Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
Raven (3268)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
djenitoo (2868)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
Alex (2308)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
Topcho (2189)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
Zhu (1253)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
krasy (1195)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
PlamS (1162)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
gabolinno (977)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 
Ellendary (951)
Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"!

+8
krissi4
Bubole4eKle4e
mi6ok123
nikityy333
PlamS
Дийдра
didetoo
Raven
12 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! 1etb

В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.


Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! Ffeu

Изминали са три дни, откакто Ерудитите и Безстрашните избиват безброй Аскети. Три дни, откакто родителите на Трис Прайър умират, самата тя застрелва приятеля си Уил, а огромната скръб и вина я карат да се затвори в себе си. Трис и Тобиас бягат с оцелелите Аскети при Миротворците, но и там не намират сигурност. Избухналата идеологическа война се разраства и заплашва да ги застигне и сред членовете на най-миролюбивата каста.

Преобразена след досега взетите решения, Трис за пореден път трябва да избира къде принадлежи – дори ако това означава, че ще се изправи срещу тези, които обича най-много. И отново само тя е в състояние да предотврати катастрофата. Но първо трябва окончателно да приеме, че е Дивергент, без и да подозира къде ще я отведе това. А една огромна тайна е напът да преобърне целия свят...


Спечелете "Дивергенти", "Бунтовници", "Предани"! U0mq

Един избор може да те промени... или да те унищожи.
Един избор ще те определи.

Обществото, което Трис Прайър познава, е в руини – разпокъсано от насилие и борби за надмощие, белязано от непосилни загуби и ужасяващи предателства. Когато й предлагат шанс да изследва света извън познатите й граници, Трис приема без колебания. Може би там някъде отвъд тя и Тобиас ще започнат нов живот заедно, освободени от безкрайни лъжи и болезнени спомени.

Но новата реалност на Трис е дори по-обезпокояваща от тази, която оставя зад себе си. Старите открития бързо се оказват изпразнени от смисъл. Неподозирани нови истини променят сърцата на тези, които обича. И за пореден път Трис ще трябва да се изправи пред невъзможен избор, който засяга разбиранията й за смелост, преданост, саможертва и любов.

____________________________________________


Спечелете по една безплатна бройка от книгите "Дивергенти", "Бунтовници" и "Предани", благодарение на Издателство "Егмонт България".

За да участвате е нужно да отговорите на един въпрос и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Ако желаете да спечелите "Дивергенти" трябва да отговорите на един въпрос в рамките на 10-15 изречения.
* Представете си, че имате тайна, която може да спаси близките ви, но и може да ви унищожи. Как щяхте да действате?

***

Ако желаете да спечелите "Бунтовници" трябва да отговорите на един въпрос в рамките на 10-15 изречения.
* Как мислите, че сте се развие идеологическата война? Дали Трис ще успее да предотврати катастрофата?

***

Ако желаете да спечелите "Предани" трябва да отговорите на един въпрос в рамките на 10-15 изречения.
* Някога трябвало ли е да се изправите през невъзможен избор? Ако не сте, може да разсъждавате хипотетично.


Вашите отговори и линкове публикувайте като коментар в тази тема.
Важно! Ако не изпълните условията, ще бъдете дисквалифицирани. Отнесете се сериозно. В случай, че не използвате никоя от социалните мрежи, напишете това в коментара си.


Краен срок за участие – 23.02.2014 г. до 00:00 ч.!

Резултатите ще бъдат обявени на другия ден!
Победителите ще са трима. Късметлиите ще бъдат избрани от администраторите на форума.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

didetoo

didetoo
Новороден
Новороден

Здравейте, искам да попитам дали може да отговорим на 2 или 3 вапроса или трябва да е само на един? И другия ми въпрос е - не мога да разбера това с линковете какво точно се изисква от нас? Тук трябва да публикуваме отговора си и да рекламираме точно тази тема във фейсбука си ли? Моля за малко пояснение, защото от написаното не мога да разбира точно къде трябва да напишем отговора си и за кой линк става въпрос - за този на форума или с нашия отговор?

Благодаря предварително!
Извинете за неуместните въпроси...

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Избираш за коя книга желаеш да участваш и отговаряш само на въпроса свързан с нея. Може да се участва само за една от книгите.
Тук трябва да се публикува отговора на дадения въпрос и да се рекламира точно тази тема във Facebook или twitter. Рекламира се цялият конкурс. След като пуснеш линка към тази тема във Facebook или twitter трябва да добавиш линка от публикацията на стената си след отговора на въпроса. Двете неща се пишат в едно мнение.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

didetoo

didetoo
Новороден
Новороден

Бих желала да участвам за книгата "Бунтовници" от Вероника Рот

Въпрос: Как мислите, че ще се развие идеологическата война? Дали Трис ще успее да предотврати катастрофата?

Отговор: Според мен идеологическата война е сблъсък, който неимоверно заплашва с унищожението на кастите. Нападенията ще достигнат и до мястото, където успяват да избягат Трис и Тобиас, заедно с някои оцелели от Аскетите. Мисията, която трябва да поеме мисля, че ще я отведе до нова схватка, при която Трис трябва да реши по кой път да поеме, защото избора и няма да е лесен. В усилията да намери себе си и поради самите обстоятелства, които налагат на героинята да действа според мен, отново трябва да бягат като с тази си стъпка се опитват да привлекат още хора на тяхна страна. Според мен отново трябва да се измъкнат от ужасната схватка и да намерят обежище, като през това време мислят плана за нападение и същевременно за оцеляване. Трис е едно борбено момиче, което мисля, че ще покаже храбростта си и духа си на Аскет като намери интересен изход от катастрофата, която ще последва. Макар и самата тя да се съмнява в себе си мисля, че накрая ще намери изход от ситуацията и ще разкрие коя е всъщност.

Добавих линка:
https://www.facebook.com/didkaa.babyy

Дийдра


Админ
Админ

За споделянето във фейсбук

Тъй като май малко хора знаят, реших да обясня. Има начин да споделяте линк към конкретна публикация във фейсбук, така че лесно да се вижда, че сте споделили конкурса, дори да правите по сто поста на ден. Просто трябва да кликнете върху часа/датата на споделяне - ограденото в червено на снимката: снимка и постът се отваря самостоятелно ето така.

А може, разбира се, просто да споделите нашия пост от страницата на форум Муза.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

PlamS

PlamS
Модератор
Модератор

Такааам, аз съм хвърлила око на "Предани".

Въпрос: Някога трябвало ли е да се изправите през невъзможен избор? Ако не сте, може да разсъждавате хипотетично.

Отговор: Как точно се дефинира понятието "невъзможен избор"? Като всеки друг човек, за сравнително бедния ми почти-19-годишен житейски опит ми се е налагало да избирам в една или друга ситуация и не ми е било никак лесно. Например в детската градина съм се чудила дали да се мръщя на гадната манджа и да си понеса овикването от страна на лелките, или да я изям насила, изтърпявайки протестите на стомахчето си. В училище съм избирала дали да бъда себе си, но отритната и тормозена от останалите, или да се впиша, но надянала маска и вършейки неща, които не ме правят щастлива. Сега избирам университет, професия, гражданска позиция, дали да отстоявам мнението си без значение от последиците, или да направя компромис, дали да се доверя на сърцето или на мозъка, що се отнася до любовта, дали да прочета тази или онази книга (което също си е труден избор Very Happy)... И така изброяването може да продължи до безкрай. Някои неща са злободневни, от други зависи бъдещето ми, но никое не мога да квалифицирам като "невъзможен избор".
Невъзможен избор би било, ако трябваше да избирам между въздух или вода, кое от сетивата си да запазя и кое да изгубя, дали да жертвам живота си вместо нечий друг. Невъзможен е и  изборът на Трис - дали да последва сърцето си, но да се откаже от семейството си, от всичко познато и сигурно, безопасно. За момента не ми се е налагало да правя подобен избор, но ако се случи, със сигурност ще обмисля всички възможности много внимателно преди да взема своето решение.

ПП: Толкова се увлякох в писане, че забравих за линка към публикацията във фейсбук. Успех на всички.  028 

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

nikityy333

nikityy333
Новочетящ
Новочетящ

Представете си, че имате тайна, която може да спаси близките ви, но и може да ви унищожи. Как щяхте да действате?
Всеки човек има тайни, те могат да бъдат безобидни, но могат и да бъдат с доста тежки последствия. От друга страна, всеки човек обича семейството си, защото това са хората, които винаги ще са до теб и те обичат каквото и да стане. Каквато и тайна да има човек, тя рано или късно излиза наяве. Опитвам се да се поставя в тази ситуация и смятам, че каквото и да стане, аз бих признала всичките си тайни само и само, да защитя близките си, макар това да ме унищожи. Дори тайната ми да беше свързана със спасяването на не дотолкова близки за мен хора, може би пак бих го направила, защото не е ли по-добре да спасиш много, отколкото само един. Не е споменато как точно, може да те унищожи тази тайна, на психическо или физическо ниво и все пак явно е доста сериозна, но аз не бих си променила мнението, за каквото и да става дума. Близките ми, са хората, за които бих направила всичко, както и те за мен, а това е достатъчно, за да можем да се наречем семейство и да се преборим с каквито и да било тайни.
https://twitter.com/nikityy333/status/432613233032060928

http://nheartbooks.blogspot.com/

mi6ok123

mi6ok123
Новороден
Новороден

Представете си, че имате тайна, която може да спаси близките ви, но и може да ви унищожи. Как щяхте да действате?

Бих предпочел да спася близките си, защото ако аз реша да издам тази тайна, семейството и приятелите ми няма да ги има и ще остана само аз. Но човек без семейство и приятели не е "човек". За това предпочитам да спася тях отколкото себе си. Собственото самочувствие надделява над уважението към другите. Тайните могат да причинят много неща - да предпазят, да наранят... И ти трябва да защитаваш обичаните си, защото без тях ти си просто "нищо". Те те правят човек и ти придават всички тези качества. Спаси близките си, забрави за теб. Те те правят щастливи, направи и ти тях радостни. Защити ги, обичай ги, зарадвай ги...

Twitter: https://twitter.com/Fenchx0_46/status/434429116364775424

Bubole4eKle4e

Bubole4eKle4e
Новочетящ
Новочетящ

* Представете си, че имате тайна, която може да спаси близките ви, но и може да ви унищожи. Как щяхте да действате?

Тайните винаги са ме плашили. Един път те винаги могат да останат неразкрити, друг път биват "изхвърлени" на повърхността и нанасят невиждани поражения. Ако имах тайна, която можеше да спаси близките ми, но да унищожи мен...е, тогава бих избрала близките. Винаги бих постъпила по най-разумният начин. А най-разумният начин е като поне веднъж спрем да бъдем егоисти и помислим малко за другите. Не знам за останалите хора, но бих предпочела аз да страдам, отколкото хората около мен. Но за това човек трябва да е готов на болката. А тайната може да те докара до болка, особено ако те изяжда отвътре и бавно те унищожава, дори без да си я изрекъл.
Бих поела всичко на свой гръб, само за да може близките ми да са добре. Другото не е важно!

https://twitter.com/Aviivs/status/434460214671052801

krissi4

krissi4
Редовно четящ
Редовно четящ

Бих желала да участвам за книгата "Бунтовници" от Вероника Рот

Въпрос: Как мислите, че ще се развие идеологическата война? Дали Трис ще успее да предотврати катастрофата?

Отговор:
В историята на човечеството добре проличава, че хората от край време се изправя едни срещу други,  именно поради подобен вид сблъсък на интереси, които прерастват в идеологически войни. Мисля, че Ерудитите ще бъдат жестоки, ще  продължат да избиват Аскетите и дори ще стигнат до крайност. А Трис е може би единствената надежда и аз вярвам, че тя ще е тази, която ще спаси света. От първата книга научих много за характера й и съм впечатлена от нейната сила, смелост, упорство, но най-вече от готовността й да се жертва за хората, които обича. Към края на книгата тя, обаче е доста объркана – от избухналата война, от промяната в обществото, което толкова добре познаваше, от загубата на родителите си и главно заради факта, че е Дивергент. Всичко това ще бъдат пречки и Трис ще трябва да ги преодолее, за да постигне целта си. Въпреки, че главната героиня е толкова силна личност не смятам, че ще е способна да се справи сама. Може би (и това е само спекулация) тя ще организира цяла армия и ще поведе съпротивата. Но и по същия начин е възможно преди да получи подобна възможност, тя да бъде заловена и да трябва да се бори за живота си. Най – вероятно ще си получи обрат, за когото дори и не подозирах, а именно това е нещото, което ми хареса в първата книга  Не знам как ще се развие действието, но съм сигурна в едно –  това ще бъде само началото на нещо много ужасно.
Споделих линк

KaPaMeJI


Прохождащ
Прохождащ

Някога трябвало ли е да се изправите през невъзможен избор? Ако не сте, може да разсъждавате хипотетично.

Какво означава невъзможен избор? Избор, при който не знаеш, коя възможност e по-добрата? Избор, при който трябва да жертваш нещо, в името на някаква по-висша цел? Избор, при който трябва да разбереш, кое е по-малкото зло? Навярно има още много примери за невъзможен избор. Общото между тях e че пред каквато и ситуация да си изправен, изборът си е само твой. Трябва да сложиш на кантар плюсовете и минусите, в стремежа да избереш най-правилното. Каквото и да решиш, трябва да понесеш отговорността за решението си. Да си готов на жертва от твоя страна, ако това се наложи. Въпреки всичко трябва да знаем, че грешният избор често е по-добър от липсата на избор.

https://www.facebook.com/nevena.georgieva/posts/10202963695310965?stream_ref=10

ultraviolet

ultraviolet
Новочетящ
Новочетящ

Как мислите, че сте се развие идеологическата война? Дали Трис ще успее да предотврати катастрофата?

Войната е най-жестокото и разтърсващо явление в историята. Тя значи кръвопролитие, тя значи смърт, разрушение. Няма победители, всички са губят нещо, всички дават жертви- материални или духовни.
Първата книга ми показа много за характера на Трис. Тя е изключително силна, жертвоготовна и самоотвержена героиня. Тя е готова да защити, да се жертва не само за семейството си, но и приятелите, дори би била милостива към врага. Тя е колкото силна и борбена, толкова и уязвима, а това е слабост, която не би могла да бъде в нейна полза в една идеологична война.
Един човек е способен да вдъхне надежда на обърканите души на хората, чийто познат свят е сринат до основи, но не може да спаси цяла нация, дори да става дума само за няколко касти, не може да промени начина им на мислене, който е дълбоко вкоренен. Дори да еспее да всее частица светлина в тунела, това може да се случи само с цената на нейния собствен живот. Тя вече е загубила майка си и баща си, остава само да се бори за живота на брат си, за този на Фор и на кастите. Вече е в някаква степен победена, лишена е от избор и просто трябва да продължи вече започнатото и да спаси остатъка от хората, на които даржи и тези, които са просто невинни жертви и резултатът няма да е в полза на аскетите.
Линк

silvara


Сричащ
Сричащ

Представете си, че имате тайна, която може да спаси близките ви, но и може да ви унищожи. Как щяхте да действате?
Никога не съм била добра в пазенето на тайни, защото винаги, когато съм криела нещо, макар и дребно, съм се чувствала достатъчно виновна, за да си кажа всичко. За мен подобни неща са нещо неприятно, което неминуемо води до усложнения в отношенията с любимите хора. По-лесно е просто да си кажеш както те измъчва, защото колкото и безнадеждна да изглежда ситуацията, е по-добре да имаш някого до теб, отколко да страдаш и да се терзаеш сам. А и изход винаги може да се намери, защото хората, които те обичат истински няма да те оставят на произвола на съдбата. Така че при всички ситуации бих казала на близките си. Не мога да си представя да премълча подобно нещо и да живея остатъка от живота си, знаейки че съм навредила на хората, които са най-скъпи за мен. Това ще е същински кошмар, защото какво е животът, ако си останал съвсем сам ? Все пак се надявам никога да не изпадам в подобна ситуация.
https://www.facebook.com/ina.saeva.7/posts/625229397524737?stream_ref=10

perla333


Новочетящ
Новочетящ

* Някога трябвало ли е да се изправите през невъзможен избор? Ако не сте, може да разсъждавате хипотетично.

- За момента не. Избори - много, но чак пред невъзможен все още не съм се изправяла. Предполагам че рано или късно ще се случи - всеки се изправя пред невъзможния избор в даден момент от житейския си път. До преди месец се чудих дали не съм сгрешила с избора си за университет. И все още не съм сигурна дали тогава съм взела правилното решение, но съм ината и мисля да се възползвам от ситуацията и да направя така, че да не съжалявам. Само се надявам невъзможният ми избор да не се окаже да избирам между себе си и това да бъда нещастна с някой друг. Тогава не знам как бих постъпила. Но все още тези избори не са ми се стоварили на главата, така че не мисля да го мисля от сега. И все пак се опитвам да обмислям нещата, преди да взема окончателно решение. Но не винаги се получава добре. Но нали затова сме хора - да се учим от грешките си.

Споделено в twitter - https://twitter.com/YordankaSavova/status/437623339821981696

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Заключвам темата. Резултатите ще бъдат обявени след няколко часа.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес