Форум Муза - And it's all about the books ...

Latest topics
» СЪОБЩЕНИЯ
crestfallen - Page 2 EmptyНед Окт 08, 2023 9:30 pm by Raven

» Небе в дълбините - Адриен Ийънг (ревю)
crestfallen - Page 2 EmptyПет Дек 25, 2020 10:05 pm by NightEyes

» Дивергенти (ревю)
crestfallen - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:05 am by MiglenaTerzieva

» Страст(ревю)
crestfallen - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 4:00 am by MiglenaTerzieva

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
crestfallen - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» „Лошо палаво момче “( "Палаво момче“, #4) – Кристина Лорен (Ревю)
crestfallen - Page 2 EmptyСъб Авг 29, 2020 3:57 am by MiglenaTerzieva

» Станете приятели на форума
crestfallen - Page 2 EmptyНед Апр 05, 2020 2:32 pm by kostilka

» "Дългът" – Гери Йо
crestfallen - Page 2 EmptyПон Яну 20, 2020 9:50 pm by NightEyes

» Щедрото дърво - Шел Силвърстийн
crestfallen - Page 2 EmptyВто Яну 07, 2020 8:58 pm by NightEyes

» Предавам нататък
crestfallen - Page 2 EmptyПет Яну 03, 2020 10:46 pm by NightEyes

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4070)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
Raven (3268)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
djenitoo (2868)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
Alex (2308)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
Topcho (2189)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
Zhu (1253)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
krasy (1195)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
PlamS (1162)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
gabolinno (977)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 
Ellendary (951)
crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10crestfallen - Page 2 Cap10 

Top posting users this month
No user




You are not connected. Please login or register

crestfallen

Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Съобщение [Страница 2 от 3]

16crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Съб Яну 01, 2011 4:10 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Бях си обещала повече да не го правя. Най-грозната картинка - пияно момиче, което не знае къде се намира. Разказах личния си живот на хора, които могат само да ми навредят с този факт - това ще го преживея. Но да звънна едно десет пъти на човек, който очевидно няма да си направи труда да ми честити рождения ден, а какво остава по-късно за НГ, да чуя гласовата поща и въпреки това да продължа да звъня не знам колко пъти поред. И после да плача пред всички за него. Да се издрайфам в леглото. А обещахме без цигании. И после да разказвам, не, да пищя приказки с такъв развълнуван тон, сякаш идва края на света. И нали понеже разказвам легенди, уж се движа по параграф, но излизат някакви фантасмагории. И после да кажа, че най-късно в 4 ще се прибера, а в 8.30 сутринта да ме събуди баща ми да ме пита какво е станало, а аз да спя изтощено на чуждо легло в чужд апартамент до хора, които вече знаят твърде много за мен. Позволих да отиде твърде далеч излагането.
И смятах да се покрия до живот, но като се събудих по някое време на късния следобед осъзнах, че няма смисъл. Нека се изправя срещу кашата, в чийто център се намирам. Преди щеше да ми се иска да потъна в земята от срам, сега ми е все едно. Почти.

17crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Яну 09, 2011 9:15 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Указ №1 от Правилника за поведение:
от тук нататък няма да давам каквото и да е на човека до себе си, няма да се привързвам, ще прекъсвам връзката, преди да е твърде късно и ще изневерявам (в колкото и асексуално състояние да се намирам ;D) свободно. само дето той ще знае - ако не го приема, негов си проблем.

Тук ще попитате - ами ако се влюбиш?
Едва ли. Урокът, на който ме научиха, се вкорени толкова надълбоко, че вече иронизирам всякакви подобни чувства. Всъщност ги презирам и приемам за унижение.
Не разбирам само едно - защо хората се депресират при това положение? На мен определено ми е хубаво в повечето случаи. Имам си за какво да живея, не е настъпил краят на света. Все още Very Happy

18crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Чет Яну 13, 2011 1:26 am

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Може да се каже, че формирах правилника за поведение, като в него най-вече изпъква думата цел
Първите дни не го спазвах, но от утре наистина смятам да настъпят реформи - няма да са видими, няма да са драстични, но ще са факт и скоро ще променят... не знам какво. Ще стигна до крайна степен на безчувственост, защото това е целта ми. Успехът не се нуждае от любов. Разбира се, всички вие ще кажете, че съм ужасно сбъркала, но просто това е моят път. Че е неправилен - убедих се, че е обратното, макар и само един човек да вярва, че мога да имам всичко. Той ме научи на този начин на живот, защото самият той е... мъртъв. Но ще е постигнал нещо в живота. Любов ли? Губене на време. Вече и да искам, не мога да се влюбя, не мога да съм само за един човек. Обичам да откривам нови хоризонти, а не да бъда ограничавана.
Утре ще отбележа дали се е получило - тоест няма да поглеждам, говоря или мисля за бившия ми, който, за нещастие, е от моя клас.
Милост ли? Не съществува в речника ми.

19crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Яну 16, 2011 12:30 am

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Fuck
Прогрес с кодекса - пф, знам ли. В един клас сме все пак, виждам го всеки ден, как да забравя? Как да изкореня някакво чувство. Признавам, може да се каже - денят ми е посветен на него, нощта - на друг. В скайп. Без бариери - изцяло отпускане, споделяне. Няма чувства, просто привързаност. Всъщност не знам какво има. Жертва, без да получа нищо в замяна. Отново давам всичко, без да получа нищо. Това води до саморазрушение. Пак отклонение от правилника.
Колкото до целта, не мога да седна да уча по биология примерно, мразя учителката, тя също ме мрази, имам да наваксвам с 15 урока, колосално. Или химия, или информатика, където оценката ми влиза в дипломата, а определено няма да е 6. По всичко друго 6, само където ми трябва - 5, може би.
Пффф все така далече съм от целите или спазването на правилника.
Прогрес - нулев.

20crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Яну 30, 2011 6:50 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Бях си забравила златното правило - повече никакви конкурси и състезания! Съжалявам, че пробвах, нямаше смисъл.
Значи аз ще си играя, ще си давам труда за нещо, ще бъда най-добрата в него, най-продуктивната, накрая - нищо. На основите, които Аз съм поставила, винаги другите са облагодетелствани. Справедливост - никаква.
Обаче имам една новина - винаги постигам желаното, дори да ми коства живота. Така че за тези, които са ми застанали на пътя - пазете се, мили мои! Wink

Едит: Прогрес - 100%

21crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Пон Фев 07, 2011 9:32 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Оплакват се хората колко инертно е станало обществото, оплаквате се и вие, аз също и си мислим, че ние поне не сме като другите - такива едни... безразлични - било към учебния процес, оценки, семейство. Най-вече не ни стиска да помогнем на непознат в нужда.
Да, разбира се, ще кажете, че вие не се числите към тези хора, но всъщност замислете се, ще пробвам с пример, близък до форума - интересувате ли се от чуждите постове, коментирате ли, спорите ли, мислите ли, интересувате ли се? До някаква минимална степен, когато ви засяга пряко.
Защо не се интересуваме? Без лична причина?

22crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Сря Фев 09, 2011 10:21 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

В училище вместо безсмислени уроци трябва да обяснят дали хората се раждат прикрити и лицемерни, или с времето добиват или присвояват от някого този навик.

23crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Фев 13, 2011 11:02 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Най-ужасният ми ден от месеци. Караница. С човек, когото мислех, че съм погребала, когото не бях виждала от месеци, който върна живота в мен само с един поглед. Единственият, в когото съм била влюбена безусловно, заради когото се самоунищожих, но не пристъпих правилата си. Видях го, скарахме се, утре заминава, не знам ще си проговорим ли, ще го видя ли, ще си пишем ли. Не знам пука ли му - ако го интересуваше... това ми стига. Защото никога няма да сме заедно и никога няма да го имам.
Поредната тийн драма... имала съм хиляди такива, но никога не съм се влюбвала. Просто тъпият ми капацитет за това е огромен и води до самоунищожение. Забравих как се живее истински...

24crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Вто Фев 15, 2011 10:35 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Уау. След уж най-ужасния ден последва най-безсънната нощ Very Happy Обаждане, поредното каране и да, за пръв път от година познанство ми каза, че държи на мен - той не държи на никого, не се отклонява от пътя си, не споделя, не се привързва... по някое време на вечерта избягах от къщи, но се разминахме, сега отново го няма и все пак...
Golden days come and go
There is one thing I know
I've still got the blues for you

25crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Сря Фев 23, 2011 12:33 am

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Мда, всичко е сбъркано, толкова сбъркано, че вече загубвам и последната ценност, на която държах. Аморални личности Very Happy
Не разбирам как човек може да губи отново и отново нещо, което никога не е било негово.

26crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Фев 27, 2011 10:38 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Страхувам се от утрешния ден... много.

- Доживотна застраховка срещу чувства, моля.
Застраховка. Срещу прикритите емоции, срещу страха от нараняването, срещу истинското лице на душата си. Ако можеха, хората щяха да се застраховат срещу всички тях, за да не останат разочаровани. Щяхме да ипотекираме страховете си, да ги изваяме в златни кюлчета и да ги заключим дълбоко в някоя банка. За да не се окажем слаби, уязвими, оголени. Защото така ни е научил опитът от минали грешки.
Ако можех, бих се претворила наново, запазвайки чистата детска усмивка, ясния неприкрит поглед и протегнатите към всеки ръце за прегръдка. Ще дойдеш ли тогава, ще почувстваш ли страх, или ще продължиш да гледаш безразлично? Или ще ми се наложи да се впиша в регистъра на застрахованите до живот?

27crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Мар 20, 2011 9:19 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Абе какво е това бясно желание от страна на бившите ми да ме проверяват как съм. Веднъж казала ли съм край на нещо, никога не се сещам дори да погледна назад. Този период не е съществувал за мен и толкова. Настоящето и бъдещето имат къде-къде по-интересни предложения.
Пък и в петък, когато бях на бар, трима се опитаха да се съблекат и вероятно изнасилят, а от милата ми компания гледаха сеир. Двама от бившите ми просто зяпаха. Винаги гледат продължително. Онова, което са смятали, че имат. Жалко, никой не ме е имал, просто си запълних времето, само за себе си съм.
Има един-единствен човек, до когото съм безусловно и никога няма да съм с него, толкова ли е сложно?

28crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Съб Апр 09, 2011 10:40 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

Една година. На несъзнателна или може би напълно осъзната заблуда. Стига толкова. Стига с безусловностите. Човекът, заради когото продадох душата си, се оказа по-голям измамник от Дявола. Не че вярвам в нещо. Вече не. И ако се наложи, ще се претворя изцяло, ще предизвикам пълното си падение, но няма да позволя да разбие живота и на приятелите ми. Ако продължи играта, ще претърпи първата си загуба дори да е последното нещо, което ще направя. Омраза? Не, липса на чувства. Отмъщение? Не. Предупреждение да не навлиза в дълбоки води. Моят живот може да го е разбил, но сътвори нещо по-силно от себе си. Вече съм непобедима и няма да позволя да съсипе и близките ми.

29crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Нед Апр 10, 2011 10:19 pm

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

И отново нещата не бяха така, както изглеждаха. Не ме е предал, просто ми показа, че не му пука и... най-после спря да ми пука и на мен. Не е имал намерение да нарани никого, беше до болка искрен, както и аз. Приятелите ми са ми забивали нож в гърба. Не знам на кого мога да разчитам вече. Несигурна съм и същевременно спокойна - най-после намерих сили да обърна страницата. Просто я обърнах - не виждам нова, но старата я няма.

30crestfallen - Page 2 Empty Re: crestfallen Вто Май 17, 2011 9:54 am

crestfallen

crestfallen
Преводач
Преводач

И така, директно включване от кухнята на преводача 050
Изживявам най-близкия момент до щастие. Събудих се рано, направих си кафе и грабнах лаптопа в кухнята, където се напичам на слънце, пуша, пия кафе, превеждам и подгрявам за концерта на Iron Maiden! Думите просто си идват сами и на място в превода и съм много щастлива от този факт. След малко ще отида на разходка, после ще се прибера и ще уча. Надявам се да не се разочаровам от резултатите си на SAT, защото тези дни започвам интензивна подготовка (още съм в десети клас, но догодина ще държа изпита).
Веднъж единственият човек, на когото дадох всичко ми каза, че за него няма щастие. Банално, но от тогава съм забелязала как същото важи и за мен. Затова гледам да се насладя на момента, когато съм почти щастлива. Сянката му винаги ще присъства и винаги ще ме потиска, но сега съм се потопила в спомени от снощи - заяждане, приятелски бой - нашият начин за комуникация. Laughing Сега ми остана да чакам следващия подобен момент, макар и да не знам дали получавам някакво удовлетворение - просто необходимата доза наркотик. Имам да му кажа още толкова неща, а сякаш сме се изчерпали. Но сега няма да му мисля, сега ще запечатам момента. :) А на съфорумците желая един също толкова слънчев ден!

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 3]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес