Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
Raven (3268)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
Alex (2308)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
krasy (1195)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю)

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Empty Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) Чет Юли 07, 2016 9:14 pm

Дийдра


Админ
Админ

Ревю на първата ми книга от този автор или иначе казано, представяне на началото на любовната ми афера с писането на Скалзи 453

Ама сериозно, още от името я харесах. След като прегледах всичките му заглавия, ми се иска да можех да го наема да ми помага с моите, защото в 99% от случаите ме затрудняват. Но това ревю не е за мен, само за новата ми любов.
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) 9647532

Очевидно, това ще е супер сериозно и рационално ревю. Поне мога да започна с официалното описание.

Описание:

Препоръчвам да прескочите описанието, както аз направих. Нека всяко разкритие е приятна изненада! Никога не се почувствах изгубена, не се чудих накъде отива тази история и кога ще се стигне до съществените събития. Това отчасти се дължи на факта, че я прочетох на две сядания, но нямаше да приключа толкова бързо, ако не беше невероятно увлекателна.

За сигурно два абзаца, открих причина да харесвам главния герой, Джак. Оттам нататък, всичко, което прави, само ме кара да го харесвам все повече и/или да го да го намирам за все по-интересен, многопластов герой. Има (старателно прикрито) добро сърце, хитър и способен е и ме кара да се смея. Какво повече бих могла да искам?

“‘I don’t talk about it because it was a case of me being stupid.’
‘When you sell it like that, I definitely want to hear about it.’”


В борбата за справедливост му помага бивша негова приятелка, Изабел, и настоящият й годеник, Съливън.. Но не се безпокойте, не се стигна до глупава драма. Съливън е адвокат с ум като бръснач и не малко смелост, който бързо ме спечели, както спечели и Джак. А бившата приятелка е достатъчно неприятна, за да не съм разочарована, че не проявява подновен интерес към главния герой.

Не мога да пропусна да спомена и най-сладките извънземни в историята на научната фантастика (в моето въображение не са баш като на корицата). Дори името, което Джак им дава, е сладко - "fuzzys". Влюбих се от първата среща и като си спомня какви ги вършиха нататък, пак ме избива на смях.

“Your evil mystic cuteness has no effect on me.”
Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) 4500539786_ffbb1c2a82_o
От блог пост, в който Джон Скалзи обявява и обяснява тази книга - The Super Secret Thing That I Cannot Tell You About, Revealed: Introducing Fuzzy Nation.

Чувала съм да хвалят Скалзи да световете, които изгражда и няма да се изненадам, ако този седи в дъното на класацията. Виждаме съвсем малка част от очевидно доста населена галактика, а конкретната планета, на която се развива действието, не е много различна от Земята - познат климат, хора, джунгла, наподобяващи динозаври чудовища в джунглата, може би фъзитата са най-оригиналната част. Но нито за момент не си помислих, че нещо е познато или неоригинално. Предполагам за тази цел трябваше да спра да чета и да мисля като критик, а още от самото, потънах в света и когато ми се наложеше да спра, си мислех само как да се върна по-скоро. Освен това, разликите с реалността бяха малко, но точно достатъчно, че да предизвикат и задържат любопитството ми.

И накрая онова, което издигна книгата до пет звезди в Гудрийдс. В толкова забавна и непретенциозна история, Скалзи успява да вплете важни въпроси по ненатрапчив и напълно успешен начин. Срещаме безсърдечна, огромна корпорация и дребните, алчни хорица, които ѝ вършат мръсната работа, обикновени хора, които трябва да изберат на чия страна да застанат и дали изобщо да се месят, и беззащитни жертви. Какво определя дали някой е добър човек? Какво определя дадено същество като "личност"? Имат ли значение онези, които не са достатъчно интелигентни, че да се защитят сами?

“Better to be a monkey and not be able to understand what’s been taken from you, than to be a man and be able to understand all too well--and be helpless to stop it.”

Fuzzy Nation | Джон Скалзи (ревю) 12605487
Уил Уийтън чете аудио книгата. Бива го с емоциите и с предаването на по-особени гласове. Единствено му липсва способността да дава различни гласове на по-обикновените герои.

Бих ли препоръчала Fuzzy Nation? Абсолютно. Хем е лека и забавна, хем те кара да се замислиш, без да натрапва възгледите си; пренася те в друг свят и те среща с извънземни, но не е твърде странна и не те затрупва с терминология. Според ме е подходяща както за фенове на научната фантастика, така и за хора, които по принцип не я харесват.
Ще прочета ли друга книги на Джон Скалзи? Вече прочетох две и продължавам 028


П.С.: Обичам и кучето на Джак Very Happy

“It takes a certain kind of dog to willingly demote himself from alpha dog, and that dog was Carl. Holloway would have to speak to him about it, for what little good it would do, Carl being a dog and all.”

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес