Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
Raven (3268)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
djenitoo (2868)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
Alex (2308)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
Topcho (2189)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
Zhu (1253)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
krasy (1195)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
PlamS (1162)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
gabolinno (977)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 
Ellendary (951)
"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю)

+4
Topcho
Alex17
Cassey
Raven
8 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Empty "Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) Сря Сеп 17, 2014 8:37 am

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

"Лукс: Обсидиан" - кн. 1 (ревю) 7538015i

Линк към темата във форума.


Специално аз от доста дълго време очаквах издаването на поредицата „Лукс“. Чела съм много различни мнения и бях много изненада от някои. Част от читателите твърдяха, че първата книга „Обсидиан“ прилича на „Здрач“ или както се изразиха писателката е написала един по-як вариант на „Здрач“. Не мога да се съглася на 100%. Наистина има прилики между поредиците, но съм срещала и други поредици, които си приличат по този начин и никой не е правил проблем този факт. Не разбирам защо трябва да го правим сега. Всеки избира какво да чете и според мен, като читатели, трябва да дадем нужното уважение. Все пак писателите се трудят много, за да напишат своите книги. Читателите също трябва да разберат, че всички книги са тръгнали  от една определена и си приличат малко или много. Колкото и да не ви се иска между всички книги от различните жанрове има някакви прилики. Трябва просто да сте готови да се наслаждавате на героите и техните истории, без да се чудите на кои приличат. Лично за мен тази тактика работи.
Специално „Обсидиан“ ме спечели със супер забавните си герои, странни ситуации, изненади, които не очаквах и куп подобни неща. Честно шегите и дрязгите на Кейти и Деймън бяха едно от най-любимите ми неща. Дори се улових да се изчервявам и ядосвам заедно с нея. Някои неща направени от Деймън наистина ми се струваха много груби и ми напомниха, че и аз съм преминавала през такива грубости. Ако той беше пред мен сигурно нямаше да се държа като Кейти и щях да го направя на тротоарна екзема. Намирам дрязгите им за забавни, но някои неща просто ми се сториха прекалени. Може би съм леко чувствителна на тази тема.
Анотацията на книгата не издава много какво може да се случи и заради това се изненадах на повечето места. Имах някои подозрения относно какви са Деймън и сестра му Ди, но нямах идея как ще бъде представено. Оказа се много по-приключенско, отколкото си бях представяла.
Интересно ми беше как писателката е измислила всичко. С всяка следваща страница ми ставаше все по-любопитно какво ще се случи с героите по-нататък. Предполагам, че в следващите книги ще има по-голямо развитие.
Някои ситуации, в които живота на някои от героите беше застрашен, ме накара да настръхна. Бяха много напрегнати и ми харесаха как бяха описани – някак жестоки и предизвикващи бавен, но сигурен страх. Може би всеки би реагирал по различен начин. На мен ми действаха по този начин.
Имаше много забавни сцени през цялата книга, които ме накараха да се смея с глас. Определено се забавлявах, докато четях „Обсидиан“.
Харесвам как са представени главните герои. Може би Кейти и Деймън трябва да престанат да бъдат толкова твърдоглави, защото това им носи доста проблеми. Вероятно авторката ги е описала по този начин, за да се поучат от грешките си. Възхищавах се на жертвите и на истинското спазване на дадена дума от страна и на двамата. Мисля, че Ди също много помага.
Това беше много забавна и вдигаща адреналина книга. Героите ми станаха любими още в самото начало. Не съм чела подобен тип книга и нямах представа дали ще ми хареса. Радвам се, че реших да я прочета, защото се оказа много приятна.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Cassey


Редовно четящ
Редовно четящ

Напълно съм съгласна с мнението ти. Книгата ми беше много увлекателна и забавна и чаках всяка следваща книга (две седмици ми се виждаха мноооого време laughting hand ) с огромно нетърпение.
Относно сравнението... никога не съм го разбирала. Според мен всяка книга трябва да се гледа сама за себе си и постоянното сравнение с дадени книги може само да ме отблъсне от книгата.

Alex17

Alex17
Преводач
Преводач

Книгата е страхотна. Прочетох я буквално за един ден. yahoo Относно сравнението, по-скоро ми напомня на "Аз съм номер четири" но това си е лично мое мнение.

http://readndwatch.blogspot.com/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Изненада ме с това ревю! 050 Не за друго, а защото е различно от видео ревюто ти (е, нормално все пак Very Happy ) въпреки че си запазила основните си точки от него. Този писмен вариант ми хареса не по-малко и от живата версия plqskane

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Да, книгата е страхотна, както и поредицата. Аз нямам търпение за останалите две. Ще ми се изчака чакалото.
Cassey, съгласна съм с теб. Хубаво е всеки читател сам да разбере дали книгата ще му хареса или не. Не ми допадат напълно отрицателните мнения, защото всяка книга си има хубави страни.
Alex17, когато започнах да я чета и аз си помислих същото, но после съвсем забравих да правя сравнение. Все пак е интересно, че тази книга ти напомня на "Аз съм номер четири". Разбирам защо е така.
Нина, правя видеата и ревютата си различни, за да е по-интересно. Старая се да не пускам спойлери, когато пиша някое ревю. С него просто искам да ви човъркам любопитството, а не да ви разкажа какво става. Първата част от видеата нарочно е с малки подсказки. Във втората част специално подбирам най-интересните спойлери. Поне се старая да не дрънкам прекалено много. 050

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Topcho

Topcho
Творец на форума
Творец на форума

Вече официално прочела книгата мога да се съглася с всичко гореизброено, и от ревюто, и от коментарите. Аlex17, и аз си мислех за "Аз съм номер четири" през цялата втора половина на книгата, но тук интерпретацията ми хареса повече. А сравненията със Здрач са ми наистина безпочвени... Откога Здрач се превърна в еталон за всичко?

Ох, Ив... с това буквално ме уби 453 Това е най-доброто описание за някой, сведен до нещастно петно на асфалта, което някога съм чела!

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Evitta

Evitta
Всекидневно четящ
Всекидневно четящ

Направо ме разби с това ревю laughting handОсобено това с тротоарната екзема,ме изкефи на макс. yahoo
А,начина по който пишеш ревютата си ми е много на сърце.Хем, разпалваш любопитството на четящия ,хем не издаваш почти нищо съществено за самата книга plqskane .
Колкото до самата книга ,много ми хареса.Забавлявах се през цялото време докато я четях.И,да в интерес на истината през по-голямата част от книгата ми идеше да удуша Деймън или най- малкото да му вкарам едно здраво право круше 490
Като луд фен на "Здрач" мога да кажа ,че не видях кой знае каква прилика между двете книги.Честно, какво общо има между Едуард и Деймънд ?Както и да е...
С две ръчички препоръчвам на тези които още не са чели книгата.Струва си всяка отделена минута 063 .

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Радвам се, че ревюто ти е харесало. Смятам за много готино да пиша по този начин. 028
Да, Деймън предизвиква такива мисли в първата книга, но иначе е душичка... и малко дяволче. hihi
И аз се чудех защо двете поредици се сравнят. За мен са доста различни.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Paris_love

Paris_love
Редовно четящ
Редовно четящ

Току що приключих книгата и много ми хареса , прочетох я за два дни  и историята ми беше  супер интересна и различна от това ,което съм чела до сега.
спойлер:
Нямам търпение да започна следващата книга :)

http://booumouse.blogspot.bg/

desika83


Новороден
Новороден

Raven написа:
И аз се чудех защо двете поредици се сравнят. За мен са доста различни.
Сейм  handshake
За жалост не мога да ги отделя по отделни книги , защото в повечето случаи ги чета веднага една след друга и всичко става една голяма история . 
Определено ми хареса поредицата , имаше си всичко .

verji


Новороден
Новороден

Много любима поредица :) изчетох я за норматив  nod Много ми се искаше да преведът и другите книги от поредицата,но и с тези ще се задоволя  laughting hand

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес