Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас! - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас!

+20
rosi_rosi
blood_ties
Cassey
neko
Alex17
mihaela
mockingjay
venitybs
Bubole4eKle4e
Bianka Bela
hrissiiiii
bibivg
aivlis
dalinda
malkata20
Paris_love
Silviq Todorova
Alice_Raven
g.nikolova._
Raven
24 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down  Съобщение [Страница 2 от 13]

Alex17

Alex17
Преводач
Преводач

12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“
"A Court of Mist and Fury]

http://readndwatch.blogspot.com/

neko

neko
Сричащ
Сричащ

Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“?

Оригиналното заглавие на книгата е "A Court of Mist and Fury".

https://www.facebook.com/neko.anima/posts/1041574709219619

Cassey


Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“? написа:

A Court of Mist and Fury

blood_ties

blood_ties
Сричащ
Сричащ

Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“?

Оригиналното име е "A Court of Mist and Fury"

Конкурса споделен : https://www.facebook.com/bilqna.ludmilova/posts/1289477304402511?pnref=story

venitybs

venitybs
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?

"Красавицата и Звяра" ми е една от любимите приказки. Много ми е любопитно как ще бъде пресъздадена. Това, че в историята на "Двор от рози и бодли" съчетава в себе си приказката за "Красавицата и Звяра" не ме отблъсква в никакъв случай. Даже напротив - още повече засилва интереса ми към книгата.

Paris_love

Paris_love
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Смятам ,че ще се получи една много интересна история примесена с любов, а това ,че се основава именно на Красавицата и звярът е още по хубаво :)Освен това като съдя по Островът на изубените и поредицата Лунни хроники -книгите основаващи се на приказки се получават доста успешно и именно приказките събуждат още по-голям интерес.

http://booumouse.blogspot.bg/

blood_ties

blood_ties
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Едва ли има дете което да не обича тази приказка. На мен тя ми е една от любимите. Няма как да не се вълнувам да видя как се е получило в "Двор от рози и бодли" . Очаквам любов, приятелство и предизвикателство. Мисля, че е една много хубава приказка ще се превърне една много красива история.

rosi_rosi

rosi_rosi
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?

Мисля че "Красавицата и Звярът" предлага възможност да се получи добро преплитане с друга история. Смятам, че ще се получи добро преплитане на елементи от приказката и от оригиналната история. :)

hrissiiiii

hrissiiiii
Новочетящ
Новочетящ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Досега не съм чела нищо подобно. Мисля, че ще ми е интересно да прочета подобно съчетание.

mockingjay

mockingjay
Преводач
Преводач

13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Може да ви се стори странно, но аз не обичам Дисни филмчетата, защото отраснах предимно с Том и Джери и игрални филми и затова съм предубедена преди да започна да чета такъв вид книги. Но пък Alex17 много я хвали, а с нея имаме еднакъв вкус. Извод : 50:50

http://scileshobbyzone.blogspot.bg/

neko

neko
Сричащ
Сричащ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?

Приказките с които сме пораснали дават безкрайно поле за вдъхновение на мнозина автори. Мотивите от "Красавицата и звярът" се срещат и в други книги, като такава мога да посоча "Чудовищно" от Алекс Флин.Мисля, че тази приказка може да предложи добра основа за интересен роман.

Alice_Raven

Alice_Raven
Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?

По начало тази приказка много ми харесва. Възхищавам се на начина, по който авторката я е вплела във сюжета. Получил се е съвършен баланс между историята и замисъла на писателката. Още като малки сме чели "Красавицата и свяра" и тази приказка ни учи, че не винаги външността е важна. Важна е вътрешната красота. Това е според мен поуката, която всеки един подрастващ трябва да разбере чрез подобни книги.

megan5


Новочетящ
Новочетящ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Точно това ме привлече в книгата. "Красавицата и звярът" е една от любимите ми приказки, любимата ми анимация, само с игралните филми мисля, че не се справиха толкова добре.  Вплитането на магията под каквато и да е форма в книгите, винаги ме е привличало. Харесва ми това, че са използвани само мотиви от сюжета на "Красавицата и звярът", но има и нови идеи, които мисля, че си пасват с тази.



Последната промяна е направена от megan5 на Пон Фев 15, 2016 11:18 am; мнението е било променяно общо 2 пъти

Cassey


Редовно четящ
Редовно четящ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“? написа:

Надявам се авторката добре да я е пресъздала, понеже това е едина от любимите ми приказки. Надявам се че това което е добавила към класическата приказка само ще обогати цялата история.

Silviq Todorova

Silviq Todorova
Прохождащ
Прохождащ

Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Много се радвам,че в книгата има мотиви от "Красавицата и Звяра",защото това ми е една от любимите книги още от дете.Ще ми бъде интересно как е пресъздадена в книгата самата история.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 13]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес