Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

Конкурс за „Момичето от паравана”

+10
snejincety
Squirrel
Zhu
VeronnyG
sugarbeam
Mell
Дийдра
marielse
JoInT{}MaNia4ka
Raven
14 posters

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

моревна.

моревна.
Творец на форума
Творец на форума

1. Интересувате ли се от културата на Япония? Защо? Честно казано, интересувам се от различните култури по принцип и не мога да кажа, че досега съм проявявала по-специален интерес конкретно към Япония, макар че научавам много покрай друг член на семейството ми, който проявява по-силен интерес към тази област. Всъщност напоследък се вълнувам по-скоро от философията и историята на Древен Китай, но като цяло Изтока ме влече, затова мисля, че с подходящите материали скоро ще задълбая и в японските тайнства. Има нещо особено у японците, което винаги ми вдъхва респект - дали е тяхната невероятна прецизност и подреденост или много различния темперамент от нашия... не знам. Но във всеки случай бих искала да се запозная с още подробности от спецификата на тяхната култура.

2. До сега чели ли сте подобна книга? Коя? Да - многократно споменаваната "Мемоарите на една гейша", за която мисля, че всички сме съгласни, че е една наистина красива и разкриваща японската култура книга, която всеки трябва да прочете. Чела съм и "Госпожица Малък Жерав", която обаче представя реалността на гейшите в доста по-негативен и противоположен от другата книга смисъл. За по-съвременната японска култура, черпя информация от книгите на Амели Нотомб като "Изумление и трепет" и "Нито Адам, нито Ева", както и Харуки Мураками. Преди известно време много исках да прочета книгите на Такаши Мацуока - "Облак врабчета" и "Есенен мост", но така и не успях да си ги взема.

3. Харесвате ли легендите, преданията и вълшебните приказки? Ако имате любими напишете заглавията им. Да, разбира се. Едва ли има някой, който не обича приказките или поне не пази спомени за тях от детството си. Като по-малка много харесвах гръцката митология, макар че сега вече знам, че не е толкова красива, колкото изглежда. Честно казано, дълго време не съм се докосвала до митология, различна от гръцката (с няколко жалки опита да задълбоча в скандинавската, но задачата е твърде тежка и я оставих за моментите, когато разполагам с повече свободно време), но като малка обичах да чета различни книжки, в които бяха събрани приказки от цял свят. Подобни сборници са особено ценни, защото освен че предоставят голямо разнообразие от истории, биха могли да насочат интереса на човек към различните митологии. И тъй като не се сещам конкретен пример в момента, ще кажа любимите си митове от гръцката митология: винаги съм харесвала мита за Персефона и открадването й от Хадес - има нещо особено трагично в затварянето й в Подземното царство, а пък този за Деметра и Ерисихтон винаги ми е служел като за пример. Харесвам също и мита за Арахна, за Селена и Ендимион, както и за Аполон и Дафне.

4. Заинтригува ли Ви творчеството на Лафкадио Хърн? Да, определено. Вече си намерих разкази за четене в интернет, но ще се радвам, ако мога да се запозная и с тези, включени в "Момичето от паравана".

Късмет на всички.
Конкурс за „Момичето от паравана” - Page 2 876895

// нямам Фейсбук, нито Туитър.

https://tuktamknigi.wordpress.com/

Raven

Raven
Vishous Shellan
Vishous Shellan

Затварям темата. Резултатите ще разберете по-късно.

https://www.instagram.com/ivshadowsbooks/

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес