането на Атлантида" към която , както споменах, имам големи очаквания, предполагам, че "Великолепно" няма да бъде изключение.Дано издателството продължава да издава само такива книги!

zori_stz


Новороден
Новороден

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001170740011&ref=tn_tnmn

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
- О да, не само ми допада гръцката митология. Аз просто я обожавам :) . Увличам се по древните легенди и митове още от малка. Допадат ми разказите за богове, чудовища, феи и други свръхестествени същества, които разрушават хармонията и баланса в човешкия живот. Но дъхът ми секва от историите за бездънните морета и необятните океани. Дори изричайки тези думи, си представям яростния рев на бушуваща водна стихия, готова за следващата си жертва... А ако има и намесена забранена любов всичко става още по-забавно.

2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
- Не, не съм чела книгата, затова много се надявам да я спечеля. Анотацията на “Възраждането на Атлантида” ме грабна веднага. Очаквам една вълнуваща история, наситена с приключения и опасности, страховити чудовища и красиви морски феи. А за модела от корицата нямам думи... Очарователен е! Все още не мога да повярвам, че мъжът е българин. Излъчва сексапил и тайнственост. kiss

3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
- Макар и ново издателство Тиара Букс знае как да привлече вниманието на читателите. Заинтригува ни с нови, актуални и интересни книги с различни сюжети. И “Великолепно” и “Възраждането на Атлантида” са страхотни книги. Нищо, че не съм ги чела, но по вдъхновяващите им анотации ясно си личи.

Успех на всички участници! :)

anitaxx

anitaxx
Новочетящ
Новочетящ

http://twitter.com/#!/Los_A_amor/status/144017169615826944


1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?

А аз имам афинитет към гръцката митология,истината е ,че израстнах с нея.Това беше първата книга която прочетох цялата когато още бях малка и още не бях толкова влюбена в книгите колкото съм сега.Израстнах с богове,богини и герои-един полет на въображението което ме отделяше от действителноста.

2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?


--Очаквам едно различно и запомнящо се начало на а въздействаща поредицата.Искам да съпреживея вълненията и емоциите на главните герои,да усетя тръпката от романса им,подвига на войните и да науча повече за способностите на главната героинята.
За съжаления още не съм имала тази чест,но се надявам скоро да мога да имам тази възможност.Истината е ,че много се срамувам от факта че вече над 11 години уча английски език и още не мога да чета любимите си поредици,а много бих искала,защото търпението не е моята стихия.
Надявам се да я прочета скоро,защото освен че обичам такива истории,интервюто с авторката много ме впечатли и бих искала да опозная по-подробно начина и стилът й на писане.


3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?


-Първо искам да пожелая на новото издателство успехи и още много верни читатели.Радвам се във времето на повече електронни книги , традиционната книга все още има поддържници.
За "Тиара Букс" мога да кажа само позитивни неща.Радва ме факта че дават шанс на читателите да спечелят книгата.Също мога да кажа че и кориците им са доста привлекателни, което е още един голям плюс за тях.
С усмивка на устни ,мога да кажа че да,имах възможноста да прочета „Великолепно”,аз съм голяма почитателка на този жанр и творчеството на самата авторката ,изкушението за мен беше твърде голямо.Историята на Ема и Алекс ме заплени много.Романс с доста пипеливи моменти и смело мога да заявя че съм очарована от книга и с нетърпение очаквам следващите заглавия от поредицата!



Последната промяна е направена от anitaxx на Вто Дек 06, 2011 1:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Nuriko

Nuriko
Творец на форума
Творец на форума

https://www.facebook.com/home.php?#!/NurikoD/posts/265695723462674

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?

Винаги ме е привличала митологията като наука, целият този фолклор и истории, който крият в себе си зрънце истина, или може би не. Няма да е лъжа ако кажа, че точно това е и причината да имам интерес в историята като наука. Не само гръцката митология, макар да я познавам доста добре, а изобщо. Човешкото въображение е нещо уникално и безгранично. Митовете, колкото и невероятни и смешни да звучат на моменти разкриват представата на хората за живота по това време. Така както днес имам градски легенди, така и в миналото сме имали богове, полубогове, водни и горски духове.
Гръцката митология конкретно е най-популярната заради древността си, а и ако мога да кажа и заради интересът, който е пробуждала както днес така и през изминалите векове.
Дори не мога да започна да пиша за това, което знам и за Атлантида, защото ще е твърде дълго и по-добре направо да започна някоя дипломна работа на тази тема.
Така че имам много очаквания и в същото време ни едно, защото човек не бива да очаква нещо, до което никога по-рано не е допирал. Не е приятно да знаеш, че е по-лошо, а по-добре ли е се разочароваш от собственото си въображение.


2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
За жалост не съм чела нищо друго на авторката. Не съм търсила подробно, но знам само за тази поредица, а имайки в предвид че започва да излиза у нас, се въздържам да я чета на английски. Нямам нищо против оригинала, но нашето си е по-добро. Просто съм от хората, който са на мнение, че ако четеш книга, трябва да е на езика, който ти е най-присърце. Поезията е друго нещо... там наистина трябва да прочетеш и оригинала, за да почувстваш творбата, но с книгата и един добър превод – всичко е ок.
Никога не съдя една книга по корицата или анотацията й. Дори не съдя по това, което ми казват хората. Имам ли интерес към нея, ще я прочета. Дали ще открия прилики с още двайсетина книги или ни една, няма голямо значение, когато като цяло ти харесва.


3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
Не съм чела другата книга, така че нямам конкретни впечатления за издателството и работата им. Честно казано предпочитам като жанр фентазито и по-рядко чета нещо различно, освен ако някой наистина не ми препоръча дадената книга. Цялостното ми мнение относно издателството... Нямам такова. Трудно е да го определиш, когато е излязла само една книга и друга се очаква. Със сигурност се планирали и други. Но когато става дума за фирма, издателство или някакво друго предприятие не бива да гледаме в краткосрочен план. Важното е не дали днес ще са тук, а дали след и 20г още ще помним книгите им и извършената работа.
Попитайте ме тогава какво ще мисля за тях.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес