Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Riddle   . EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Riddle   . EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Riddle   . EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Riddle   . EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Riddle   . EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Riddle   . EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Riddle   . EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Riddle   . EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Riddle   . EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Riddle   . EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
Raven (3268)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
djenitoo (2868)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
Alex (2308)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
Topcho (2189)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
Zhu (1253)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
krasy (1195)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
PlamS (1162)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
gabolinno (977)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 
Ellendary (951)
Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10Riddle   . Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Riddle .

2 posters

Иди на страница : 1, 2  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

1Riddle   . Empty Riddle . Чет Сеп 30, 2010 8:13 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Моят дневник. = )



Последната промяна е направена от Riddle на Пон Окт 25, 2010 10:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

2Riddle   . Empty Re: Riddle . Чет Сеп 30, 2010 9:31 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Госпожата по английски ни разказваше за екскурзията й в Ирландия. Да де, то е някакъв учебен курс, но пак си е като екскурзия.
И просто нямам думи колко хубаво и привлекателно изглежда тази държава.
Всичко било зелено, наститено зелено, все едно че току - що е валял дъжд, в града нямало блокове като нашите комунистически сиви грозни тухли, ами само къщи, и освен това имало национален парк, в който свободно се разхождали различни животни (е, и зад огради и такива неща от време на време, например имаше някаква дива котка, сега не се сещам точно каква, тя няма как да е на свобода xD)
Просто.. толкова ще е страхотно. Винаги съм харесвала Ирландия, Шотландия и Англия. Много са привлекателни. Като ги чуя, и сърцето ми трепва направо.
А да не говорим какви са университетите в Шотландия -
http://www.physics.gla.ac.uk/ppt/images/mainbuilding.jpg
Би било хубаво да те заобикаля подобна обстановка XD Да учиш в катедрала, да гледаш през прозореца на Хари Потър и да обядваш под дървото на Мортиша Адамс.
С това не искам да засенча любовта към собствената ни държава и забележителностите й, защото тя наистина е великолепна, и има хиляди, хиляди неща, които заслужават възхита и т.н.

Riddle   . Tumblr_kzn5f1W0Gi1qzajbko1_500

***
Ще ми се денонощието да бе по - дълго с пет часа. Така след всичките ангажименти щяхме да имаме повече свободно време.

3Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 02, 2010 1:33 am

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

От всичко на този свят едно от нещата, които най - много мразя, е лова.
Когато не е за да се изхранваш, защото за тогава просто си се подразбира. ; )
Всъщност е едно съвсем ненужно убийство - няма никаква ползва от него - това е просто задоволяване на мъжкото им его и на първичните им животински инстинкти. Голям кеф, да убием нещо. Сега ставаме много важни и велики, просто сме същински герои. Веднъж с баща ми гледахме един научнопопулярен канал и някакъв човек застреля един хубав тигър просто ей така. Щото бил ловец и това е спорт. И баща ми се изрази много правилно (ще изпусна вулгарната част): "И какъв е смисълът от това убийство? Просто отиде и го гръмна. Един хубав, млад, величествен тигър, да ти се пълни душата като го гледаш. Здрав, силен, в разцвета на силите си."
И е точно така. Аз не знам как може един човек да се наслаждава от убийство. Горкото животно. ...... Или пък онова с тюлените, просто нямам думи. Там вече е извратено. Дето ги удряха с крикове или нещо такова. Там вярно трябва да имаш някакво психично разтройство. Не знам какъв трябва да е един човек, за да се радва как едно животно се гърчи, пищи от болка и става на пихтия. Определено няма да е с всичкия си.
Та, днес мислих и за друго. Ако можех да избера да се върна във времето да видя само една епоха и народ от миналото, кои щях да избера (става въпрос само да ги видя; не да участвам в живота там, за да не стане времеви парадокс); и стигнах до извода, че не мога да реша. Просто съм човек, на когото му е интересна всяка една част от историята на планетата ни. Може би щяха да са по - древните времена, защото колкото по - отдалечено е събитието, толкова по - неизвестно е за мен. Да, ала бих желала да видя и среновековните принцове, принцеси и замъци, защото са досущ като фантастични герои от приказките!! <3
Като ходихме на Перперикон, ни разказаха за ритуал, който се върши в една от стаите. Не го помня с подробности, но като цяло всичко е било толкова мистично - самата церемония, обстановката, хората. Сякаш си в книга за магьосници, феи и разни такива. Изглежда много интересно..
А там аз едва се сдържах да не ревна. Просто ми стана толкова зле, като разбрах, че плочките, запазили се от римско време, само за 5 години са разрушени от туристи! Ами тогава по - добре да си остане закопано. Хората трябва да се научат да пазят!
А леля ми си беше купила една много интересна книга за изчезналите цивилизации. Просто беше толкова възхитително. Гледах снимки на разни статуетки и подобни - толкова древни, мистериозни, да те обземе страхопочитание като ги гледаш.
Riddle   . Autumnprincessbyzindy

"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read." ~Groucho Marx

4Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 02, 2010 4:44 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ


5Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 02, 2010 5:47 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Ще цитирам нещо, което преди време написах:

Ще ми се да имах ключ за покрива на блока,
ама не просто да е отключено, за да не би да ме очаква там неприятна изненада
(заключиха го, заради мизериите, които правиха там)
щеше да е толкова яко
някво спокойно
сядам си, може с още някой
ядем пуканки примерно
пием кола
или просто си говорим под звездното небе
много е яко да си говориш с човек на подходящата атмосфера
а за мен най - подходящата е нощно време на покрив, или на такова място, където нищо не скрива небето
за жалост в града няма кой знае къде
само ако имах ключ за покрива
вероятно щеше да е малко страшничко ама
при положение че цял ден е било заключено
и го заключим доакто сме горе
няма проблеми

Не, наистина адски много ми се ходи на някой покрив вечерта. Имам нужда от това. Страшно много ми пълни душата.
Когато една приятелка прочете това, ми каза, че ако някой ден ида в Плевен у тях, ще се качим. Супер! Нямам търпение вече! Ще е уникално. Представям си колко ще е яко само (и с велик музикален съпровод, хаха!) Освен това допълнително ще сме напрегнати, защото за да стигнем до покрива, трябва да минем през страшния й таван. А се изисква доста смелост след плашещите работи, които ми е разказвала за там. О.О А със "смел" човек като мен, ще бъде доста забавно, защото ще е и НОЩ. Вероятно доста ще се позабавлява, докато стигна до горе, защото аз като съм уплашена, съм си комична. :Д
А тя както знае много истории за духове и какво ли още не, ще бъде феноменално. А и гробището е до техния блок. Което ми напомня, че тя се е зарекла да ме води и там през нощта.
Нямам търпение.


Riddle   . Young_Christian_Martyr_1855

6Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 02, 2010 6:08 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ




This video is so old and it's still really scary. Movies from today are only half as scary, or atmospheric. I wonder why.


i just agree with you =$

i mean with all the technology we have, our films should be the best, but instead, these old movies are the ones who scare us the most.

that's because the old technologies are spookier, scarier, obscure and very mysterious...... they are the best way to express fear.

А в комбинация с The Frozen Autumn е невероятно страшно и.. цялата настръхвам винаги, като го гледам това видео.
Какви неща може да ражда човешкото въображение.

7Riddle   . Empty Re: Riddle . Нед Окт 03, 2010 10:39 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Вчера майка ми дооста яко ни стресна с брат ми
Излязоха те с баща ми, да пътуват в кой град беше, за да се видят в приятели
И ще остават цял ден и през нощта, нали
И около 2 часа някъде след като са тръгнали
Аз чувам как вратата се отключва, как се ВЛИЗА, отива се, дърпа се пердето, отваря се вратата на терасата и после пак се излиза и се заключва
и аз си викам: "Ейй, брат ми пък тоз да не ми каже чао"
И нали излизам от стаята и гледам: ТОЙ Е В БАНЯТА И СЕ КЪПЕ
И някво отивам и му казвам: "Кога се прибра, бе?"
Той ме гледа, и казва, че си е бил тука през цялото време
Аз го питах дали е чул вратата да се отваря, и той като се стресна, щото И ТОЙ я беше чул, и помислил, че аз излизам
Някво отиваме, той с бухалка в ръцете, ЗАКЛЮЧЕНО Е
Ключовете са на мястото си
Три ключа, и четвърти в майка ми
Няма нищо откарднато
Всичко си е като преди
Няма как някой да е влязъл, защото беше заключено преди това
И някакво аз като се шашнах
Брат ми почва да ме разубеждава: "Сторило ти се е само, няма как някой да е влязъл, всичко си е на мястото, било е заключено и т.н."
И е абсолютно прав
ПО ВСИЧКИ ЗАКОНИ НА ЛОГИКАТА е прав
ама аз много добре знаех какво съм чула!!!Не
След което той, разбира се, излезе навън и аз останах сама у нас
И заключих два пъти с ключа, трети път с резето
И ЗАЛОСИХ ВРАТАТА с масичката и колелото
А после на другия ден се оказа, че майка ми се върнала, понеже забравила сача и влязла без да ни поздрави
Лелее :ДД:
Не че ме беше толкова страх, просто защото знаех, че няма как някой да е влязъл, и сама си избих всичко от главата
Смисъл, нито треперех от страх, нито нищо, съвсем спокойна си бях, само дето залостих вратата за всеки случай
е, в крайна сметка все пак се оказа, че някой е влизал, но обяснението е логично, не е пришълец или полтъргайст

8Riddle   . Empty Re: Riddle . Вто Окт 05, 2010 11:30 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Riddle   . Victoria-Frances-Parasol-Girl-331810

Просто беше прекрасно. Стаята беше тъмна, бях запалила ароматни пръчки и във въздуха се виеше пушек и с Деси слушахме един много неоткриваем проект, който звучи сякаш излиташ в Космоса, който е адски мистичен и мистериозен, с женски вокали, шепоти от време на време, призрачно звучене и усещане, сякаш влизаш в храм до гробищата през нощта. Толкова беше уникално просто!! А САМО ако бях у тях (в Храма) щеше да е десет пъти по - хубаво, тъй като стаята й има готическо усещане, мебелите й са старинни, има невероятна колекция от ароматни пръчки, и изобщо всичко изглежда сякаш се намираш в ритуална зала на вещица, където ще видиш червени, лилави пушеци, страховита музика... Атмосферата е уникална. А имайки предвид и страшните истории, които са ставали в блока й, а и факта, че гробищата са до нас, щеше да го направи ОЩЕ по - мистично. А да не забравяме и уникалната компания, най - важното.
И трябва да благодарим на майка й, задето го е намерила тоя велик проект. Тя е ала Мортиша Адамс, слуша страхотна музика и е много готина като цяло. Ще ми се тези хора да направят филм към албума си.. с богини, планети, Космос, жрици и всякакви такива неща с фентъзи елементи. Ще се получи много мощно и ефектно. А добрата новина е, че тази група има и друг проект, първи, и вероятно ще е още по - добър.
Нямам търпение.

9Riddle   . Empty Re: Riddle . Сря Окт 06, 2010 5:08 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

10Riddle   . Empty Re: Riddle . Нед Окт 10, 2010 5:15 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Колко много обичам кореспонденцията по пощата! Толкова по - романтично, старинно и хубаво е. Вярно е, че интернет комуникацията има хиляди предимства - най - вече бързината и факта, че можеш да се свържеш с човек, където и да е, стига да има интернет, но самото чувство да пратиш писмо по пощата, е много хубаво! Аз лично вече запечатвам с восък и пиша на старинни листове. Но трябва да си намеря перо, мастило и печат. А ако може и пергамент.. Ще ми се да си водя дневник в някаква стара тетрадка, отпреди двеста години. С перо и мастило. И ще я предавам на децата ми да я пазят за идващите поколения да я четат. Аз ще пиша вътре не само какво става днес, разбира се, дори изобщо не бих писала какво става днес, освен ако не е наистина нещо много важно и което трябва да се запомни. Обикновено в дневници аз пиша мои мисли, фантазии, цитати от книги, текстове и т.н., но никога не го водя по следния начин: "Днес еди - какво си стана.."
Ще ми се отново да е лятна ваканция.
Училището е ужасно.
Нямам време за нищо, а на всичкото отгоре имат адски високи критерии.
А ми се ще да нарисувам Минас Тирит, пък няма кога. Адски много време ще отнеме, щом Хогуортс ми отне десет часа, не мога да си представя тук колко повече ще е. А аз не обичам да имам чувството, че нямам време. Докато рисувам, искам да съм спокойна, а не все нещо да ме гложди от вътре, че нямам време, че ей сега трябва да свърша и нещо друго...
Никога не съм харесвала това мое качество в мен - когато трябва да свърша нещо, не мога да престана да мисля за него, докато не го направя. Много е гадно. Като паразит, който е ненужен, искам да го отстраня, но той си стои и ми напомня за присъствието си, бавно, славно..
Ах.
Обичам есенното време.
И звукът на дъжда.
Искам да напиша книга.

11Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 16, 2010 1:35 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Знаете ли кое е НАИСТИНА кофти?
Седмицата на Деси, ето кое.
Дано леля й да се оправи, по дяволите.
ДАНОДАНОДАНО
Не е честно.
Животът понякога е наистина извратен
и
сърцето ми
просто
се
КЪСА
..........



Последната промяна е направена от Riddle на Съб Окт 16, 2010 1:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път

12Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 16, 2010 1:54 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

13Riddle   . Empty Re: Riddle . Съб Окт 16, 2010 6:11 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Знаете ли какво обожавам много?
Царевични ниви до асфалтен път, през лятото, в старата Америка през '60-тте, със спряна ретро кола и психеделик рок.
Винаги ми действа много успокоително и яко тази картина.
И осъзнавам, че дневникът ми се превръща в музикален блог, но като цяло аз споделям за себе си най - вече с музика, може би защото нямам кой знае какво интересно за разказване, а ми се струва глупаво да пиша за безсмислени и безинтересни неща.




Иска ми се в България да имаше празник Хелоуин. Не така, както е сега, а официално. Както е в Англия, Америка. Малките деца да събират бонбони от къщите, а като по - голям да си на разни празненства или на други подобни мероприятия в "зловещ дух". Не знам, липсва ми такава част от детството и живота. Всичко наоколо да е в подобна обстановка.. защото тук просто не е така. Там целият свят се попива от атмосферата.. всички празнуват и е официално.

И не ме интересува дали е наш празник, или не. Страшно забавен е и ми се ще и ние да го имахме. Какво значение има дали е православен, важното е да ни е забавно..

14Riddle   . Empty Re: Riddle . Нед Окт 17, 2010 5:17 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

Life. Love. Regret.:

Освобождението на животните от всякакъв вид експлоатация би довело до освобождение на хората и природата. В очите на животните, човекът не е нищо повече от жесток тиранин, експлоататор и убиец. Той се отнася с тях сякаш те му принадлежат. Убива ги за храна, производство на дрехи, експериментира върху тях в името на “науката”, дори ги запраща в космоса. След това най-гордо се обявява за господар на Вселената и “венец на природата”. Но той е създаден от природата и е неразривна част от нея, също както всички останали живи организми на тази планета. Човекът преустройва Земята както му е угодно, играе си на Господ, опитва се да опитоми природата. Генно модифицирани организми, месо и мляко от клонирани животни, нитрати, огромни ферми за развъждане на животни, реки пълни с отпадни води, черни облаци в небето – това е една визия за бъдещето, но само в случай, че планетата ни не бъде унищожена от ядрена война преди това. Целия свят е в ръцете на човечеството. Когато избиваме безброй животни, отсичаме безброй дървета и си играем с природата си мислим, че можем да контролираме всичко. Чрез нашата арогантност ние просто се приближаваме сигурно към неизбежния край. Ние сме първия и може би последния вид, който ще еволюира до точката на своето самоунищожение. Но ние сме и вид, който притежава силите да промени този ход. Вече стотици хиляди години човек броди по планетата Земя. И докъде сме достигнали? Изразходваме земните ресурси, променяме биосферата, поробваме и се избиваме едни-други, убиваме безброй животни в името на модерната цивилизацията. Ние сме интелигентни животни, които доминират над света като едни чудовища. Всеки живот е важен. Всички сме виновни за това, което се случва, но е въпрос на индивидуално решение как всеки един от нас може да направи нещо по въпроса. Да промени своята диета по етични причини, да заеме позиция срещу несправедливостта, да бойкотира продукти, произведени чрез експлоатация и кървави процедури – да вземе тези решения няма да бъде продиктувано от някаква мода или да впечатлиш другите, защото в крайна сметка всеки отговаря сам пред себе си. Да бъдеш веган не означава да се мислиш за по-различен, „по-чист“ или нещо повече от другите, а просто да уважаваш живота и да ти пука за разпадащия се около теб свят. Веганството е състрадание към всички форми на живот, а не религиозна догма или просто списък с „лоши“ продукти, които трябва да се бойкотират.

+12323

15Riddle   . Empty Re: Riddle . Нед Окт 17, 2010 5:24 pm

Riddle

Riddle
Прохождащ
Прохождащ

https://www.youtube.com/watch?v=JPnLcu34LjQ

https://www.youtube.com/watch?v=e3fqE01YYWs

Реални звуци от Космоса, записани от Вояджър. Толкова са фантастични, омагьосващи, вълшебни, но същевременно... срашни, плашещи и зловещи. purrr

И най - важното!!! Как звучи Земята:
https://www.youtube.com/watch?v=5AVHXMLDvWA

ТОЧНО ТАКАВА Е! Чуйте забързаността й, как сякаш милиони коли, самолети и хора препускат бясно и стремглаво напред..!
Замислих се.. Ако си представим, теоритично, такава ситуация, в каквато изпада Артър Дент в Пътеводителя, как ли бих се чувствала? Да съм жива, оцеляла, пътуваща из Космоса.. но планетата ми вече да не съществува. Как ли бих се чувствала, ако знаех, че домът ми вече го няма, никога няма да има, и винаги ще трябва да се намирам на непознати места и никога отново да не видя нито един изгрев, нито един залез на планетата Земя? Истината е, че би било ужасно. Да знаеш, че родното ти място го няма. И осъзнах колко мила ми е нашата планета, дърветата й, планините й, моретата й. И ми става тъжно, задето я разрушаваме и й причиняваме всичко това. И ако си представим, някога на човечеството да му се наложи да се пресели на друга планета - какво? Ще бъде толкова ужасно, да е откъснато от родната си планета. Далеч са от всичката история, всичките спомени, всичко, що им е било мило.. И когато се родят много нови поколения там, те няма да знаят каква е планетата, ще я усещат като някакво чуждо място.. и всичко тук, всичко сътворено просто ще бъде забравено. Или някакъв далечен, неясен спомен, съвсем чужд и абстрактен.. Всичко, що е писано, строено, изживяно, или сътворено, да го няма..
Изглежда плашещо.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 2]

Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес