Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
Raven (3268)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
Alex (2308)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
krasy (1195)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)

3 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра


Админ
Админ

Проведох кратка дискусия със себе си (така де... сещате се) дали ще е по-добре да пиша само положителни ревюта за български книги, но не, няма, защото тогава може да пропусна да спра някой (със сходен вкус?) да прочете не толкова хубава книга, което да намали желанието му да търси друга българска.

Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю) 148468z
Историята:

Не знаех колко много издателства са си прехвърляли Старобългарски загадки, когато я взех на последния Панаир на книгата в София. По-късно реших да приема като добър знак, че продължават да инвестират в нея. Сега се чудя - защо?


Идеята звучи много добре, нали? Криминален трилър на фона на българската история, направо е за любов от пръв поглед.

Само дето е зле написана.
Главният герой е пълен смотльо, който ту се колебае твърде много, ту се втурва, без да обмисли нещата докрай, накрая отнякъде измъква супер нелогично, предвид поведението му дотогава, гениално прозрение и не откривам у него нищо симпатично, дори не го възприемам като цялостна личност.
Във всичко останало липсват детайли, които да направят картината ярка и да ме накарат да се вживея. Четях описание на събития, не ги изживявах, така че просто не ми пукаше какво се случва.

Мистерията не беше зле, даже се разкри повече от един проблем, което ми допадна, но това е най-голямата хвалба, която мога да дам.

И краят беше незадоволителен, едва се разкри кой е убиецът и той напусна сцената, в следващия момент се оказва, че очаквана съдба го е сполетяла извън кадър. Ама какво друго можех да очаквам, смотльото да го арестува или накаже ли?

Въобще, не получих нищо от очакваното. Не потънах в света на славяни и прабългари, не се привързах към никой герой, не ми подскачаше сърцето при срещи със смъртта и не почувствах удовлетворение, когато убиецът беше разкрит. Не ме и изненада с нищо неочаквано.

Бих ли препоръчала Зад маската на дявола? Не. Но бих приела препоръки за други нови книги или поредици, чието действие се развива на фона на българската история.
Ще прочета ли продължението? Освен ако някой не ме убеди, че от втората книга настъпва коренна промяна, не. Какъв ли е шансът различни издателства да продължават да издават тази поредица, именно защото се подобрява? Мм, не, нямам желание да проверявам лично.

Тема за поредицата.

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Няма да тръгна да те убеждавам, защото (срсли, не знам защо) мненията ни за книги не успяват да съвпаднат. Но в момента чета "Кръв по снега" и ми е много приятна. Климент ми е по-скоро забавен, атмосферата е жива, стилът е непретенциозен и приятен. Престъплението се оказа тип "убийство в затворена стая" и сега чакаме да видим кой ще излезе виновен.

http://topchochanbooks.blogspot.com/

kostilka

kostilka
Творец на форума
Творец на форума

Спечелих книга от поредицата от Топчо от читателските. Все още не съм я чела. Ди, нямаше как да не отбележа: все едно ревюто ти се отнася до всичките ми произведения. И аз имам същите проблеми, които описа. 453 fly monkey angel
Има вероятност да си паснем с поредицата...ще видим.

Дийдра


Админ
Админ

@kostilka, сега ще можеш да си поръчаш и първата, като награда от писателските. 
Прочете ли спечелената от Топчо? Паснахте ли си? Very Happy

https://asyasadventuresorl.wordpress.com

kostilka

kostilka
Творец на форума
Творец на форума

Още не съм прочела нито една книга от поредицата, ама ги намерих електронно. Ще им дойде реда.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес