Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
Raven (3268)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
djenitoo (2868)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
Alex (2308)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
Topcho (2189)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
Zhu (1253)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
krasy (1195)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
PlamS (1162)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
gabolinno (977)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 
Ellendary (951)
Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2)

+4
n.de4eva
marielse
Nuriko
Raven
8 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Спечелете "Нощна сянка" ("Аз, вещицата" - кн. 2) 1599pic1

Заедно пристъпихме в неизвестното...

„Аз, вещицата“ ни запознава с Даяна Бишъп, учен от Оксфорд и вещица въпреки желанието си, и с вампира генетик Матю Клермон – две свръхестествени същества, които се озовават в центъра на битка за изгубен вълшебен ръкопис, известен като Ашмол 782. Привлечени един към друг въпреки вековните табута и решени да разгърнат магическите сили на Даяна, двамата поемат на пътешествие във времето.
„Нощна сянка“ запраща Даяна и Матю в Лондон от времето на Елизабет I – свят на шпионаж и интриги, където се срещат с група стари приятели на Матю, известна като Нощната школа. Целта им е да открият вещица, която да обучи Даяна, и да открият следи от Ашмол 782. Но когато миналото започва да стяга примката си около тях, двамата поемат на съвсем различно пътешествие, което ги отвежда в сърцето на вампирската история и на тайни, пазени цели петнайсет столетия.
В „Нощна сянка“ Харкнес отново тъче пищен и великолепен гоблен от алхимия, магия и история. Любовта се задълбочава, докато авторката ни води през примката на времето в разказа си за кръв, страст и завързани на възел нишки от миналото, за да ни представи един от най-жадно очакваните романи на годината.

___________________________________________
Спечелете една безплатна бройка от книгата - "Нощна сянка" („Аз, вещицата” – кн. 2), благодарение на Издателство "Бард".
За да участвате е нужно да отговорите на няколко въпроса и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Въпроси:

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много?
2. Кой герой ви допадна? Защо?
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия?
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?

* Ако не сте чели първата книга може да направите някакви прогнози на зададените въпроси.
*Нека отговорите ви да съдържат повече от 3-4 изречения.)


Вашите отговори публикувайте като коментар в тази тема.

Краен срок за участие – 24.03.2013 г. до 00:00 ч.!

Резултатите ще бъдат обявени на другия ден!

Победителят ще е един и ще бъде избран от администраторите на форума.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Nuriko

Nuriko
Творец на форума
Творец на форума

1. Не съм чела първата книга. За жалост до този момент не съм имала възможността да си я купя. Въпреки това мисля когато имам повече време да не уча, а да се забавлявам, да отида в библиотеката и да я потърся. С малко късмет не след дълго и да си я купя.

2. Трудно е да се отговори на този въпрос. Все пак не съм чела книгата. Въпреки това от анотациите, които съм чела оставам с приятни впичатления за характера на главната героиня и мисля, че много ще я харесам.

3. Много промени. Особено ако бъде разкрито пред голямото общество от хора. Това ще бъда огромна изненада. малко в стил извънземни да се явяват по телевизията и да ни кажат, че сме провален експеримент. Или хайде нещо по-близко - да се разкрие някоя шокираща новина за известна личност като Хитлер да си е имал любовница еврейка, която го изоставя и затова да ги мрази. Малко черен хумор, но няма какво друго да кажа.

4. Няма как да кажа със сигурност. Но обикновено, когато двама душа се озоват в една напълно различна среда те стават по-близки един до друг, дори и да не става дума за любов или нещо друго подобно. Те просто имат нужда да са близо до света, който познават. Малко комплекс ние срещу тях.

5. Древен свитък. Никой не знае какво може да се случи освен авторката. Аз определено не мога да дам по-добър отговор от това.

6. Първата корица ми харесам ного повече. В Нея имаше нещо мистериозно, загадъчно. Във втората всичко това ми липсва. Съжалявам, че ще го кажа, но въобще не ми харесва. Напомня на някой от онези тъпи книжки за врачки и гадаене, които откриваш на бутката за 5лв.

marielse

marielse
Сричащ
Сричащ

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много?
Не съм чела първа книга, но вече поръчах на една приятелка да ми я заеме, защото според резюмето мисля, че книгата обещава много интересни случки и сега след като прочетох и резюмето на втора книга съм убедена, че трябва да я прочета.

2. Кой герой ви допадна? Защо?
Немога да реша дали ще е Даяна Бишъп или Матю Клермон, защото е трудно да правя изводи след като не съм чела книгигата. Иначе вероятно авторката ги е представила като доста различни персони и всеки един със свои собствени зашеметяващи качества.

3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия?
Сигурна съм, че ще има доста моменти на нарежение и може би някои неясни факти, които нащите главни герои ще задълбаят, като следователно ше получат нови въпроси и отговори.

4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?
Да, това е сигурно. Ще ги промени или към по-добро или към по-лошо, но пък и ще се опознаят по-добре.

5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?
да, в крайна сметка вероятно ще го намерят, но вълнуващ е начина по който ще стане. Също и приключенията, които ще приживеят до откриването му. Пък и е много интересно да се разбере какво точно съдържа Ашмол 782.

6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?
На първата книга корицата ми се струва някак не подредена и безинтересна, скучна. Корицата на втората книга ми харесва повече, защото някак описва как "скачат" във времето и допълнително описва някаква неизвестност.

n.de4eva

n.de4eva
Новороден
Новороден

Въпроси:

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много?
Да, прочетох я още миналата година. Първото което ме грабна в нея бе, че е за вещици и вампири,; това че е като тухличка, а се чете много леко и бързо.
2. Кой герой ви допадна? Защо?
тук вече съм много пристрастна - Даяна. Защо - та тя е вещица с много голяма неосъзната сила и неовладяна, та това е равно на забъкани и сложни ситуацииии.
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия?
че ще излязат още толкова тайни!!!
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?
оооо, да! надявам се че тя се порасне.
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?
не толкова какво ще се случи с книгата, а какво има в нея!!!!!!!!!!!!
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?
Оценка от 1 до 6 - за 1вата 6, защото ми помогна да си изградя по добро мнение за Даяна, от описанието и в книгата - хахаха; за 2ра - 4, защото .... защо пък това да е тунелът, а не книгата .....

vils

vils
Новороден
Новороден

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много?
Ооо, да! Помня колко седмици обикалях книжарниците в Бургас, докато успея да се докопам до нея – незнайно защо, но просто имах огромното желание да я притежавам. И така се случи в един слънчев летен ден през 2011 година, когато тотално сломена влезнах в Хеликона и тя ми се усмихна топло от рафта. Безкрайно щастлива се прибрах в къщи с новата си придобивка и веднага се заех с разлистването ѝ, което продължи само два кратки дни.
Кое ми хареса най-много ли? Честно казано всичко! Тогава всичко беше много ново за мен. Първото, което привлече погледа ми беше пъстрата корица, която направо ме притегляше все по-близо и по-близо. Да не забравяме и обема – все пак съм си грандоман под прикритие Very Happy. Стилът на писане на Дебора Харкнес е толкова лек и ефирен, който по никакъв начин не затормозява читателя, а напротив – сякаш го притегля към редовете, изпълнени с магия, любов, болка, въздържание, несподелени чувства и неизречени мисли.
2. Кой герой ви допадна? Защо?
Тук вече е доста относително, защото всеки един от героите притежава своя чар. Едва забележимо ще спомена лелите на Диана – какво да направя, трогнаха си ме девойките и ще се насоча към двамата главни герои. Да, звучи клиширано, но все пак си е нормално човек да се привърже към основните персонажи при положение, че с тях прекарва най-много време и проследява историята през техните очи.
Та Диана... честно казано в самото начало на книгата разбирах нежеланието ѝ да се забърква в магическите работи, но в последствие малко започна да ме изнервя с нелогичните си решения и вечните си притеснения за почти всичко. Но в крайна сметка като че ли към края започна да еволюира постепенно. Диана е положителен герои от която и страна да се погледне образът ѝ, просто е малко несигурна и притежава една известна доза страх от непознатото – то кой ли не се страхува.
И разбира се невероятният вампир Матю. Най-много ме трогна това, че се занимава с наука, а аз се възхищавам на такива личности до мозъка на костите си! Освен това бях възхитена от знанията, които е натрупал за света със своето вековно съществуване. Другото нещо, което харесвам у него е невероятната му сдържаност и тактичност. Но около него сякаш се носи една плътна и мистериозна аура, която все още се опитвам напълно да разбуля и да узная тайните, стаени в душата и сърцето му.
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия?
Оооо, това е много хубав въпрос, на който за съжаление нямам окончателен отговор и мога само да предполагам. Но със сигурност очаквам един покъртителен обрат, които ще постави на везни чувствата на героите и ще ги изправи пред нелеко изпитание на вярата и силата на любовта. Но според мен това няма да засегне само двамата главни герои – като че ли това е нещо, желано от всички свръхестествени същества. И именно поради тази причина те ще трябва да се преборят не само със себе си и личните си терзания, но и със всеки друг, проявил явен интерес към тази мистерия. Най-интересна като че ли ще ми бъде самата схватка между Матю и Диана (предполагам, че ще има такава, защото в резюмето се споменава за някакви вампирски тайни).
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?
Със сигурност ще се променят, но не съм сигурна към по-добро или не. Естествено се надявам всичкото търсене и лутане във времето да закрепи връзката им – лично според мен тя е доста крехка въпреки силата на любовта им един към друг. Всеки си има своите тайни и скрити мотиви, което в една или друга степен като че ли отслабва доверието помежду им. То по-скоро Матю си има тайни де. Но предвид резюмето, си мисля, че авторката ще ги подложи на редица изпитания, някои със сигурност доста тежки, но накрая ще ги събере отново в един още по-силен съюз. Освен това се споменава за някакво странично пътешествие, което още повече човърка любопитството ми и ме кара да се замисля дали е свързано със задачата им или е нещо като ваканция само за тях двамата.
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?
Разбира се! Все пак цялата история се върти около намирането и разнищването на този тайнствен ръкопис. Дори до известна степен мога да твърдя, че това е една от главните нишки в сюжета и моментната главна цел на героите. Предвид препятствията, през които преминават със всяка следваща страница смело мога да заявя, че изгарям от желание да видя развръзката и кулминацията на тази интригуваща сюжетна линия. След цялото това лутане и търсене дори у мен се породи желанието да прегледам въпросното „четиво”.
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?
И двете са хубави по свой си начин, но аз лично обожавам корицата на първата книга. Не зная защо, но наистина много ми беше влязла под кожата с това мое велико триседмично обикаляне. Главният акцент върху момичето направо ме привличаше с този златист и наситен поглед, а дребните детайли като пеперудата и розата в долния ляв ъгъл ми навяваха на красота, изящество и чистота, докато обвитата в мъгла луната допринасяше за мистериозността и магията. Освен това именно този нюанс на синьото е един от любимите ми цветове. Така че смело бих дала десятка по десетобалната система без дори да се замисля!
Докато сегашната корица си е оригиналната, а аз по принцип не мога да ги възприема техните корици – един вид не мога да проникна в замисъла, скрит в картината. Тези концентрични кръгове като че ли символизират прехода от един свят към друг, но не мога да преценя дали това е завръщане или заминаване. Колкото повече ги гледам, толкова повече тези две понятия се разграничават в ума ми – веднъж ми приличат на стесняващ се тунел (заминаване), веднъж на разширяващ се (завръщане). А може пък да символизира и двете, по равно и за Матю, и за Диана - това заминаване далеч във времето е един вид завръщане към корените, с явната разлика обаче, че единия действително е живял там по това време. Избора на корица не е лош, но според мен картината е някак непълна, така че бих я оценила със седмица.

silvara


Сричащ
Сричащ

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много? Да, прочетох първата книга с голямо удоволствие. Честно на места ми беше скучно, особено в началото, когато Даяна още не се беше запознала с Матю и имаше прекалено много описания на дребни, ежедневни неща, но по-нататък вече ми стана интересно и с нетърпение разгръщах страниците.Едно от нещата, които най-много ми харесаха беше преплитането на магията и науката, фактът, че в тази книга вещиците не само разчитаха на своята магия, но се интересуваха и от науката и технологията на обикновените хора и допринасяха за развитието и на двата свята. В повечето книги за вещици, които съм чела, винаги има някаква фундаментална борба между науката и магията, между логиката и вярата в невъзможното. Беше невероятно да прочета нещо, което съчетава двете вместо да ги разделя. Другото нещо, което ми хареса в книгата беше описанието на вампирите –това, че те бяха представени хем като безжалостни хищници хем като същества способни да обичат с цялото си сърце и душа. Сцените, когато Матю и Изобол ловуваха в горите са едни от най-запаметяващите се сцени, които са останала в главата ми.
2. Кой герой ви допадна? Защо? Всички герои бяха доста симпатични и по-един и друг начин ми харесаха. Даяна най-вече ми хареса с любовта си към науката и книгите, с логическото си мислене и спокойствието си, с дълбочината на чувствата й към Матю. Единственото нещо, което леко ме подразни, беше това, че тя постоянно отричаше дарбата в себе си и се опитваше да я натъпка в най-тъмните кътчета на съзнанието си, но пък и не мога да не призная, че разбирам мотивите й за това. Всеки иска нормален живот. Другата фигура, който доста ме впечатли беше втората майка на Матю –Изабо. Това, което най-много ми допадна в нея, беше това, че постави сина си на първо място. Въпреки омразата и ненависта си към вещиците тя прие Даяна, макар неохотно, в дома си и не се остави миналото да засенчи преценката й и беше готова да защити Даяна на всяка цена. В началото очаквах, че тя ще се окаже нещо подобно на злата мащеха и много се зарадвах, когато авторката опроверга предположенията ми. Що се отнася до Матя, той също ми е симпатичен, макар че повече като учен, отколкото като вампир. Смятам, че той има още много потенциал за развитие.
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия? Хаос, най-общо казано. Щом тези тайни са пазени толкова години, значи е имало основателна принича за това – те или са прекалено опасни или толкова ужасни, че после ще им се иска да не са ги разкривали. Във всеки случай разкриването им ще разтърси обществата и на хората, вампирите и вещиците и може да промени изцяло самото разбиране за света и дори да го унижощи или прероди. Чакам с нетърпение да разбере какви точно са тези тайни и какви ще са последстията от тях.
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю? Най-вероятно, да, защото те ще са изправени пред много предизвикателства. Даяна има дълъг път пред себе си, много неща, които още не знае за способностите си и за родителите си и това може да окаже своя натиск върху отношенията им. А тъй като времето, в което отиват е познато вече на Матю, могат да се разкрият някои негови тайни от миналото, които да накарат Даяна да го обича още повече или пък да разбие връзката им. Или пък пътуването във времето може да покаже на Даяна колко голяма е разликата, особено в годините и познанието, между нея и Матю и да я накара да преосмисли отношението си към него. Или пък същото може да стане с Матю, кой знае? Все пак се надявам, че това пътуване, по време на което двамата ще трябва да разчитат един на друг ще заздрави още повече връзката им.
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782? Разбира се, още от както почнах първата глава умирах да разбера какво точно представлява този ръкопис и каква е точно тази тайна, която крие в своите дълбини. Очаквах, че мистерията ще се разкрие в края, но уви, май ще трябва да почакам още малко, защото явно около него ще се върти целия сюжет. Каквато и да е тази тайна, надявам се, че ще си заслужава чакането и нетърпението и че ще е нещо съвсем различно от вече предположените от героите теории.
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо? Оценката ми за първата корица от 1 до 6 е 5, за втората –същото, макар че предпочитанията ми клонят повече към втората. Петица за първата защото корицата като цяло беше доста добра, малко по-натруфена отколкото е вкусът ми, но все пак привличаща окото и излъчваща загадъчност. Ако не беше този фал с приликата й с корицата на ,,Нощна сянка” на Ибис, щях да кажа, че е перфектна, но за съжаление този гаф няма как да не попречи на възприемането ми на корицата. Корицата на втората книга е по-изчистена и не толкова претрупана с ненужни елементи –тъмният фон те кара да се чувстваш все едно пропадаш през времето, а въртящото се зъбно колело в средата и старинния град от долу още повече подсилват елемента на пътуването във времето. Или с други тези елементи имат повече връзка с темата на книгата, отколкото пеперудата и розата от първата книга, а и някак си ме привлича повече от първата корица.

TrueBloodCheers

TrueBloodCheers
Новочетящ
Новочетящ

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много?
Обичам да чета книги, с много страници. Така съм сигурна, че сюжетът ще е развит докрай и че второстепенните герои няма да са съвсем на заден план. Но пък за сметка на това още в началото бях скептично настроена към "Аз, Вещицата" - първо защото автроката ми беше съвсем безизвестна и второ, защото резюмето малко ми напомняше на други истории, които съм чела. Но се оказа, че съвсем не е така. На моменти ме отегчаваха подробните описания (но тези моменти бяха най-много два-три пъти). Най-много ми хареса това, че читателят трябва да положи някакви усилия, за да схване умисъла на историята, а не всичко да му е смляно. Книгата си има всичко: романтична история, екшън и паранормално. Това прави романа диномичен. Можеше любовната история да е в повечко, но пък свикнах и с този стил на авторката. Краят също ми допадна, тъй като беше неочакван, поне за мен.

2[/b]. Кой герой ви допадна? Защо?
В началото главната героиня ме дразнеше, с този неин перекционизъм. Но с всяка изминала страница тя се превърна в по-здравомислеща жена. И най-важното е, че тук героите не са тийнейджъри, които се сблъскват за първи път с любовта и са описани високи, стройни...тук всеки герой си има недостатъци и това ми допадна. Дебора прави романа й да изглежда по-земен, нищо че са намесени вампири. А комбинацията вампир+вещица ми се стори интересна.
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия?
Със сигурност ще въздейства на живота на двамата герои. Аз лично не бих тръгнала да търся такава тайна, защото щом е пазена толкова добре, значи си има причини. Но пък Даяна си има своя вампир, така че тя може да рискува. Щом ще търсят тази тайна, може би книгата ще наподобява романите на Дан Браун, които божавам, така че чакам с нетърпение да прочета "Нощна сянка".
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?
Най-вероятно. Даяна може да разбере някои подробности от живота на Матю, особено когато се срещне с приятелите му. Ала щом има трета книга, може би тази ще завърши с разделената двойка от вещица и вампир. Нищо чудно те накрая да се окажат врагове с различни цели и да продължат да търсят тайната. Всъщност се надявам да е така, защото когато най-накрая се съберат(а според мен е неизбежно да има щастлив край), читателите ще са видяли връзката им в най-доброто време и в най-лошото.
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?
Еми щом толкова много преживха героите и им предстои да преживяват, заради този прослувут Ашмол 782, значи ще се окаже нещо изненадващо и различно от предположенията на героите. И си мисля, че ще е причина за сблъсъци между героите. А ако накрая авторката реши да напише изречението "Ашмол 782 не съществува" няма да се изненадам, но пък така всичките тези премеждия ще с били напразно. Но пък аз лично ще го погледна от хубавата страна и ще кажа, че без тази древна загадка, главните герои нямаше да са заедно.
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?
Втората корица ми допада повече, може би заради града най-долу. Над него е надвиснало тъмно кълбо (поне аз така го оприличавам) и се очакват опастности. Или пък са искали да наподобят нещо като тунел, през който се пътува във времето. Но определено от тази корица по се разбира за какво ще става дума - за магия. Честно казано, когато видях първата корица, ако не беше заглавието, което да ми подскаже, че става дума за вещици, нямаще да се сетя. По-скоро с тези жълти очи и тази луна, щях да си помисля, че е история за върколаци. Във втората корица са изобразени повече от нещата, които да очакваме в романа. Още нещо, което не ми хареса в първата корица е кратката анотация в долния десен ъгъл. Харесвам корици, които не се нждаят от думи, че да разбере читателя за какво иде реч. Пък и нали за това е гърбът, на който са ти описали историята.

Zhu

Zhu
Четец-маниак
Четец-маниак

1. Чели ли сте първата книга? Кое ви хареса най-много? - Когато прочетох резюмето беше "Must have", поръчах я и още си споням симмпатичния пощаджия, който почука на вратата на стаята ми в общежитието и ми я достави nod След това я запрелиствах жадно, а после я препоръчах и на майка ми. Впечатли ме с преплитането на много фентъзи елементи вешици, вампири, пътуване във времето, демони,виждащи в бъдещето, магическа книга и т.н. Както и идеята, че вещица и вампир могат да са заедно, в повечето романи, те са несъвместими.
2. Кой герой ви допадна? Защо?- Допаднаха ми Матю, Даяна, Хамиш, Ем и Сара.Те всички оформят разнообразието в книгата. Матю- е покровителствен секси, добре образован, цивилизован вампир (точно такъв какъвто го очакваме, в позитивния смисъл). Даяна е толкова забавна, откривайки паранормалната част от себе си. Ем и Сара- те са нейното семейство и двете заедно са толкова очарователни.
3. Какво мислите, че ще се случи след като се разкрият тайни пазени петнайсет столетия? - Както с всяка дългопазена тайна, която излезе наяве... страх,промени, а може би дори убийства. Все пак някой тайни, трябва да бъдат разгадани, а други... Е,те по- добре да си останат тайни. Мога да си представя много неща, но съм по- скоро любопитна.
4. Смятате ли, че пътуването във времето ще промени отношенията между Даяна и Матю?- Няма как пътуването във времето да не промени отношенията им, най- малкото защото ще бъдат изправени пред постоянно пътуване, т.е Ще бъдат поставени в ситуации, различни от всичко, което можем да си представим. Ще бъдат изтръгнати от "нормалните" им отношения, а и ще трябва да разчитата само и единствено един на друг.
5. Интересно ли ви е какво ще се случи с Ашмол 782?- Мисля че, цялата мистерия ще бъде разкрита, въпроса е как, кога и от кой?
6. Направете оценка на кориците на първата и втората книга. Коя ви харесва повече? Защо?- Определено втората, защото се свързва със съдържанието на книгата. Пасва със символиката, която подсказва пътуване, непознат град и т.н. Докато първата корица се препокриваше с корицата на друга книга,бяха почти еднакви, което за мен е разочароващо, защото някак си самата книга губи идентичността си.

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Заключвам темата. По-късно ще обявя резултатите.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес