Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
Raven (3268)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
Alex (2308)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
krasy (1195)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)

4 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра


Админ
Админ

Обратно на Soul Eaters, Последната империя за мен демонстрира как се пише едва ли не идеална книга, която обаче не успява да грабне сърцето ми.

Последната империя, Мъглороден, кн. 1
ревю - Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю) 3421.max_-694x1024

Историята:

Та, какво имаме тук? Обичайния гений на Сандерсън, разбира се.
- Уникална магическа система, както винаги.
- Гениален план. Ах, Келсайър. Обичам Мразя Възхищавам ти се.
- Дори тайните имаха тайни!
- Наистина харесах Кел (иска ми се да го гушна) и Вин (ще ми се да я осиновя) и харесах няколко други герои...

Но не се привързах към никой от тях, по онзи вълшебен начин, който ме кара се чувствам като част от тях и тях като част от мен. Все забравях кой кой е сред второстепенните герои. Когато някой умреше, реакцията ми беше "Добре, това как ще се отрази на плана?", а не "Неееее! Мразя ви, злодеи, дано умрете в агония!"

Малко неравният ритъм и многократни обсъждания/обмисляния на едни и същи събития, които знаем как и защо са се случили още при първото им споменаване, също ми понижиха удоволствието.

Общо взето, Последната империя за мен е като всяка друга книга на Сандерсън, която съм чела. Определено е по-добра от Спиращият войната и Елантрис, но не по онзи начин, по който ми се иска. Сандерсън има толкова интересни идеи и създава фантастични пролози, но започвам да си мисля, с известна тъга, че може би никога няма наистина да обикна негова книга.

Бих ли препоръчала Последната империя? Да, особено ако вече сте фенове на Сандерсън.
Ще прочета ли Кладенецът на възнесението? Вероятно, защото съм любопитна за произхода на аломантията и другите тайни, които не бяха разкрити. Но не защото се интересувам особено от съдбата на героите.
Spoiler:



Последната промяна е направена от Дийдра на Вто Сеп 27, 2016 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

desika83


Новороден
Новороден

На мен единствено прекалено честото описание на използването на металите ми беше досадничко. Мина доста време , но ми е останало приятно чувство от поредицата.

radost123

radost123
Творец на форума
Творец на форума

Ох сега защо го прочетох този голям, сериозно, голям спойлер.
Все още съм в началото на историята и е сериозна глътка свеж въздух след Войната на буквите, която уж почна добре, но...
Хареса ми историята, която видях до момента, как Сандерсън увлече в действието от кажи речи първия ред без много-много да му мисли и да се обяснява. Келсайър макар и все още малко съмнителен ми привлече вниманието веднага и сега нямам търпение за обедната почивка, че да се потопя отново в пепеливия му свят.
Това ми е първата книга на Сандерсън, тъй че ми е непонятно накъде отиват нещата, но засега героите и историята са ми симпатични и увлекателни.

http://joyslittlepleasures.blogspot.com/

Дийдра


Админ
Админ

@radost123, не се безпокой, на всички винаги ни е непонятно, дори да сме чели Сандерсън преди Very Happy
Нищо повече няма да казвам, защото знам, че и да го скрия под дузина спойлер тага, ти ще го прочетеш твърде рано Very Happy

desika83 написа:Мина доста време , но ми е останало приятно чувство от поредицата.

Е, това ми дава надежда Very Happy Но така и така си знаех, че няма да устоя никога да не прочета останалите книги, особено предвид че Сандерсън написа още една трилогия в същия свят.

Та, @radost123, когато си готова за продължението... Ще се присъединя.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

petqtt


Новороден
Новороден

Обожам Сандерсън, но тази поредица не ми допадна. Със съжаление си признавам, че не успях да прочета първата книга до края даже. Просто това ядене на метал, хвърляне на монети и вече не сещам много за главаните герой, тъй като мина досата време, но и сред тях даже нямах любимец.
Аз лично предпочитам Пътя на кралете, за съжаление самата поредица все още не е завършена

radost123

radost123
Творец на форума
Творец на форума

Официално вчера седнах след работа и дочетох книгата.
Това, което ми хареса е, че въпреки доооста бавното и на пръв поглед нехващащо начало (осъзнавам това от разстояние на времето, докато четях първите глави ми се струваха страхотни, последвани от влаааачене, поради което и направих пауза преди да довърша историята), нещата станаха наистина страхотни.
Да, влаченето, дърпането и там каквото правят аломантите с каквито метали там беше (who cares) е малко досадно, но ако се абстрахирам от тях, имах нещо много добро, което ме зариби да чета до един през нощта.
Сега за историята:
Spoiler:

БТВ: #Дийдра: Ди, обаждам се, както обещах, като стигна до втората част. Хайде, почвай я и ти, че нещо относно ти-знаеш-кой от големия голям спойлер много много ме чопли и много много искам да го доразчопля Very Happy

http://joyslittlepleasures.blogspot.com/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес