Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
Raven (3268)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
Alex (2308)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
krasy (1195)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю)

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Empty Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Нед Авг 16, 2015 7:13 pm

Дийдра


Админ
Админ

Прочетох втората книга от трилогията преди няколко дни, но още не съм ѝ дала оценка в Goodreads, защото не мога да реша каква да е. Надявам се привеждането на мислите ми в писмен вид да помогне.
_______

Ще започна с първата, която четох по-рано тази година, а когато завърша третата, ще добавя и нейното тук и ще стане ревю на цялата трилогия.

Cracked (Soul Eaters #1) от Eliza Crewe
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) 17345314

Информация за книгата:

(В превод от Goodreads)

The only conversation between us is the tap of our feet.
Pit-pat, mine say.
Pit-thunk, hers reply.
Pit-pat, mine insist.
Pit-thunk, hers maintain.
Pit-shuffle-shuffle.
My little skip and slide earns a funny look from Jo.
What? It's tiresome the way they argue.


Запознайте се с Меда. Ще ви накара да се смеете на глас, ако я сложите в една стая със скапаните герои от други тинейджърски книги, след което ще ги разкъса на парчета и ще изяде душите им. Ще ви дам момент да се насладите на картинката.

...

Единственият проблем с Меда е, както Сара [другарче от Goodreads] каза, че тя е толкова ярък герой, че всичко останало се изгубва в сянката ѝ. Джо си я бива, но никой друг не ме впечатли. Меда постигна целта си и откри свето място в света, но много друго не се случи.
Та, 5 звезди за Меда, 4 за Джо, 3 или 2 за всичко останало = 3.5 звезди, закръглени надолу, защото се надявам, че Елиза може да се справи по-добре Меда заслужава повече.

Бих ли препоръчала Cracked? Определено!
Смятах ли да прочета следващата книга? Абсолютно!

Crushed, (Soul Eaters #2) на Eliza Crewe
ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) 20256261
Информация за книгата:

Но Елиза не се справи по-добре, вместо това Crushed силно страда от синдрома втората книга от трилогия. Може би наивно, тая надежди Crossed да е добра. Но не изпитвам онова желание да я прочете, което ме разсейваше от другите книги в списъка ми, след като приключих Cracked.

Като съм започнала с Goodreads, ще последвам ъпдейтите ми от там:

One chapter in: yay, here's the funny, bloodthirsty half-demon I love!
+ Първите две глави: Меда, забавна и кръвожадна, точно както я обичам.

After a few more chapters: what the hell, Meda? Did you sustain brain damage from what those cruel, self righteous, hypocritical bastards did to you?"
- Следващите твърде много глави. Добрите герои станаха по-лоши от лошите. Злото е избор? Вие сте зли, фанатични, лицемерни копелета такива! Искаше ми се да ги избия всичките, а Меда просто понасяше всичко (мълчаливо, което беше най-лошото) и дори най-добрата ѝ приятелка не я защитаваше.

Fortunately, recognition registers right as I slam into him. He relaxes into the hit, so it’s more catch than anything, and we go rolling across the roof in a laughing tangle of limbs.
Then we roll right off the ledge.

ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) 15833767

+ Единствения герой, който харесах в Crushed - Арманд.
± Е, Меда най-сетне реагира на всички отвратителни неща, които ме влудяваха. Изключително мъдро и зряло, но все пак е още млада. Поне поведението ѝ беше по-близо до героинята, която толкова харесах в Cracked.

I'm bored and I miss Kate *sigh*
- Истината е, че сюжетът отново не беше кой знае колко впечатляващ и този път нямаше какво да компенсира достатъчно.
- Спомената Кейт е тази, не някоя от Soul Eaters - мислех си за друга книга, докато четях Crushed.

Dear Meda, I think we'll all have more fun if you join the demons.
- Никога не е добре, когато започна да викам за лошите.

"I really should have been more specific."
Lol yeah Very Happy

+ Хуморът не отсъстваше на 100% и имаше моменти, когато се смеех на глас. Малко, но все пак.

± Изчетох я за два дена - отчасти защото е кратичка и се чете бързо, отчасти защото чаках мъката да свърши.
+ Краят по отношение на Арманд... И въобще Арманд във всяко отношение.
- Беше ясно на чия страна ще бъде Меда в крайна сметка и след всичко случило се, изборът ѝ донякъде ме разочарова. Да, не съм простила на кръстоносците. И причината накрая да ѝ се доверят най-накрая само ме ядоса още повече. На кого му трябва израстване на героите, когато има магия? Ъгх.

Какво се получи, 6 плюса и 7 минуса. Този път дори Меда не заслужава отлична оценка. Може би... 5 звезди за Арманд, 3 за Меда, 2 или 1 за всичко останало, т.е. към 3 звезди = хареса ми? Но "всичко останало" обхваща, ами "всичко останало", което се равнява на доста двойки и единици и повече за хумора, но пък той идва от Меда... Значи по-скоро 2 звезди, което звучи по-близо до истината, защото много малко ми "хареса". Тъжно.

Бих ли препоръчала Crushed? Почти ми се ще да я бях прескочила.
Ще прочета ли последната книга от трилогията? Задължително.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

2ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Empty Re: Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Вто Ное 10, 2015 9:54 pm

Дийдра


Админ
Админ

От "About the Аuthor": With that house came a half-hour commute, during which Eliza decided she needed something to think about other than her road-rage. Is it any surprise she wrote a book about a blood-thirsty, people-eating monster?

453

Crossed, (Soul Eaters #3) на Eliza Crewe

ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) 23164707

За мен това беше най-добрата книга от трилогията. Съществен сюжет с изненадващи обрати и добър ритъм. Меда е в отлична форма и Джо не ѝ отстъпва особено. Дори Кай... Е, Кай през повечето върши глупости, но демонстрира известна дълбочина. Арманд беше чудесен, разбира се. Полу-демоните са най-добрите (ха!) герои в трилогията!

Но не бих ѝ дала отлична оценка поради няколко причини.
Spoiler:

Накратко, Soul Eaters демонстрира как се пишат несъвършени книги, които обаче се четат с огромно удоволствие.

"Jo has balls of steel. BALLS. OF. STEEL."

ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) 15968383

453

Така де, правилно!

Бих ли препоръчала Crossed? Да, особено ако сте прочели предните две.
Бих ли прочела друга книга на авторката? Абсолютно.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

3ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Empty Re: Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Нед Яну 10, 2016 10:26 pm

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Мале, колко ти е сложна системата за оценяване 453 Наистина ли пресмяташ така как да даеш оценка на всяка книга? (В такъв случай няма да имаш проблем със смятането на мотивацията). Аз просто определям напълно субективно колко ми е харесала Very Happy

Звучи... добре де, звучи ми по-скоро объркано, докато четох Very Happy Но също така звучи интересно. Това, че последната книга е най-добрата определено е обещаващо; както и фактът, че е предизвикала такъв ентусиазъм у теб Very Happy Ако я прочета обаче, имам чувството, че ще залепя за героите образи от едноименното аниме...

http://topchochanbooks.blogspot.com/

4ревю - Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Empty Re: Soul Eaters | Eliza Crewe (ревю) Съб Яну 30, 2016 10:35 am

Дийдра


Админ
Админ

Хаха, неее, смятам така, само ако се затрудня, иначе и аз оценявам субективно, дори да призная не-субективни дадености на някоя книга. Гудрийдс е виновен :-D

Мисля, че има добър шанс да ти хареса, дори повече, отколкото на мен. А объкаността вероятно идва изцяло от мен :-D Да обясня нещо? :-D

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес