Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
ревю - Дивергенти (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
Raven (3268)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
Alex (2308)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
krasy (1195)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10ревю - Дивергенти (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Дивергенти (ревю)

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1ревю - Дивергенти (ревю) Empty Дивергенти (ревю) Съб Авг 10, 2013 8:47 pm

Дийдра


Админ
Админ

Тема за книгата във форума.
Тема за филма.

Историята: В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.
ревю - Дивергенти (ревю) 13512140
“We believe in ordinary acts of bravery, in the courage that drives one person to stand up for another.” - из манифеста на Безстрашните

Дивергенти е едно дълго състезание, което е едновременно и най-хубавата и най-лошота й страна. Ако някой очаква нещо съвършено старателно обмислено и красиво написано, може да остане разочарован, но за мен книгата беше вълнуващо приключение без нито един скучен момент, в който да имам време да забележа недостатъците й. Едва след като я приключих (почти на един дъх) се замислих какво й липсва.

Знам, че проблемът за някои хора е Трис, но за мен тя е едно от хубавите неща в книгата. Харесва ми, че не е съвършена и безкрайно щедра, и готова да се жертва за човечеството на десета страница. Харесвам ми, че притежава реалистични дози егоизъм и амбициозност, и смелост, и страх. Свързах се с нея без проблем и по време на цялото приключение, което е тази книга, всяко предизвикателство и всеки романтичен момент, сърцето ми биеше в ритъм с нейното.

Дивергенти ми донесе удоволствие, което искам да изпитам отново и щях да я препрочета дори да не правеха филм по нея. Препоръчвам ви я независимо дали смятате да го гледате, още повече че по всяка вероятност ще ви се прииска да я видите на големия екран далеч преди да я приключите.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

2ревю - Дивергенти (ревю) Empty Re: Дивергенти (ревю) Съб Авг 29, 2020 4:05 am

MiglenaTerzieva


Новороден
Новороден

Една от любимите ми!! <3

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес