Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
Raven (3268)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
Alex (2308)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
krasy (1195)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю)

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра


Админ
Админ

Вече всички знаем, че Робърт Галбрейт е псевдоним на Дж. К. Роулинг, нали? Ако не знаете, моля, излезте изпод тоя камък най-сетне, че след няколко седмици ще завали сняг и ще умрете от студ.
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Koprbuba3

Историята:

Виждала съм четящи повече криминални романи от мен да остават недоволни от заплетената от Галбрейт/Роулинг мистерия, но може и да са мрънкала, търсещи кусури. Сега съм на вълна криминални романи, така че предполагам ще имам по-добра перспектива, докато преведат третата книга от поредицата.

Защо не започвам от Зовът на кукувицата? Не помня достатъчно  за ревю. От нея имам две основни впечатления:
1, когато я приключих, бях доволна от прочетеното, но не възхитена и не бях сигурна докъде ще стигна с поредицата и дали няма да е по-добре окончателно да отпиша криминалния жанр;
2, когато започнах следващата - почувствах се, сякаш се връщам на любимо място. Явно все пак е успяла да се загнезди достатъчно дълбоко в ума и сърцето ми.

Със споменатото приятно усещане, ми беше невероятно лесно да потъна в Копринената буба.
Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Corben_master675
Илюстрацията е от тук.

Може би започна малко бавно, от гледна точка на криминалното разследване, но това не беше проблем. Първите няколко глави са съсредоточени върху двамата главни герои, Страйк и Робин, всеки със своя личен живот, проблеми и амбиции. Опознах ги по-добре и сега ме е грижа какво ще се случи с тях в бъдеще.
Е, може да ми се прииска случващото се в бъдеще да е болезнено, ако Страйк продължи с отношението си към жените като в тази книга... Но пък накрая се осъзна и засрами, така че имам надежда.

Криминалната мистерия, за съжаление, ме накара да се чувствам като пълен заплес :-D Не е като никога да не се замислям, когато чета, но в случая забелязах следите - тук това е нелогично, не може да е така, там онова ме съмнява - но просто не ги навързах. Една приятелка казва, че е отгатнала убиеца твърде лесно (макар не и мотивите му), защото е химик :-D Но аз знам същото, което подсказа на нея и все пак... Заплес.
Оттук идва част от настоящия ми ентусиазъм за криминални романи - искам да чета, докато свикна не просто да забелязвам следите, а да ги навързвам.
И тогава ще си сменя ника на Шерлок. Дори само за час.

Бих ли препоръчала тази книга? Да, на харесващите криминални романи, на феновете на Роулинг, на химиците :-D
Ще прочета ли следващата? Ох, защо си самонапомних, знаете ли кога излезе, а ще трябва да чакам превода до другата година?!

Тема за книгата.
Раздел за Галбрейт/Роулинг.


Копринената буба | Робърт Галбрейт (ревю) Corben2_article_LargeЦък.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес