Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Спечелете "Монета за лодкаря" EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
Raven (3268)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
djenitoo (2868)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
Alex (2308)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
Topcho (2189)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
Zhu (1253)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
krasy (1195)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
PlamS (1162)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
gabolinno (977)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 
Ellendary (951)
Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10Спечелете "Монета за лодкаря" Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Спечелете "Монета за лодкаря"

+4
grum4o
Zhu
Vor
Raven
8 posters

Иди на страница : 1, 2  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Спечелете "Монета за лодкаря" Monetazalodkariamidi

Захвърлена в тъмните води на Мъртвата река, една монета отключва древната легенда за Орфей и Евридика. Родена в Перперикон преди хиляди години, историята се завръща отново, стопявайки праха на времето, за да ни докаже, че нищо не е изгубено и никой не е забравен. Разкрива се свят на зловещи древни ритуали и престъпни игри, в сложна плетеница от минало и настояще.
Коя е Евридика и как живее Орфей във време на възродени древни тракийски ордени и мании на покварени политици? Разберете като отворите Монета за лодкаря и прекарате вълнуващи минути с преживяванията на настоящи и древни герои.

Представяме Ви талантливата Ана Толия, която с ненадминати въображение и слово увлича в напрегнатото и емоционално действие на събития от 1300 г. пр. Хр. до днес.
__________________________________________

Спечелете две безплатни бройки от книгата - "Монета за лодкаря", благодарение на Издателство "МОНТ ООД".
За да участвате е нужно да изпълните ЕДНА от задачите по-долу и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Може да участвате чрез:

1. Направа на плакат на тема "Древна Гърция и Съвременния свят" на фотошоп или друга подобна програма. (Прикачете поне два скрийншота от процеса на работа.)

Или...

2. Отговорете на следните въпроси.
* Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?
* Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?
* Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?
* Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?
(Нека отговорите ви да съдържат повече от 3-4 изречения.)


Вашите творби и отговори публикувайте като коментар в тази тема.

Краен срок за участие – 18.10.2012 г. до 00:00 ч.!

Резултатите ще бъдат обявени на другия ден!

Победителите ще са двама и ще бъдат избрани от администраторите на форума.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Внимание!

Промених регламента на конкурса. Ако желаете да участвате прочетете горния пост внимателно.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Vor

Vor
Новороден
Новороден

Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?
В един момент живо се интересувах от всякаква митология, естествено най-напред изучавах гръцката. Е,по литература също я учехме едно време. След време интересът ми намаля и напълно се загуби /поне от академична гледна точка/. Сега с удоволствие чета книги, които се заиграват с митове и легенди.Най-интересното е, че в голямата си част е пълна с доста кървави истории и не си даваме сметка колко хоръри могат да излязат от тях.
Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?
Харесвам такива книги, но не, не съм чела нищо от Рик Риърдън. За сметка на това алтернативните истории на Дейвид Гемел за Троянската война са шедьовър. Чак ми се иска да бяха официална версия, толкова са добри. Препоръчвам ги на който не е чел трилогията му. На подобна тематика, макар и не съвсем, е и дилогията на Хал Дънкан, макар да ползва за вдъхновение най-вече шумерски митове. За сметка на това все още помня интерпретацията му за прикования Прометей. Чела съм и "Шлемът на ужаса" на Виктор Пелевин, изграден на база мита за Минотавъра. За съжаление, не бях достатъчно подкована информативно, за да я разбера тая книга.
Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?
Най ми харесваше навремето Атина Палада, защото не е просто красива, ами и има ум в главата. Освен това дейно се намесва в мъжки работи като войни и геройски подвизи. Навремето имах /и все още е жива/илюстрована книга Одисеята и картинките бяха много красиви. Естествено, Атина най-много ме впечатли. Имаше си хубав шлем, късо копие и щит.
Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?
Да, затова реших и да се включа в играта. Заглавието ми хареса, детайлът с плащането на лодкаря винаги ми е правел впечатление. Най-вече се чудя къде ще изхарчи тия пари, дето ги събира и за какво му са. :) Интересно ми е как се е справила авторката с интерпретацията на един толкова познат мит, това ме привлече най-силно.А, привлече ме и името на авторката,подозирам българска изява!

фейсбук

Zhu

Zhu
Четец-маниак
Четец-маниак

* Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания? - Намирам старогръцките легенди наистина интересни. Може би, защото се питам колко от тях е истина, а и ми харесва да вярвам, че тези "Богове" са съществували, че са имали власт, чувства и са притежавали най- различни способности, с които са се различавали едни от други.
* Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях? - Отдавна не съм чела нищо на тази тематика, просто защото нищо интересно не ми е попадало, но бих искала да запълня тази празнина. Харесва ми старогръцката атмосфера и как има " Богове" за всичко, а те самите са повече хора с качествата си.
* Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо? - Не мога да кажа, че имам любим герой, но тази която най- много се е запечатала в съзнанието ми е Хера- закрилница е на майките и на семейството.Или още позната като- Злата жена на Зевс, всъщност тя не е толкова зла, защото извършва всичко от обида. Първо Зевс чрез измама се жени за нея,а след това постоянно й изневерява, а тя си отмъщава многократно. Просто си мисля, че във всяка съвременна жена има по една Хера.
* Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?- Когато попаднах на резюмето и това, което най- много ме заинтригува е цялото пренасяне във времето. Преплитането на минало и настояще. А и това е доста интересен мит, исках да разбера, как е написана по него цяла книга. Пък и авторката е българска, което е рядко срещано в наши дни.
https://twitter.com/Jivet0

grum4o

grum4o
Сричащ
Сричащ

* Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?
Интересувам се от история на религиите. Запалих се още в университета. Старогръцките легенди и предания са част от митологията и предтавят религиозния култ и догматиката на древните елини. Интересен източник на информация са за бита, вярванията и разбиранията на тогавашното общество.
* Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?
Да, чела съм. Допада ми причупването на митологията през погледа на съвремения човек както е в Мрачните ловци. Обичам фентъзи и ми харесва преплитането на реалност с фантазия и вплетените в тях митологически същества, герои и богове. Харесва ми новия прочет на класическите митове и легенди.
* Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?
Колкото и да е странно Орфей. Любим ми е иманно заради легендата за Орфей и Евредика. Колко мъже биха слезнали в ада, за да спасят своята любима? Като дете имах една много малка книжка от списание Фют с тази легенда. Това беше и първата старогръдска легенда, която прочетох. Може би заради това ми остана и любимата.
* Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?
Да заинтригува ме. Вниманието ми го привлякоха именно персонажите. Както казах съм много сантиментално настроена към тази легенда.

facebook

JoInT{}MaNia4ka

JoInT{}MaNia4ka
Прохождащ
Прохождащ

* Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?
Много относително казано е… Не бих казала, че се интересувам чак толкова много. Все още не се е намерило „нещо“, което да ме предизвика да изявя желание да навляза по-навътре в сферата на старогръцките легенди и предания.
Но да, имало е неща, които са ме впечатлявали и за които ми е било наистина интересно да разбира още и още. Всичко е въпрос на гледна точка.

* Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?
Не бих казала, че чета книги на подобна тематика, даже напротив, не ми се случва.
Прочела съм единствено „Мечтан любовник“ на Шерилин Кениън на ИК Ибис и това е. За съжаление книгата не успя да ме грабне и да предизвика у мен желание за повече информация относно подобен тип тематика…
Така че отговорът ми е „не“.

* Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?
Съжалявам, но не мога да отговоря на въпроса, тъй като не съм се интересувала чак толкова много, но щом ме притискате… може би ще кажа „Купидон“… Дали защото съм в подобен период или не, не мога да конкретизирам… Просто с Купидон съм гледала много филми, в които или се подиграват с него или му се възхищават. Мнение по въпроса – нямам.

* Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?
Това, което успя наистина да ми грабне вниманието беше „как една монета отключва древна история“… Какво по-хубаво от това да проследиш една история как се възражда отново след толкова много хиляди години… че никой не е забравен. Особено щом става въпрос за древните… Смятам, че това ще е една наистина велика история.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=161183887353389&id=100000124534223

veroncheto

veroncheto
Новочетящ
Новочетящ

Спечелете "Монета за лодкаря" 5361681j
Спечелете "Монета за лодкаря" 5361686y
Спечелете "Монета за лодкаря" 5361693E

Първата ми идея беше съвсем друга, но не можах да я осъществя No Надявам се поне тази да се хареса.
Споделих конкурса - https://www.facebook.com/Veronika.Tsvetanova
Успех на всички! :)

Ellendary

Ellendary
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

* Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?

Меко казано е, че се интересувам. Обожавам ги! Израснала съм с тях. Когато бях малка, ми подариха книгата "Старогръцки легенди и митове" на Николай Кун. Толкова ме завладя, че я четох десетки пъти,докато вече я знаех наизуст. Вълшебни истории за титани, богове и герои! До ден днешен си остава една от любимите ми книги и е на почетно място в библиотеката ми, макар че е толкова извехтяла, че се чудя, как още се задържа цяла.

* Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?

Все още пишат книги в които отразяват митологията, ако успея да намеря, чета с удоволствие. Открих "Фениксът" на Маргарит Абаджиев, която препоръчвам на любителите. Великолепна е и поредицата за Пърси Джаксън - толкова тясно свързана с гръцката митология, че четеш и си отново в старите легенди. Също и книгите на Дан Симънс - "Олимп" и "Илион" - научна фантастика. "Ангелология" на Даниел Трусони смесва мита за Орфей с историята на нефилимите. "Аномалия" на Людмила Филипова е свързана с Амулета на Орфей. Има доста книги на тази тематика, струва си човек да се поразрови. Безусловно съм пропуснала много книги, но ще допълня.

* Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?


Имам двама любими герои.

Първият е Херакъл - син на Зевс, героят на всички времена със своите дванадесет подвига. Впечатлява ме, че въпреки могъщата си сила, остава човек със своите чувства и ранимо сърце.
Втората е героиня - богинята Артемида, покровителка на лова, на всичко живо на земята. Изпитвам почит към нейната женска мощ и закрила и същевременно я чувствам близка с нейната любов към Адонис и гнева към Актеон.


* Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?


Най-вече бях привлечена от анотациите на книгата -

"Захвърлена в тъмните води на Мъртвата река, една монета отключва древната легенда за Орфей и Евридика."

"Открита в тайнствена гробница на древен тракийски цар, златна монета отключва легендата за трагичната любов между Орфей и Евридика."

"Легенда, родена в скалите на Перперикон, изгубена в лоното на Дяволското гърло в Родопите и отново възродена в Триград."

Не зная за друга книга от същата авторка и не мога да имам мнение нито за стил на писане, нито за език, мога само да очаквам да се потопя отново в света на легендите и човешките взаимоотношения, непроменени от древността и до днес, в напрегнатото и емоционално действие на събития от 1300 г. пр. Хр. до наши дни.

Spoiler:

zori_stz


Новороден
Новороден

1. Интересувате ли се от старогръцките легенди и предания?
- Аз не само се интересувам от гръцката митология, дори я обожавам. Увличам се по древните легенди и митове още от малка. Като върл фен бясно чета разказите за богове, чудовища, феи и други свръхестествени същества, които разрушават хармонията и баланса в човешкия живот. Това е основната причина да участвам в конкурса.

2. Четете ли книги на тази тематика? Какво ви харесва в тях?
- Чела съм завиден брой книги на подобна тематика. Освен това съм гледала и не малко филми (било с научна или развлекателна цел). Допълнително съм търсила информация и гордо мога да заявя, че почти отлично познавам старогръцката митология.
Две книги ми направиха огромно впечатление - „Мечтан любовник“ на Шерилин Кениън и "Възраждането на Атлантида" на Алиса Дей. И в двете са страшно интересни и ми допаднаха от пръв прочит. Дори като развлекателно четиво, книгите описват сравнително добре и интригуващо част от уникалната старогръцка култура. Бездънните морета и необятни океани; яростният рев на бушуващата водна стихия, готова за следващата си жертва; забранената любов вдигат адреналина ми на н-та степен.

3. Кой ви е любимия герои от старогръцките легенди и защо?
- Ха! Любимата ми героиня от старогръцките легенди (добре де по-скоро образ, защото е богиня) е Афродита. Най-красивата сред безсмъртните символизира плодородието, пролетта и живота. Дъщеря на морската стихия, произлязла от водна пяна, тя буди удивление. Дали я обичам толкова много, защото е свързана с любимата ми земна сила – водата, или поради други причина, не знам.

4. Резюмето на "Монета за лодкаря" заинтригува ли ви? Какво точно ви привлече вниманието?
- Анотацията ме заинтригува и подтикна да се включа в конкурса. Новото представяне на една толкова стара легенда определено ще си струва прочита. Размиването на границите между минало, настояще и бъдеще също не е за изпускане. А каква ли точно е ролята на захвърлената монета в тъмните води на Мъртвата река, можем само да гадаем...
Още един важен факт, който трябва да спомена: авторката е българка и трябва да подкрепяме родното творчество.

https://www.facebook.com/zorityy.stz

Zhu

Zhu
Четец-маниак
Четец-маниак

Хей, момичета, какво става с резултатите? Ние всички тръпнем в очакване sun

zori_stz


Новороден
Новороден

И на мен ми е любопитно какво става с резултатите. :)

Ellendary

Ellendary
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Чакам с нетърпение! 447

veroncheto

veroncheto
Новочетящ
Новочетящ

Всяка минута в чакане е голямо мъчение. 041

zori_stz


Новороден
Новороден

Съгласна съм с veroncheto.

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Извинявам се за забавянето, но бях много заета. Обикновено спазвам сроковете, но този път не успях. След малко ще пусна победителите.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 2]

Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес