Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Да пробудиш драконче" - ревю EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
Raven (3268)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
djenitoo (2868)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
Alex (2308)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
Topcho (2189)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
Zhu (1253)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
krasy (1195)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
PlamS (1162)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
gabolinno (977)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 
Ellendary (951)
"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10"Да пробудиш драконче" - ревю Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Да пробудиш драконче" - ревю

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

"Да пробудиш драконче" - ревю 12144320

Заглавие: "Да пробудиш драконче"
Автор: Николай Теллалов
Поредица: Драконче #1


Историята:

Една разходка в планината, един инцидент и един странен порив ще отключат вратата към стари легенди.
Радослав е най-обикновен наш съвременник, потънал в сивото ежедневие... докато един ден от сивия камък не изскача една девица-змеица.
Верена е драконче, с кралска кръв в жилите, прекарала векове наред в сън, докато Радослав не я събужда.Сега, с негова помощ, тя ще трябва да свикне с новия облик на света, изграден от бетон и обвит в електрически светлини... но дали това ще я откаже да търси път към дома?

Следпрочитно:
Тази книга, и тази поредица винаги ще си останат специални за мен, защото "Да пробудиш драконче" бе първата книга от нов български автор, която прочетох. Тя положи началото на вярата ми, че мога да открия родна литература в жанровете, които най-много обичам, и че тези книги ще си струват.
Прочетох я някъде в десети клас, намерих я в библиотеката, и да я взема бе поредното спонтанно решение, подбудено от това, че нищо друго не ми привлече вниманието. Последва шеметно прехвърляне на страници (които не бяха и много). Модерната приказка на Теллалов за момчето и змейската принцеса ме погълна изцяло. И докато Дичо не успя да ме спечели изцяло (но разгада мистерията за прякора Дичо), то образът на Верена, дивата войнствена Верена, с бляскава люспеста премяна, която танцува под всеки ритъм заради самия танц, все още си е така ярък. "Дракончето" е микс от драма, романтика и екшън в точните пропорции, само че развиващ се из нашите улици. За драмата и романтиката - да ви успокоя - любовни триъгълници на практика няма, а Верена е от мацките, които не цепят много басма Very Happy Колкото до екшъна - когато четох за първи път, признавам, че финалните глави донякъде ме шокираха с количеството насилие на фона на останалата книга, но... да речем, че сега приемам по-спокойно нещата XD Краят на книгата беше едновременно много силен... и много клиф-хангърски. Отворен, демек Very Happy
Може би, ако сега взема и препрочета книгата още веднъж, няма да ми допаднат негативизма и отношението на Дичо в някои моменти, още по-малко пък донякъде натрапчивите и предложени наготово морални съждения. Но не бих променила оценката си, не само заради личното отношение към "Дракончето". Наистина намирам тази книга за чудесен пример за ърбън фентъзи, и предвид колко е тъничка, горещо я препоръчвам на който не я е чел - особено ако копнее да прочете нещо българско и не знае откъде да започне. В хартиен вариант по книжарниците "Дракончето" е малко трудно за намиране, но е лесно достъпно в електронен от Човешката библиотека . Аз лично, с помощта на баща си, доста време събирах останалите книги от поредицата. Идете да ръчнете и да събудите едно драконче, а аз скоро ще докладвам и за тях  :)
Ако не е станало ясно, дадох, и продължавам да давам, 5 звездички на Дракончето.

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес