Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
Raven (3268)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
Alex (2308)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
krasy (1195)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю)

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра


Админ
Админ

Общо взето сама си говоря в темата за The Hollows на Ким Харисън, така че реших да напиша ревю за предисторията на The Peri Reed Chronicles, с надеждата да привлече нечие внимание и да си намеря компания. Подозирам, че подобна е и причината за съществуването на разказа.
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) 26006199

Та, The Peri Reed Chronicles ще бъда научно-фантастична трилогия с пътуване във времето и, ако наподобява The Hollows (а с такова впечатление съм засега), ритане на задници и хумор.

В Sideswiped, Пери все още е тинейджърка и второстепенен герой. Главният е Сайлъс, симпатичен младеж с много мускули и още повече повече мозък (мой тип и май типа на Пери, но не знам дали ще го срещнем пак). Той и приятелите му се опитват да вземат особено предизвикателен финален изпит, да нарушат ненаказано цял куп правила и да докажат една много интересна теория.

Всъщност не съм сигурна дали схванах всички научни работи, но съм сигурна, че ще има повече подробности в книгите. Обожавам истории с пътуване във времето и нямам търпение да видя как Ким Харисън ще го използва. Ако отдели половината усилие, което използва за изграждането на света на The Hollows, този на Пери ще бъде интересен и най-вече ярък и реалистичен.

Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) Drafterbus

Eeх, цял рекламен автобус и турне, кеф им на американските писатели.

Единственото несъвършенство на Sideswiped е, че доста бързо успях да предвидя как ще свърши в няколко отношения, но като за кратък (така де, 80 страници) разказ, това не беше особен проблем.

И 80-те страници не бяха проблем. Въпреки че имах идея докъде ще стигнем накрая, пътят дотам беше изпълнен с неочаквани завои и някак, за това кратко време, успях да се почувствам част от групата приятели. Не е тайна, че не си падам по истории с тинейджъри и училище, но тези ми допаднаха и училището им определено е по-интересно от повечето (макар че последното може да е и само защото прекарах толкова кратко време там).

Имаше забавни моменти, вълнуващи моменти, плашещи моменти и един, в който ми се искаше да гушна утешително определен герой...
А хартиен вариант би стоял чудесно на рафта ми, прекрасна корица!

sun Бих ли препоръчала Sideswiped? Абсолютно.
sun Ще прочета ли The Drafter? Само дето не броя дните на календара!



Последната промяна е направена от Дийдра на Вто Ное 10, 2015 9:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Дийдра


Админ
Админ

Мислех да направя отделна тема, но няма смисъл, след като така и така никой не чете. Така де laughting hand След Sideswiped много ми се искаше някой да прочете ревюто ми и да се изпълни с ентусиазъм за книгата, да я прочете и след това да я обсъждаме... Но след като прочетох The Drafter, почти ми се иска самата аз да не я бях чела.
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) 23492477

Историята:

Най-положителното, което мога да кажа за The Drafter е, че от нея би излязла интересна новела или разказ.

Описанието издава какво се случва в, о, може би 75% от книгата. И не защото то е много спойлерско, а защото в нея действието се развива твърде бавно. Ако бях карала на малки дози, както се случва, когато съм много заета, след няколко дни вероятно щеше да ми писне и тях да я зарежа.

Една от причините за бавния напредък е постоянното въртене в кръг.
Spoiler:
И отново, и отново, и отново. Дори почти в края, когато вече се стига до някакъв прогрес, пак правим кръгче. Ъгх.

И в резултат Пери е много жалка героиня. Разни други герои хвалят силата и смелостта ѝ и дрън-дрън-дрън, но аз не ги виждам. Вместо това виждам героиня, която не знае какво иска, на чия страна е, какво обича и цени, а уменията и таланта ѝ влизат в употреба само няколко пъти. Вярно, предвид какво ѝ е причинено, всичко това е разбираемо. Но съм срещала и други предадени, объркани героини, която изведнъж се оказват сами, изгубени. Може би главната разлика, че те сами избират пътя си, действат, мислят, а Пери през цялото време е контролирана от външни сили.

Не помага и огромната загуба на време с глупости. Може би една сцена, в която Пери и "загадъчният" мъж вършат някаква нормална дейност, трябва да разкрие нещо лично и за двамата, да им даде момент за отдих и опознаване, но не бих казала, че това се случи. А когато тази сцена се проточи и след това повтори отново и отново, докато вече ми иде да започна да късам страниците без напредък от книгата, то тя си е чиста досада.

И накрая какво? Най-сетне съществена промяна, дори повече, отколкото очаквах, предвид остатъка от книгата, но последното решение на Пери, според мен, прецака работата. Всичко останало в края на The Drafter ме изпълва с надежда за следващата, освен постъпката на Пери. Не бих могла да изтърпя още една такава книга.
Sideswiped + The Drafter | Ким Харисън (ревю) 25616798

Щяха ли многобройните проблеми на The Drafter да ме дразнят по-малко, ако не бях прочела Sideswiped?
От една страна, щях да съм по-малко разочарована, защото нямаше да очаквам напредък в магията, пардон, научно-фантастичните методи за пътуване във времето и всичко останало.
Но от друга страна, ако липсваха тези очаквания и по-ранните ми впечатленията от главните герои, изобщо нямаше да се колебая за остатъка от трилогията.

Бих ли препоръчала The Drafter? Почти всичко, което ми дава надежда за продължението, идва от предисторията. Така че не, не бих я препоръчала, но пък препоръчвам да прочетете други ревюта, защото някои хора не са били подразнени от нещата, които влудяваха мен и са намерили книгата за вълнуващо приключение. Може да сте като мен, а може и да сте като тях.
Ще прочета ли следващата? Най-вероятно ще изчакам да излезе и третата и тогава - може би.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес