Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
Raven (3268)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
djenitoo (2868)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
Alex (2308)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
Topcho (2189)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
Zhu (1253)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
krasy (1195)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
PlamS (1162)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
gabolinno (977)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 
Ellendary (951)
"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас

5 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

stasi

stasi
Сричащ
Сричащ

Здравйте скъпи съфорумци, ето и моето ревю на "Двор от мъгла и ярост". Предупреждавам, че ревюто може да съдържа и спойлери. 

"Двор от мъгла и ярост" - Сара Дж. Маас  10000005137881_b 






Заглавие: „Двор от мъгла и ярост“- книга втора

Автор: Сара Дж. Маас
Година на издаване:  2016
Оригинално заглавие: A Court of Mist and Fury
Брой страници: 716
Издател: Егмонт България


Кратко представяне на историята:


Унищожителката на проклятия:
 
Започнала  животът си като човек, раздаваща се всеки ден за семейство, което не мисли много за нея. И точно те са причината да се озове в света към, който не принадлежи и попаднала насред война, която не е нейна. Въпреки всичко тя бе готова да плати цената за любовта си и жертва повече от всичко и даде животът си за любимия и народът, който не бе и нейният. Мракът и жертвите останаха зад гърба й, но дали тя ще съумее да живее с това, което беше принудена да стори? Тя плати цената за любовта си, но дали това с което я дариха спасените от нея ще й бъде достатъчно да се помири със сърцето си?
Изминали са няколко месеца от кошмарът, но май не всичко остана там където и свърши. Фейра вече не е човек, а Върховен елф. По-силна, по-бърза и в по-добра обвивка на старото си аз, но вътре в себе си все още си е същата. Вече не е смъртна, но сърцето й си остава такова и то не й дава и миг покой и не й позволява да забрави това, което бе принудена да извърши за да спаси елфите.
Светът започва да се съгражда наново след педесет годишното робство, но нещата не са така цветущи за нашата славна героиня. Тя ден след ден чезне и се самобичува заради миналото, но външно се опитва да продължи новият си и по-добър живот. Но спомените никога не я оставят дори за миг на спокойствие.
Другото, което ден след ден я тормози е и сделката с мрачния и потаен Рисанд, Великия господар на страховития Двор на нощта. Защото дворът е бил прототипът на дворът на Амаратна. И дали няма да се повтори всичко отначало, но още по-силно и зловещо? Рисанд, на какво ли ще я подложи в собствения си двор? Не сбърка ли пагубно с тази злощастна сделка?
 
В недрата на Планината даде началото
 
Амаранта беше само предвестникът. Зрънцето криещо едно по-грандиозно зло, което ще преобърне всичко и всички. Но дали Фейра ще съумее да събере късчетата на разбитото си сърце и душа за да може за пореден път да помогне на вече своя народ?
 
Моето мнение след прочитането на книгата:

Преди да прочета „Двор от рози и бодли“ не бях се срещала със Сара Дж. Маас, което е и една огромна грешка от моя страна. Защото тя е един грандиозен творец, който те пренася в един нов, различен и изключително интригуващ свят. В който героите не са това, което виждаш на пръв поглед, битките са особено жестоки и кървави, а обратите ти замайват главата сами по себе си. Започвайки втората книга от поредицата за Фейра аз не само четях, а съпрежижявах нейните малки радости, тежките моменти след битката с Амаранта и разбира се болката на Фейра за извършените от нея жестокости В недрата на Планината.
„Двор от мъгла и ярост“ е може би най-дългоочакваната книга-продължение на поредица, която следя. Започвайки я аз очаквах историята да е сходна с първата по развитие. А именно отначалото да започне малко по-бавно, по-спокойно. Но това, с което се сблъсках в нея беше ненадминато. Защото тя е още по-наситена с емоции, страст, битки и напрежение от първата. Хареса ми това, че авторката е успяла да ни предаде емоциите и трудностите на Фейра с новия й живот. Че не ни ги представи набързо и „хоп“ като от нищото тя вече е свикнала и обожава външността и новите си способности. Хареса ми, че успях да видя повече от Тамлин, и разбира се той ни показа истинската си същност. Защото срещата с Амаранта явно беше променила не само Фейра, но и него самия. Към по-добро или не, това всеки сам за себе си решава.
Радвам се, че успях да се запозная и с „Дворът на Лятото“ и с „Дворът на нощта“ и разбира се  с бляскавия и толкова неповторим Веларис. Срещнах се с нови герои, които са толкова разноцветни и интригуващи, както добрите, така и лошите. Харесах и това, че авторката е представила връзката между другарите по един нов и разбира се много различен поглед. А най-интересния и разбира се вълнуващ момент за мен беше разкриването на истинския Рисанд. За мен той беше човекът обгърнат от много тъмнина и мъгла. Но това, което се разкри надмина и най-големите ми очаквания спрямо него и на това на което е способен.
Историята е силна, но краят й е просто неповторимо изжижяване, което ме караше да тръпна и да не мога да оставя книгата дори и за миг, защото това е най-невероятния и умопобъркващ край-начало, до който съм успяла да се докосна.
„Двор от мъгла и ярост“ е книгата, която с отгръщането на последната страница пожелах да отворя отначало и да започна да чета все едно не съм я завършила преди миг. Това стана една от любимите ми книги и не съм сигурна дали ще прочета подобна в скоро време, която да съдържа сред страниците си толкова сила, мощ и разбира се любов и страст.
Приканвам всеки, който не е прочел книгата да я започва, защото мили четящи няма да повярвате, какво съкровище сте пренебрегвали толкова дълго време.  
monkey in love

desika83


Новороден
Новороден

Съвсем скоро я прочетох. Останах доволна . Първата част ми беше тегавичка и на моменти толкова ми биеше на Красавицата и звяра (не съм я чела), че чак ми беше предвидима. НО втората,АХ, втората! Това се чете!  Изненадах се от края, тъй като не знаех , че ще има и друга.

maria127


Новороден
Новороден

Здравейте наскоро я свърших. Тази книга е просто уникална, за разлика от първата. Тя също беше много хубава, но не може да се сравни с тази. Нямам търпение да разбера как ще се развие действието натам

verji


Новороден
Новороден

Поредната страхотна поредица на Сара Дж. Маас  nod Първата книжка на моменти ми беше скучна,но тази я прочетох на един дъх  028 Беше невероятна .. С нетърпение чакам следващата  nod nod

mmxp


Новороден
Новороден

Страхотна поредица! Заедно със Стъкленият трон за мен е едно от най добрите фентъзита.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес