Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
Raven (3268)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
djenitoo (2868)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
Alex (2308)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
Topcho (2189)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
Zhu (1253)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
krasy (1195)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
PlamS (1162)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
gabolinno (977)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 
Ellendary (951)
"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Двор от рози и бодли" - Сара Дж. Маас

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

"Двор от рози и бодли"
Сара Дж. Маас

   "Двор от рози и бодли" е първата книга от поредица разказваща за Фейра- обикновено момиче от бедно семейство, правещо всичко в името на сестрите си и сакатия си баща. Животът на Фейра никак не е лек- сутрин става рано, прекарва деня в студената и страшна гора, за да хване нещо, с което да вечеря семейството й, а когато се прибере в скромната им къща, там я очакват неблагодарните погледи на сестрите й. Но макар живота, който водят да е обикновен и скромен, светът в който живеят е далеч по-интересен и пълен с чудатости. На север от страните, в които живеят хората, се простират обширните дворове на елфите - земя на магия и неограничени възможности. Фейра още от малка е слушала страшните истории, как хората са били роби на елфите и докато не се стигнало до голяма война и не са се освободили, хората са търпели всякакви унижения и изтезания от Великите си поробители. Но тези времена отдавна са отминали и почти никой не е виждал елф в земите на хората, докато един ден докато е на лов, Фейра не се среща очи в очи с огромен вълк, чийто произход не може да е друг, освен елфски. Тя е изправена на кръстопът- да убие вълка или да избяга възможно най-бързо от гората. Но духа на Фейра е силен, а и клетвата, която е дала, да се грижи за семейството си, не и позволява да си тръгне с празни ръце от гората. Тя използва единственото си оръжие, което може да убие елф и ... го прави. Но след този кратък миг, животът и напълно се променя. Фейра трябва да се премести да живее в Притиан - земите на елфите, за да изкупи вината си за убийството на вълка, но тя не знае, че всъщност тя е тази, която съдбата е предопредилила да спаси света и на хората, и на елфите.


-Тази картина ми напомня на това.

- За кое? - прошепнах.

Той свали платното и ме погледна, погледна вътре в мен.

- Че не съм сам.
***Спойлер***
 
Спойлер:

***Край на спойлера*** 

   Мога смело да заявя, че обожавам тази поредица, въпреки че съм прочела само първата книга. Тамлин и Фейра ми показаха, какво е истинска любов и какви саможертви трябва да правим, за да защитим нещо, което обичаме. 


Някой ме търсят цял живот и пак не ме намират,

други аз целувам, а те на прах ме сриват

Понякога докосвам тези с красота и мъдрост,

но винаги ценя онези с много дързост

Ръката му е нежна, ако съм приета,

ала отхвърлена, мога да убия човека

Всеки мой удар по сила е славен,

но когато убивам, убивам аз бавно...


  Препоръчвам книгата на всеки, които харесва фентъзи книги, и на всеки които иска да се впусне в едно ново приключение с много екшън и много неочаквани обрати. 







П.П
Извинявам се, ако случайно вече има тема за тази книга.

http://nheartbooks.blogspot.com/

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес