Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
Raven (3268)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
Alex (2308)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
krasy (1195)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Чисти" на Джулиана Багът (ревю)

4 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

"Чисти" на Джулиана Багът (ревю) 7535795Y

Линк към темата във форума.


Ако сте фенове на антиутопиите мисля, че няма да сгрешите като започнете да четете тази поредица.
Чисти е една позната, но много различна история. Самото представяне и случки са различни от тези, които съм чела. Честно да си призная някои неща от книгата ме накараха да настръхна. На героите на Джулиана Багът се е случило нещо наистина ужасно, което ме разтърси. Има най-различни неща, които е много възможно да предизвикат смесени чувства у вас, но със сигурност ще искате да продължите да четете нататък.
Интересен и начина, по който е написана книгата. Авторката е решила да има глави, които да са от различни герои важни за историята, която се е заела да изгради. Мен лично това малко ме подразни, но бързо свикнах. Стана ми много интересно да чета от различни перспективи.
Преша, Партридж, Брадуел и Лайда са много интересни образи. Има какво да се научи от всеки един от тях. Има и някои други образи, които също са включени, но не искам да издавам прекалено много. За тази цел трябва да седнете сами да прочетете книгата, за да разберете повече за тях.
Преша и Брадуел са изключително забавни, когато разговарят. Няма други като тях. Техните разговори ме разведряваха.
Партридж и Лайда са ми големи сладури. Харесва ми как Джуалиана Багът е разпределила ролите им.
Имаше поне два героя, които ми лазеха по нервите. Няма да ги назовавам по имена, защото не искам да издавам прекалено много. Мога само да подскажа, че играят много важна роля в книгата и е много възможно да ви отвратят с действията си.
В книгата ще срещнете неща, които ще ви оставят със смесени чувства. Може да ви изненадат или уплашат, но мисля, че ще ви е интересно да стигнете до края и да разплетете загадката. Също така има случки, които ще ви се сторят нелогични. На мен така ми се стори, но после разбрах защо е така. Начинът, по които авторката е намислила историята е напълно логичен.
Интересно е, че има историческия факти, които са нагодени според идеята на писателката. Мисля, че то допринася да се вживееш.
Някои от случките може да ви разстроят, но не мисля, че книгата можеше да мине без такива моменти. Това е антиутопия и, макар да ви се стори твърде гротеска си заслужава да й дадете шанс.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

tanqn19


Новороден
Новороден

Благодаря, това е поредната отхвърлена от мен книга и ти отново ме връщаш с интерес към нещо което съм сложила в Графа скучно за да бъде четено!

verji


Новороден
Новороден

Това е една страхотна поредица .. Направо съм влюбена в нея  laughting hand Най-добрата книга която съм чела ..  monkey in love

radost123

radost123
Творец на форума
Творец на форума

Една от малкото книги, които четох не заради самата история, ами заради описанията.
Сюжетът не блести с кой знае каква оригиналност, образите поне докъдето съм чела (средата на втора част, понеже не издържах повече) са недостатъчно развити, макар да загатват за някакъв тип идеализиране на персонажите в рамките, в които са вкарани. Идеалният принц под купула, готов да се опълчи на злия си баща поради проблеми в детството; момчето с криле на птици, които носи на гърба си с образа на бунтовник и така натататък. Не усетих главната героиня да блести с нещо повече от това, че има кукла вместо ръка. Отдавна не ми се беше случвало до такава степен да не ми пука какво ще стане после и кой точно ще оцелее.
Обаче описаниятааа... те бяха единственото, което ми привлече вниманието. Бяха толкова живи и извратени, че просто се усетих залепена за страниците и прелиствах всяка следваща, пропускайки скучните диалози. Авторката очевидно се епостарала да проучи нещата и да докара достоверност на картините от света, за който разказва. Обаче през цялото време имах усещането, че цялото й усилие е било съсредоточено там и е пропуснала да разгърне подобащо човешката драма. Тогава щеше да се получи нещо наистина забележително и невероятно.
Като цяло - супер идея с недоразвити образи и предвидим сюжет.

http://joyslittlepleasures.blogspot.com/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес