Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
Raven (3268)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
djenitoo (2868)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
Alex (2308)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
Topcho (2189)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
Zhu (1253)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
krasy (1195)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
PlamS (1162)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
gabolinno (977)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 
Ellendary (951)
Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Спечелете "Всички наши вчерашни дни"!

+6
KaPaMeJI
Bubole4eKle4e
ninaralenekova
Дийдра
nikityy333
Raven
10 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Спечелете "Всички наши вчерашни дни"! Szda

Любовта към някого никога не изчезва напълно

Ем е затворник в строго охранявана военна база и единственото нещо, което я успокоява, е гласът на Фин от съседната килия. Доктора ще ги държи в плен, докато не му разкрият каквото иска да знае. Но проблемът е, че то още не се е случило.

Ем и Фин имат общо минало, но не и бъдеще, ако не успят да се измъкнат. Настоящето е мъчение – разделени и измъчвани от Доктора, който е безмилостен в търсенето на отговори. Няма как да се върнат към това, което са били, и към света, който познават. Но тогава Ем намира в килията си бележка, която променя всичко. Тя е от бъдещото й Аз и съдържа няколко прости и съвсем ясни инструкции. Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия.


____________________________________________


Спечелете една безплатна бройка от книгата "Всички наши вчерашни дни", благодарение на Издателство "Егмонт България".

За да участвате е нужно да отговорите на един въпрос и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Отговорете с 10-15 изречения.
* Направете кратко разсъждение върху този цитат: "Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."


Вашите отговори и линкове публикувайте като коментар в тази тема.
Важно! Ако не изпълните условията, ще бъдете дисквалифицирани. Отнесете се сериозно. В случай, че не използвате никоя от социалните мрежи, напишете това в коментара си.


Краен срок за участие – 23.02.2014 г. до 00:00 ч.!

Резултатите ще бъдат обявени на другия ден!
Победителят ще е един. Късметлията ще бъде избран от администраторите на форума.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

"Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."
Бъдещето и миналото са безпрекословно свързани. Не напразно има поговорка, "човек без минало, няма бъдеще". Миналото и бъдещето, могат да се разглеждат не само като естествени етапи във времето, но и като етапи, които определят живота на човек или по-скоро го изграждат. Всички действия и решения, които извършваме в настоящето, стават нашето минало, а последиците от тях, се превръщат в наше бъдеще. Макар и понякога трудни, решенията, които взимаме, трябва да бъдат в наша полза и трябва да внимаваме, какви последствия ще имат за в бъдеще.
В книгата "Всички наши вчерашни дни", Ем трябва да се върне в миналото, за да промени бъдещето, но цената, която трябва да плати, за да предотврати ужасяващата трагедия е непосилна (на пръв поглед). Според мен, за всичко си има причина. Точно както се подвеждаме и вземаме грешни решения, защото изглеждат добри в настоящето, така и някои непосилни и лоши неща, могат да се окажат добри в бъдеще.
https://twitter.com/nikityy333/status/431471585434677248

http://nheartbooks.blogspot.com/

Дийдра


Админ
Админ

За споделянето във фейсбук

Тъй като май малко хора знаят, реших да обясня. Има начин да споделяте линк към конкретна публикация във фейсбук, така че лесно да се вижда, че сте споделили конкурса, дори да правите по сто поста на ден. Просто трябва да кликнете върху часа/датата на споделяне - ограденото в червено на снимката: снимка и постът се отваря самостоятелно ето така.

А може, разбира се, просто да споделите нашия пост от страницата на форум Муза.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

ninaralenekova

ninaralenekova
Новочетящ
Новочетящ

Сигурно първото нещо хрумнало й при прочитането на бележката е било - "Каква по-голяма трагедия от това, да убиеш човек, когото обичаш и то заради нещо, което още не е направил". Това преплитане на бъдеще, настояще и минало е доста вълнуващо. Не се споменава каква обич свързва Ем с човека, който трябва да елиминира, което е още по-плашещо. В бележката може да е посочен родител, най-добра приятелка, брат , сестра, любим... което не прави задачата по-лесна. Тя трябва да се изправи сама срещу себе си и обичта си, да я превъзмогне и да убеди сама себе си че това, което прави е правилното и вярното. Нищо на света не е случайно и това, че тя е специалната избрана да се върне назад, за да промени една малка част от огромния пъзел "Свят" за да му попречи да се разуши е нейната малка утеха за личната загуба. Няма нищо по-тайно от човешката същост. Макар и да мислим че познаваме хората около нас много добре, се лъжем жестоко. Нищо не е по-скрито от човека. Макар и неутешима след загубата си , Ем ще знае, че е допринесла за благото на много хора и е напарвила света едно по-добро място за живеене, макар и на висока за нея цена.

https://www.facebook.com/nina.ralenekova/posts/10201154034125532?stream_ref=10

Bubole4eKle4e

Bubole4eKle4e
Новочетящ
Новочетящ

* Направете кратко разсъждение върху този цитат: "Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."

Всеки от нас е разсъждавал какво би било, ако можехме да се върнем назад и да променим настоящето. Но, може би, не всеки от нас се е досетил, че променяйки миналото и съответно настоящето си, ние ще променим и бъдещето си. А всъщност не е ли скучно да знаем какво ще ни очаква? Ем определено е поставена пред доста трудна задача. Освен, че трябва да направи радикална промяна, такава, която изцяло ще преобърне съдбата й, тя трябва да убие човек в миналото, който обича, а от това по-ужасно накъде, питам аз?
Има много моменти в живота в които сме изправени пред избор. В случая героинята ни трябва да избира пред ужасяващата трагедия и обичаният от нея човек. Едно от двете ще надделее, а може би всички се досещаме кое ще е то. Пред каквото и да сме изправени, винаги бихме поставили любимият човек на първо място. Но преди това трябва да превъзмогнем себе си, своите желания и чувства. Човек е създаден, живеейки в общества, а щом има нещо, което да направи живота на колектива по-добър, то тогава се пренебрегват всички лични страсти в името на общото благо. Успех, Ем!

https://twitter.com/Aviivs/status/434455817928978432

KaPaMeJI


Прохождащ
Прохождащ

Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия.

Може би всеки е искал някога да се върне назад в миналото, за да промени определeни събития. Да речем, че е възможно. Но преди да го направим, трябва да се замислим. Макар и на пръв поглед да изглежда добра идея, това крие големи рискове. Ами ако тази промяна не доведе до очаквания резултат, а само влоши нещата. Още по-сложно е ако се връщаш с определена задача. В случая тя определено не е лесна - да убиеш човек. И още повече ако обичаш този човек. Тогава изборът, който трябва направиш е труден. Дали да пренебребреш себе и да извършиш най-лошото или да сметнеш че така в крайна сметка ще е по-добре. Дали да убиеш човек, за да живеят много други. Това определено е избор, пред който едва ли някой би искал да се постави.

https://www.facebook.com/nevena.georgieva/posts/10202948604813712?stream_ref=10



Последната промяна е направена от KaPaMeJI на Пет Фев 21, 2014 10:36 am; мнението е било променяно общо 1 път

Niksata5

Niksata5
Новороден
Новороден

Какво ли не би направил човек,за да се върне в миналото било то да промени дадено събитие или просто да види скъп човек,който вече го няма, но когато ключа към това пътешествие е в нас може би ще се разколебаем под тежестта на последствията. Ем ще бъде изправена пред най-тежкия избор- благото на другите или собственото й щастие. Може би в такива моменти най-често се вслушваме в нашия вътрешен Аз. Той винаги ни подсказва правилния избор. Според мен Ем ще направи точно това. Ще загърби всичко и всички и ще се вслуша в себе си. Съдбата е низ от безброй пътеки и винаги има повече от един правилен избор, затова каквото и решение да вземе Ем то ще бъде правилно. Защото каквото е писано, че ще се случи, човек не може да го спре.

https://www.facebook.com/nikky.gyurova?ref=tn_tnmn
https://twitter.com/Teen_Niki/status/436169290643820544

ultraviolet

ultraviolet
Новочетящ
Новочетящ

"Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."

От векове учени се опитват да изобретят машина на времето, която да ни позволи да пътуваме във времето. Обикновени хора се опитват да открият следи на предполагаемо вече изобретени подобни съоръжения. И всички приемат идеята като един добър шанс да променим миналото или пък да бъдем свидетели на неизвестното бъдеще. Водени от инстинкта, от жажда за известност и власт, както и от вярата, че имаме силата да влияем върху съдбата, ние не се замисляме какво би станало ако променим миналото, така че да настъпи по-лош обрат и това доведе до по-тъмно настояще и бъдеще. Ами ако извършим добро за околните или целия свят с цената на собствения си живот или този на най-близките ни хора ? Животът е един РИСК, а контролът върху времето и произтичащите събития е колкото изкушаващо, толкова и опасно начинание.
В случая Ем е почти лишена от избор, тъй като не е човек на бездействието, но е държана в плен от Доктора, който иска невъзможното от нея и Фин. Достатъчно стряскащо и налудничаво е да получиш бележка от бъдещото си Аз, а когато посланието полага в ръцете ти чужд живот, всичко, което можеш да направиш е да се панираш или да пристюпиш към действия. Никой не би желал да убие обичан от него човек, но ако това би предотвратило жестока трагедия, започва да се пита как е по-правилно да постъпи. Ем вероятно е изплашена и ужасена в момента, в който прочита бележката, но с времето, докато слага на кантар възможностите и перспективите, тя ще реши, че трябва да изпълни заръката на бъдещото си Аз.
Линк



Последната промяна е направена от ultraviolet на Нед Фев 23, 2014 10:07 am; мнението е било променяно общо 1 път

sisitoo


Новочетящ
Новочетящ

"Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."


Отговор: Тези думи са наистина въздействащи, а първото нещо което си помислих, когато прочетох цитата бе „Как бих постъпила аз?”. Не знам какъв отговор бих дала и се радвам, че никога няма да попадна в подобна ситуация, но въпреки това не спирам да се съпоставям на мястото на героинята. Това ще бъде изключително трудно решение, защото в думите много ясно проличава вечната дилема между добри и зло. Кое ще бъде „по – правилно”, да предотврати трагедия или да спаси любим човек, да позволи да се случат ужасяващи неща или да погуби своя близък. Като цяло съм потресена от идеята, че трябва да се трябва се отнеме един живот за доброто на другите, защото смъртта може да е всичко, но не и добро. Знам, че много хора ще бъдат на различно мнение, а и ги разбирам, особено ако се направи съпоставката един за много, но само бих им отговорила със същото което винаги казвам на приятелите си, когато изпадам в подобни конфликти „Ти не си Бог, за да решаваш кой да живее и кой не”.
От друга страна искам да акцентирам и върху първото изречение в цитата. Като цяло много ми харесват книги с подобна тематика, засягащи отношението време – пространство. Изключително интересно ми е да разгадавам тази сложна мрежа от случки, действия и вероятности, но ако това се отнася за реалния живо съм на друго мнение. Всичко става така както трябва да бъде и героинята няма право да променя хода на историята особено с подобни драстични мерки. Убедена съм, че постъпките й ще носят последствия и вече съм любопитна да разбера как ще се измъкне от кашата, в която ще се забърка. Това е една много сложна игра и нямам търпение да узная кой ще е победителят – Ем или съдбата.

https://www.facebook.com/stanislava.ivanova.319

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

"Ем трябва да се върне назад във времето, за да промени бъдещето. И по-лошо – да издири и убие човек, който обича, за да предотврати ужасяваща трагедия."

Нали я знаете онази история за пеперудката, дето дали от простотия, дали нарочно, или с най-добри чувства, взела, че се разпърхала и предизвикала ураган на другия край на планетата. А сега да си представим, че това е една темпорално мобилна пеперудка (гордея се с терминологията), която като молец може да си проправи път някъде назад в тъканта на времето. Ами ако вземе да се разпърха?
Ем получава заръка от своето бъдещо Аз - кратко и ясно поръчение. Защо да не го изпълни? Все пак става дума за нея самата, която я познава най-добре, и то нея самата от бъдещето - едно по-мъдро, препатило, едно по-добро Аз, което се предполага да е наясно с всички плюсове и минуси, до които може доведе изпълнението (и неизпълнението) на заповедта. Защото тя съвсем не е лека - не просто да се върне назад във времето, но и да убие някой, когото обича. И въпреки това възникват немалко колебания и въпроси - какво ще стане ако Настоящата Ем лиши своето минало Аз от присъствието на този човек и отпечатъка, който той евентуално би оставил? Без този отпечатък, ще я има ли изобщо - такава, каквато е и каквато би трябвало да стане. Дали ще има Настояща Ем, способна да убие, и Бъдеща Ем, способна да издаде смъртна присъда?
Мисля, че това ще е история без правилни и грешни отговори - на нашата героиня просто ще и се наложи да следва сърцето си и да се надява, че то няма да я подведе и ще изведе всички тях - нейното минало, настояще и бъдеще Аз - в безопасност.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=631742380208649&id=100001186773996&stream_ref=10

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Заключвам темата. Резултатите ще бъдат обявени след няколко часа.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес